• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Strucno osposobljavanje za rukovanje sredstvima rada

pixa93

Novi član
Tu od
1 Stu 2014
Poruka
23
Pozdrav ekipa. Išo sam se danas prijavit na onaj tečaj za pesticide pa su mi ponudili da idem polagat i za RUKOVATELJA POLJ TRAKT S PRIKLJUCKOM,RUKOVATELJA KOMBAJNOM ITD. Zanima me konkretno ovo za kombaj i traktor sta je to, jel nam to treba, tko ce to provjeravat i tako dalje ako je tko informiran malo bolje u vezi toga bio bih mu zahvalan
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Re: Strucbo osposobljavanje za rukovanje sredstvima rada

Hahaha, ovi naši su nenadj... u uzimanju para naivcima...
Pitam se kaj je slijedeće?
Zdravstvena svjedodžba svake godine, kak je u firmama.
Koji debilni zakon o ZNR.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,538
Re: Strucbo osposobljavanje za rukovanje sredstvima rada

...dajte ljudi odite na ta predavanja...
ali nek to bude po redu; prvo za poljoprivredna kolica, pa poljoprivredne ručne alate, pa ručne alate s motornim pogonom, pa električne alate, pa tek onda možete razmišljat o frezi, za koju godinu i o traktoru...a za kombaj...e to bar 10 godina morate iskustva imat u traktoriranju...
jer dok za svaki priključak traktora položite, ni nebu trajalo manje...:icon_madu:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Re: Strucbo osposobljavanje za rukovanje sredstvima rada

Hihihihi,da nije smiješno bilo bi tragično,ali ja živim u nadi da još malo i ova stara flundra od unije je gotova.Kakve crne obuke više,eto ja bih ako može negdje besplatna obuka za bespilotnu letjelicu i ako može jedno 10 komada gratis,ne trebam račun.Ali eto jedan prijedlog ,dajte uvedite i tečaj za trimer i motornu kosilicu jaču od 2 ks,pa koliko toga ima u Hrvatskoj bit će i tu koja kuna,a da čovjek malo pukne na ventilu od njihovih nebuloza
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Samo mi nije jasno kako smo mi radili do sada sa svom to opremom koju imamo :icon_hang:
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Nepravilno bobe nepravilno i nestrucno,,,

ce bumo imali dosti para bumo se mogli i strucno osposobiti za kvantnu fiziku a ne samo za traktoriste, motoriste, orace, prckatore i tak dalje samo nastavi niz,,,

Jos dok vidim te ljude koji idu na ta predavanja pa kak jos vele "pa trebalo je to" ma treba Vama cavel v glavu zabiti, oooh da ne pisem vise, da ne odem predaleko,,,
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Danas bilo na Htv dnevniku o tečaju za zaštitu bilja. Rekli su da je država od toga uprihodila 32 mil kuna...

Cilj je jasan... nastavite niz.
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Ma bagra lopovska!!

Ovo je sustavno poticanje razvoja razno raznih "edukacijskih" firmi!!
Oni se sad natjecu tko ce pruziti bolji edukacijski program!
Pa beru sirotinji novce koje triput po žepu premeću!!
V ovoj državi se samo gledi kak izmisliti nekaj, gde bude masa nasjela, naravno sve uz blagoslov vladajucih!
Pa majku im milenu, zatvorske kapacitete poduplati, sve ih tam deti!
Ti bus meni naplacival za traktorski tecaj, pa za tri godine dobije povlasticu- ne treba se nista polagati,pisati, dajte onu knjizicu i uplatnicu da vam lupim stambilj!
Dodite za 3 godine opet, jer inace cete zaboraviti kako upravljati traktorom, znate gospodine, nije to za šalu!
Ma lupim ti ja na celo!
Kolike se samo firme bogate ovih dana na ovim tecajevima!!
I sto je najgore, program je za osnovnu skolu!
Pa da to vidi švabe, oni bi rekli gledaj kaj budale uče!
I sve je po zakonu!
Oni se npr. obrazuju o genetici za svoje stado ali nali na znanstvenoj razini, naravno primjenjivoj u praksi, i to o drzavnom trosku, vjerojatno.

Zaboravili smo tecaj za rukovodenje motornom pilom!
Prije tri godine aktivan, danas gdje ko spomene to_Ocito nije bila dobra medijska propaganda, tako da je bio i mali odaziv. Šteta, manje se opelješilo sirotinje.


Decki moji, seljacka buna!
Sve dole z vlasti, i gore postaviti skolovane ljude svaki za svoju struku!
A ne dok meni bilo ko more biti ministar poljoprivrede!
Da ne govorim o pomocnicima!
Neki dan u Agenciji za placanje mi se javi neka kokos, stari moj nista ne zna!!

I dobro joj je, kum je zaposlio, i jos ce sigurno neku.

A ja se borim s analizom tla, mikrobiloskom aktivnoscu tla, probavljivosti hrane, genetskim potencijalima i ostalim strucnim stvarima popot kolega iz EU, a takvi mi nesposobnjakovici gore u nadleznim institucijama rade!!


Dobrodošli u HR!
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Nema to veze s poljoprivredom. To je po zakonu o zaštiti na radu.
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Sve je po zakonu.

Dobro podmazano, i kad krene među narod sve čisto ko suza.
Nema nikakvih sankcija po štetu oraganizatora tečaja, niti u kojem slučaju.
Bitan je samo odaziv. I dolazak nakon 3,5 godina, jel, da se opet naplatimo, Bože moj.
 

pixa93

Novi član
Tu od
1 Stu 2014
Poruka
23
Zanimljivo je to da onaj ko je 2014 ostvario preko iparda neku mehanizaciju mora imat položenu tu glupost za rukovanje strojevima. Danas sam to načuo
 

Najnoviji postovi

Na vrh