• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

struja

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
molim vas za pomoc nedavno sam radio komplet novu instalaciju na traktor, i sad mi se pojavil problem kod prikapcanja prikolice kad god stisnem kocnicu pale se zmigavci,zice sam sve razdvoio i spoio ponovo nigdje se ne dodiruju i problem je stalno prisutan sve je spojeno po original šemi i neznam gdje se sad javlja problem :scratch :madmana:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
Treba i to baš zato da se nebi to događalo kaj se tebi događa.
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
imas na uticnici od kabla di se masa spaja, mislim da je ona u sredini. mene to isto mucilo dok mije doso majstor i pokazal da se to tak spaja i vise nema problema osim sa zaruljama ili kojom razbijenom lampom
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
a neznam sve je spojeno po orginal šemi pa i masa mozda su onda kontakti u pitanju mozda ih treba malo razvinut:axe:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ovak...masa se spaja na oznaku 31 na priključnici.

Na traktorskoj priključnici za prikolicu moraš isto imati masu spojenu na blatobran s oznake 31, na istu tu ozanku moraš imati konstantnu masu preko kabla do prikolice, zatim na svakoj lampi na prikolici imaš klemu za masu koja mora biti spojena na tu žicu koja ide na oznaku 31...uglavnom, samo masa, masa i masa, gdje god se da spojiti i nema problema.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
znaci dovoljno je da ima masu prek vuce i problem rijesen ???
Krivo si shvatil.
To da je masa preko vuče je problem. Treba spojiti onak kak ti je ostatak ekipe opisal.
Nego ti si metnul novi muški dio utičnice na tu prikolicu, a kaj je s masom u ženskom dijelu koji je na traktoru?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Zaboravi za tu masu preko vuče, to ti uopče nema veze!!! Bitna je masa samo od traktora, odnosno traktorske utičnice, pa preko kabla do prikolice, ako je to sve uredno spojeno nemaš brige.
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Ovako ja masu inace za straznja svjetla ne spojim na blatobrane vec sa kabolm ( zicom ) spojim na neki dio traktora recimo vijak od sjedala ili slicno ( jer zna se desiti da se izgubi masa na blatobranima. Onda znaci sa tog spoja sa npr. sjedala
zicom na uticnicu i naravno na prikolicu i nikad onda nemas problema s tim
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
Krivo si shvatil.
To da je masa preko vuče je problem. Treba spojiti onak kak ti je ostatak ekipe opisal.
Nego ti si metnul novi muški dio utičnice na tu prikolicu, a kaj je s masom u ženskom dijelu koji je na traktoru?

na
traktoru uticnica je spojena po original šemi i kabal sa dve muske uticnice isto
prikolici sam radio struju prosle godine i sve je bilo ok danas prikapcam prikolicu za drugi traktor i opet ista stvar mora da je onda u njoj problem rastavit cu pa cu vidjet
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Evo jedno strujno pitanje:

Danas probao kapčit jednu balirku na svoj traktor.Za komp mi naravno treba struja koja ide u onu tropolnu utičnicu.I kad sam zakopčao tu utičnicu u svoj traktor izgori odma osigurač.Stavim drugi osigurač i komp se upalio na 1sek i odma se ugasio jer opet izgorio osigurač..

I sad probamo tu balirku kopčat na drugi traktor i tamo sve normalno radi..

Pa me zanima koja bi greška bila kod mene?
Dal je možda preslab osigurač,kod mene je 30A,i to onaj veliki zeleni..?

Prije sam ja balirao sa svojom balirkom i sve je normalno radilo na toj utičnici..
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Evo jedno strujno pitanje:

Danas probao kapčit jednu balirku na svoj traktor.Za komp mi naravno treba struja koja ide u onu tropolnu utičnicu.I kad sam zakopčao tu utičnicu u svoj traktor izgori odma osigurač.Stavim drugi osigurač i komp se upalio na 1sek i odma se ugasio jer opet izgorio osigurač..

I sad probamo tu balirku kopčat na drugi traktor i tamo sve normalno radi..

Pa me zanima koja bi greška bila kod mene?
Dal je možda preslab osigurač,kod mene je 30A,i to onaj veliki zeleni..?

Prije sam ja balirao sa svojom balirkom i sve je normalno radilo na toj utičnici..

Dej provjeri da li je dobro spojeno.... da nije zmešano plus i minus. Plus ti ide na pin z brojem 30 a masa ide na 31. Da kaj ne štima z utičnico bi goreli osigurači i na drugom traktoru... a da je problem u štekeru ne bi delala tvoja balirka.

Uzmi ispitivač napona,krokodilku spoji na neki čisti šraf na traktoru,bez farbe i probaj na kojem pinu štekera imaš plus. A onda to isto probaj na drugom traktoru... na kojem dela balirka. Ako je sve u redu isti pinovi budu svijetlili... ako ne svijetle isti,onda je zmešano.

iVPM6101.jpg
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
E sad lako bi ja to probao,al neznam kad če bit prilika:finga:

To se desilo danas kad sam htio pomoč kolegi u baliranju.Mi sve fino zakopčali kad ono klinac.A viš utikač na balirci nema 3 "izvode" nego samo dva(nema onog u sredini gore),pa sam možda je krivo okrenuo utičnicu i uštekao,ali sad da me pitaš rekao bih 100% da sam dobro uštekavao:blackeye

Budem ja na svom traktoru sve dobro provjerio da budem sto posto siguran da je sve dobro..Pa ču valjda opet jednom ič kod njega pa da sprobam..

A osigurač MAXI:
99E289.jpg
 
Na vrh