• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Isto takave marke "Dabaki" ili kak već malčer je jedan prijatel kupil. Za sad je zadovoljan ali to još kratko vrijeme. Rekli su mu u dućanu da je neki poljski, češki ili kaj već, a poslije je tek sam pročital da je kineska roba u pitanju.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,002
Gdje su najjeftinije sajle za vitla trenutno imam 8 mm na 4 tone Tajfunu i dosta mi se skratila pa cu uskoro morati namotat novu e sad me zanima gdje je najjeftinija i kako da izracunam koliko mi ide jer sam kupio polovno vitlo a bilo je gore oko 60m 8 mm, ali bubanj nije bio pun, jasno mi je da ako idem s debljom da manje stane ali kako to izracunati, jel postoji neka sema
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
ja sam imal na EGV 40 tajfunu 70 metri fi11 sajle ali je to bilo puno, pun bubanj. 60 metri fi 10 sajle ti je taman
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,569
Ako ti je bilo gore 60 m debljine 8 mm, a na bubnju je još bilo mjesta, sad možeš staviti 70 m debljine 8mm. Ono što je bitno kod stavljanja nove sajle, da se ne namata na prazno, nego se zakači jedno srednje drvo koje znaš da možeš povući bez problema, razvučeš svu duljinu sajle, zakačiš sajlu na bubanj i počneš vitlati da se sajla lijepo namota, da ne bude na početku namatanja puno praznog prostora. Jer ako je ručno namotaš ostat će ti puno praznog prostora i stat će manje sajle na bubnju.:(wasntme):
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,002
Ma to mi je jasno,, dogadjalo mi se da zacvikani neda se odmaotavat, onda sam zakvacio za neko drvo i povukao naprijed i ocvikalo,, to se dogadjalo kada npr. Pukne sajla a kocnica ne blokira odmah
 

zuba

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
44
staje 11mm sajle 70metara sigurno
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,002
nisam,, trenutno sam u ravnoj šumi pa samo rušim i na mjestu cijepam,, jel imaš šta u ponudi,, stavio bih max. koliko mogu
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Imaš ih par na Njuškalu, ali pregledavaj " Vitla za traktor ".
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Meni se cini da je bas jako. Steta sto nema vise slika da bolje pogledamo. Koliko ga ceni?
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Ako vec ima novo slicne snage za te novce onda bih i ja preporucio kupovinu novog vitla.
Za ono MAXWALD vitlo sto sam postavljao oglas covek trazi 1150e. Ja mu reko da mi je to skupo. Sad sam naso i neko od 7,5 t sa hidraulicnom komandom i za njega covek trazi 1200e, ali je izgleda previse iskorisceno.
 

mando

Član
Tu od
17 Stu 2009
Poruka
194
WP_20150703_003_zpsngmhwtsz.jpg


WP_20150625_003_zpsknfa5wud.jpg


WP_20150703_004_zpslzfg5xat.jpg


Evo ja sam kupija to vitlo,ali sad me interesira,pošto sam ga kupija za 8 tona dali uopće ima snagu 8 tona jer nisam naša niti jednu pločicu ili natpis da je 8 tona.
Daska je širine 160 cm. ima sajlu fi14 50 m a još bi stalo na bubnju. Tražija sam po netu ali nisam naša niti jednog takvog od 8 tona.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh