• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinje za suhomesnate proizvode

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Upravo sam pričao sa kolegom koji svake 2-3 godine ima uštrojenog nerasta za kobase i kaže da nema veze što je blizu krmača ali da mora biti uštrojen minimalno 5-6 mjeseci prije klanja i nikad se ništa nije osjetilo.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
Jedna zanimljiva vijest...preko bare
Američke zalihe slanine ubrzano se smanjuju i trenutno su na razini na kojoj su bile 1957. godine. Tijekom prosinca na zalihama je zabilježeno 8.000 tona svinjetine, prenosi foxnews.
Uzgajivači svinja u Americi, doduše, proizvode više no ikada svinjetine, međutim, to nije dovoljno da bi se zalihe povećale.
 

divljak

Novi član
Tu od
7 Stu 2017
Poruka
1
Bok momci,

Imam par pitanja, pa ako bi se nasla koja dobra dusa sa znanjem da mi odgovori :)
1. Sto se tice prosjecnog dnevnog prirasta svinje u domacinstvima, gdje nije intenzivan tov, sa sto manje koncentrata itd.... Koliki je minimalan, a koliki maksimalan prirast pri takvoj ishrani (znaci od djeteline, jecma, kukuruza... sa minimalnom kolicinom koncentrata)?
2. Dali je kvaliteta takvog mesa puno bolja od mesa iz intenzivnog tova, sa farme?
3. Ako je svinja stara 10 mjeseci, kolika je njena minimalna isplativa tezina? ( Ili da bude jasnije, kolika je prosjecna tezina svinje ako je stara 10 mjeseci?
4. Dali je krizanac poprimio obiljezja duroka, ako nema po sebi crvenkaste boje, fleka? (dali postoji bijeli durok....?)

P.s. zanimam se za krizanca durok - landras/yorkshire jednogodisnjake i sve koji ih uzgajaju pa me eto jebiga sve zanima. :)

Unaprijed Hvala
 

vostro91

Član
Tu od
9 Ožu 2017
Poruka
37
Odlični savjeti a zakon je trebak biti reguliran, totalna zabrana uzgoja je suviše ishitrena. Svinjsko meso je uvelike jedan od važnijih čimbenika u ljudskoj prehrani.

I dali ima netko provjeren kontakt nabave gotove svinje za klanje u svrhu sušenja mesa? Hvala
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh