• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarstvo u slikama..

Z

zetor4718

Guest
Zasto ove sumske prikolice imaju ovako visoko teziste, a bilo je mogucnosti da se spusti, tamo odmah iznad kotaca su trebali prosiriti i tu postaviti stupce, a ne nesto kao obrnuta piramida, mislim da su mogli napraviti tovarni prostor na kocku.

Sve u životu ima svoje ZAŠTO i ZATO!meni osobno prikolice se sviđaju,tvoje primjedbe su na mjestu,ali valjda su inženjeri izračunali da tako mora biti.imam odgovor za tebe:"bilo je mogucnosti da se spusti, tamo odmah iznad kotaca..."-osovine su neovisne jedna od druge zato kad prelaziš preko jama da nestoje u zraku već da se prilagođavaju terenu,e onda da se tovarni prostor spusti točkovi bi žuljali u njega,a ujedno nebi mogao zahvatiti škarama klade zbog kotača.Mislim da ti je sada jasnije.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,112
Sve u životu ima svoje ZAŠTO i ZATO!meni osobno prikolice se sviđaju,tvoje primjedbe su na mjestu,ali valjda su inženjeri izračunali da tako mora biti.imam odgovor za tebe:"bilo je mogucnosti da se spusti, tamo odmah iznad kotaca..."-osovine su neovisne jedna od druge zato kad prelaziš preko jama da nestoje u zraku već da se prilagođavaju terenu,e onda da se tovarni prostor spusti točkovi bi žuljali u njega,a ujedno nebi mogao zahvatiti škarama klade zbog kotača.Mislim da ti je sada jasnije.

apsolutno tačno , u mene na prikolici je isti sistem klackajućih osovina i kada ideš preko panjeva točkovi idu znatno gore dole , ali meni to ne predstavlja problem jer točkovi prolaze pored metrica
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Šumarstvo u slikama :supz:
Slika0230.jpg

Slika0238.jpg

Slika0231.jpg

Slika0237.jpg
 
V

VTZ

Guest
Zasto ove sumske prikolice imaju ovako visoko teziste, a bilo je mogucnosti da se spusti, tamo odmah iznad kotaca su trebali prosiriti i tu postaviti stupce, a ne nesto kao obrnuta piramida, mislim da su mogli napraviti tovarni prostor na kocku.

Na ovoj slici se vidi koliko se jedan od kotača može podići prema gore, a ovisno o terenu i situaciji (panj i graba pokraj njega), osovina se može još jače zakrenuti.

CIMG1079.jpg
 
Z

zetor4718

Guest
Na ovoj slici se vidi koliko se jedan od kotača može podići prema gore, a ovisno o terenu i situaciji (panj i graba pokraj njega), osovina se može još jače zakrenuti.

CIMG1079.jpg

Eto to je dokaz onome o čemu sam pričao.
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Ovakve sam ja lance dobio džaba. Mislio sebi montirati zimi kad je led. Kad sam vidio koliko su teški i nezgodni za montirati riješio sam ih se brzo za sitne novce.
 
Z

zetor4718

Guest
pa ti imaj lance u šumi...

što je tu neobično,ja imam iste takve lanceve ali ih nisam nikad koristio pogotovo sad kad imam nove gume.lanceve imam za nedaj bože,ako ne mogu bez njih nejdem ni snjima.
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Dodao bih još samo jedan komentar na ovu gore sliku. Pravi dokaz da kabina glavu čuva. Da ne bi kabine ne bi bilo ni vozača više.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,112
Dodao bih još samo jedan komentar na ovu gore sliku. Pravi dokaz da kabina glavu čuva. Da ne bi kabine ne bi bilo ni vozača više.

bez kabine u šumu . NIKAKO
skuplja glava od kabine , mnogo
 
Z

zetor4718

Guest
bez kabine u šumu . NIKAKO
skuplja glava od kabine , mnogo

to je sve istina,a nekad ni kabina ne pomogne.nema pravila,samo kako je nekome sudbina određena.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,362
to je sve istina,a nekad ni kabina ne pomogne.nema pravila,samo kako je nekome sudbina određena.

slažem se s tobom,sudbina je sudbina ali vraga ne treba dvaput zvati
 
Z

zetor4718

Guest
slažem se s tobom,sudbina je sudbina ali vraga ne treba dvaput zvati

uh,primjera da se vrag netreba zvati ima tu kod mene na pretek,hvala Bogu ja nisam nastradao i nitko od mojih,trudim se čuvati najprije ljude i sebe,pa onda traktor i mehanizaciju jer mi nije pala sa neba,netrgam i neforsiram jer od toga samo štete i nikakve koristi,ali da volim terat traktor volim kao i svi,ali u granicama!
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,362
uh,primjera da se vrag netreba zvati ima tu kod mene na pretek,hvala Bogu ja nisam nastradao i nitko od mojih,trudim se čuvati najprije ljude i sebe,pa onda traktor i mehanizaciju jer mi nije pala sa neba,netrgam i neforsiram jer od toga samo štete i nikakve koristi,ali da volim terat traktor volim kao i svi,ali u granicama!

u šumi nema silovanja bar kod mene,iako smo mi takvi daj uvijek natovari još malo a to malo te uvijek izađe najviše i najskuplje
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Zujim malo po netu . . .
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=wbgLxfWAV3M&feature=related[/YT]
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,362
Zujim malo po netu . . .
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=wbgLxfWAV3M&feature=related[/YT]

definitivno krajem godine u moje dvorište dolazi belarus
 
Na vrh