• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

svjetsko prvenstvo u oranju Biograd na moru

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ma nemožemo se mi na kontinentu žaliti,jer da bi bili domačin svjetskog oranja,trebate imati mnoštvo zadovoljenih kriterija od površine zemljišta do jake logistike,blizina luke i aerodroma,uglavnom WPO ima svoje kriterije i sad se več zna gdje bude sljedeče natjecanje najboljih svjetskih orača,našim predstavnicima želim dobar pravac i dobro slaganje brazdi i u konačnici veliki zbroj bodova:partyman::partyman::partyman:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
A kaj vi mislite da oni na Vrani budu spali?
Valjda bu i koja slika na nekim drugim forumima i kojekud po netu po cijelom svijetu prikazala ljepote naše obale pa možda koga namami ;)
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
biti će i sajam poljoprivredne mehanizacije bar su tako rekli
a u turizmu i promiđbi biograd je debelo jači i od zadra
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
dragi prijatelji ja sam dosa prije nekih sat vrimena iz vrane i stvarno je odlicno nasa sam se s nasim forumašem frikijem i onda sam se uputije na table di se ore a dok sam ja pripjesacije nekih 3km to je vec bilo pri kraju tako da nemam od natjecanja nekih baš slika al sam slika okoliš,fergusone i dzonije di prezentiraju oranje i podrivanje nesto preksrasno,,,baš sam popricao s jednim covjekom iz baranje al je on zinuo kad je vidije tu zemlju i sam kaze da takve nema ni u baranji da je čisti humus zemlja,,,slike će biti uskoro,,ako uspijem staviti odmah ako ne drugi dan :drinkers:
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Najbolji orači če za nagradu dobiti traktore vrijedne 20 000 €, zanima me kakav je to traktor? toliko košta bolji plug..
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
bio jučer sa Udrugom i morem reći da nisam baš oduševljen...pogotovo sa organizacijskim dijelom...:mad:

što se tiče samog natjecanja ono je išlo nekim svojim tokom...imali su traktore oko 90ks u prosjeku(bilo je i malo većih i manjih) i tu nema neke prevelike zamjerke...ako zanemarimo činjenicu da po meni takva natjecanja i nemaju baš prevelike veze sa našim stvarnim,svakodnevnim oranjem...

...čul sam poslije da je pobjedil neki Francuz...neznam točno što su sve suci gledali i po kojim kriterijima ocijenjivali...naši bili negdje oko sredine... :(

...uglavnom bilo je rečeno da nas bude tam sve čekalo(jer smo išli grupno,najavljeno i rezervirali karte),međutim dok smo došli, od svega tog apsolutno ništa...
-busa su nam sparkirali koji kilometar-dva od samog ulaza(a moglo se i puno bliže),
-od karata ni traga ni glasa(išel blagajnik sa nekom gospođom skroz na drugi kraj imanja po njih i čekali skoro jedan sat dok su se vratili)
-od obećanog vlakića koji je trebal voziti posjetitelje do samih parcela gdje natjecatelji oru također ništa(navodno grad nije odobril,pa smo imali pol sata pješačenja do do tam od samog ulaza)
-sami sajam je bil isto vrlo skroman...Deutz-Fahr i Massey su imali samo par izloženih traktora i još par sitnih sa priključcima, te izlagači sa prehrambenim proizvodima pod jednim šatorom...
-i još k svemu tome od jutra bura prašila ko luda...no popodne se primirilo(ajd barem to :prayer::mrgreen:)

...možda su ove ocjene i malo subjektivne,ali takav sam stekao dojam...

...poslije smo otišli malo do Zadra...sasvim druga priča :prayer:...sve uređeno i blista se(pogotovo dio starog grada te riva)...za svaku pohvalu ,jedino da smo došli barem tjedan dana prije da se malo brčkamo :mrgreen: ...nebi uopće ni išli na natjecanje :weedman::weedman::weedman:
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
samo da ne zaboravim na ovim se povrsinama ove godine pozelo 10 tona psenice po hektaru bez navodnjavanja onda znate o kakvoj se zemlji radi :weedman:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Danas u plodovima zemlje bila baš zgodna reportaža sa takmičenja na Vrani ,onaj čovac koji je stavljao da mu konj stoji iznad njega to vam je Bogecov susjed,a i oni mali traktorčići što su ih dodjelili sponzori baš su OK,samo mi nije jasno da je u jednoj kategoriji bio pobjednik čovijek koji prodaje mehanizaciju:confused::confused:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Danas u plodovima zemlje bila baš zgodna reportaža sa takmičenja na Vrani ,onaj čovac koji je stavljao da mu konj stoji iznad njega to vam je Bogecov susjed,a i oni mali traktorčići što su ih dodjelili sponzori baš su OK,samo mi nije jasno da je u jednoj kategoriji bio pobjednik čovijek koji prodaje mehanizaciju:confused::confused:

Taj lik s konjem je lud do neba i nazad,svaka mu čast:D
 

Moslavac

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
32
Danas u plodovima zemlje bila baš zgodna reportaža sa takmičenja na Vrani ,onaj čovac koji je stavljao da mu konj stoji iznad njega to vam je Bogecov susjed,a i oni mali traktorčići što su ih dodjelili sponzori baš su OK,samo mi nije jasno da je u jednoj kategoriji bio pobjednik čovijek koji prodaje mehanizaciju:confused::confused:

A onaj kaj je pobedil sa konjima je skoro pa moj sused.
A onaj škot vježba naveliko zato nema veze kaj radi u trgovini(još bu i traktor prodal kaj je dobil). Jel onaj Agrolux što su dobili košta samo 20 000 eura?
 
Posljednje uređivanje:

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
cestitam momcima s kontinenta koji su napravili dernek u vrani za pamćenje harmonika se razvlacila na par mista rođeni ste bećari svaka vam dala
 

imbrakc

Član
Tu od
18 Stu 2011
Poruka
41
Danas u plodovima zemlje bila baš zgodna reportaža sa takmičenja na Vrani ,onaj čovac koji je stavljao da mu konj stoji iznad njega to vam je Bogecov susjed,a i oni mali traktorčići što su ih dodjelili sponzori baš su OK,samo mi nije jasno da je u jednoj kategoriji bio pobjednik čovijek koji prodaje mehanizaciju:confused::confused:

to ti je dočko 23 godine star i jedini koji je v ravnjakima ne imal za pluga kvernelanda. oral je zbilja super.
 
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
308
stvarno je oral super mi dok smo obilazili se vidlo kaj je taj među konkurencijom...a imao je pluga Dowdeswell...ja sam bio tam 9 dana kao volonter i imam hrpu slika samo nikak da stavim gore ali budem..:p
 
Na vrh