• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Stroj za rezanje granja iz vinograda

selec1

Novi član
Tu od
2 Kol 2014
Poruka
6
Da li je neko mozda radil ili posjeduje sjeckalicu grana? Ideja je granje iz vinograda rezat na komadice 5-10cm koji bi koristil za potpalu i loženje u otvorenom kaminu, cisto da se iskoristi to :D
Oni strojevi koje se moze kupit za cca 1000kn za drobljenje nisu dobri zato jer treba stavljat šibu po šibu i traje 100 godina, tak da bi ovaj stroj trebal imat neku traku ili drugi sistem uvlacenja grana.
Pogon bi bil elektromotor, ali to nije problem...problem je mehanika tog rezanja.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Silokombajn kupi rabljeni i presloži ga
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Nabavi starinsku sječkaru za kukuruz, ona ima sistem za uvlačenje prek valjaka...

poput ove z linka:

http://www.njuskalo.hr/stocarstvo/sjeckara-oglas-11018138


sjeckara-slika-33933739.jpg
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
ili ovako nešto

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=HvzhkEhNTw0[/YT]
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
silo kombajn ti je najbolja opcija. to su sječke za slamu i kukuružnjak. ova sa slike ima spiralne noževe, nisu baš previše jaki. a i dosta je spora, čak i da ugradiš motor, ne isplati se. misliš radit šta od te mase ili?
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Koliko vidim u predstavljanju... nigdje ne piše da ima 20 hektara vinograda pa mu treba veeeliki stroj koji bude to zdrobil.... osim toga, ima li traktor koji bude vrtio sječku? :icon_eyes:
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
istina, sad sam bacio oko... a ima i par kupina. najbolje sve na hrpu pa zapaliti. šta će kupovat ili praviti stroj za par trsova. ili čak da kupi staru sječkaru, ja sam jednu kupio za 200 kn, kao ta sa slike, samo bez postolja. i nek vrti ručno :)
 

selec1

Novi član
Tu od
2 Kol 2014
Poruka
6
imam 500tinjak trseva i 50tak kupina. glavni razlog zbog kojeg sam razmisljal o toj ideji je prostor za spaljivanje koji smo od ove godine preselili na kraj parcele.
ove godine smo iznosili šiblje iz gorica i narezali ga elektricnim skarama za živicu valjda duplo brže i uz manje napore nego bi mi trebalo da iznesem na kraj vocnjaka. uz uštedu vremena i kilometri koje bi prohodal po goricama, imamo ogrijev s kojim prostoriju zagrijem u par minuta, to gori ko blesavo.
ja znam da to nije isplativo ako kupuješ neku novu mašinu, ali ovo kak @itp veli, ako bi nasel nekaj za 200kn a da bi uz minimalne preinake sluzilo svrsi, to bi bila stvar koju trazim. a i tu je neko moje osobno zadovoljstvo.
i da, ne posjedujem traktor, napomenul sam da bi to išlo na neki elektromotor. vjerujem da bi onaj iz stare vešmašine uz dobar prenosni omjer odradil stvar. ne bi vjerovali kak dobro radi na homemade vitlu s reduktorom od stare freze, budem postavil slike :D
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,748
Za neki normalan rad zaboravi motor vesmasine. Ako nemas traktor a imas "dobru" struju, on nije lose rijesenje stari cekicar, ala Gramip. Za ovu seckaru za kuruznicu sam skeptican, to se znalo i u kuruznici pofrkat.
 

selec1

Novi član
Tu od
2 Kol 2014
Poruka
6
motor od vesmasine na centrifugi ima oko 500w. mislis da prosjecna ljudska ruka moze jace od 500w? ako gledam ovu staru iz oglasa? trebal bi uzet par grana i probat kod nekoga ko to ima dali bi to funkcioniralo
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Nevalja ti takva sečkara.
Za takve stvari mora biti tzv. Švarbača, tj. ona koja ima dva noža na kotaču i siječe radijalno.
Ovakva s bubnjem ti je za sječkati koprive i djetelinu puranima.
 

selec1

Novi član
Tu od
2 Kol 2014
Poruka
6
moze neka slika te svarbace? pokusavam naci na netu ali mi ne uspjeva pod tim nazivom :D
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Mi smo ju imali,al ne za slamu jer slamu nemas kaj sjeckat,nego se kukuruzina pozela i doma sjeckala za straju kravama,al na zgance je tesko,:(whew):preko kardana je spas.:drink:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ove sječke se gonilo ručno,elektro motor i prenos preko onog dugačkog širokog remena,sa BČS kosilicama a postojao je i prenos kojeg su gonili konji,volovi,krave.Takvu sječku sa pogonom preko kardana nisam kod nas vidio.Kod nas se kaže ovoj sječki slamoreznica a može se i stabla kukuruza sječkat.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
a jel imaš neku frezu? s kardanom po mogućnosti.

@abarth, imam i jednu takvu doma. to jede malu djecu. moja je oltova, samo što je to sve gus. teška je ko smrt. ova moja je malo veća (CCX) i ako je dvojica nose, ispuste dušu.
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
neeee, tu su podatci od servisa :)




kad skeniram ovaj katalog i ti ćeš ga dobiti u pdf-u :icon_wink:
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,748
motor od vesmasine na centrifugi ima oko 500w. mislis da prosjecna ljudska ruka moze jace od 500w? ako gledam ovu staru iz oglasa? trebal bi uzet par grana i probat kod nekoga ko to ima dali bi to funkcioniralo

Ako je snaga izvrseni rad u vremenu, onda kod vitla barem imamo puuno vremena. :icon_eyes:. Zalis se na sporost kupljenih sjeckalica, pogledaj koju snagu koriste.
:eek::
To je sječka za slamu stara.
forum image hosting

E ovo bi vec moglo fercerat, to jos nisam vidio...:drink:
 

selec1

Novi član
Tu od
2 Kol 2014
Poruka
6
imam frezu, mala honda (4-5ks) ali nema kardan nego remenicu za prikljucke

snaga je izvrseni rad u vremenu, ali se tu radi o momentu koji se prek reduktora povecava proporcionalno smanjenju broja okretaja. ja mislim da smo izmjerili prenosni omjer getribe 1:10. u praksi to izgleda da tacke pune drva i mene koji "vodi" tacke uzbrdo, nekakvih 35-40 stupnjeva breg vuce bez problema brzinom hoda
u ovim sjeckalicama iz baumaxa je glavni problem da u njih ide grana po grana, kaj je uzasno sporo a i šibe iz gorica se pigaju. one imaju motore od 1kw ako se ne varam?
 
Na vrh