• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tafe dobri ili loši??

mikula

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2008
Poruka
348
Dok vidiš u kakvim "pogonima" rade radilice nije čudno da im pucaju (i bez termičke obrade)

 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Ima dosta materijala na youtubu u srbiji se ljudi žale na njih ,u mojoj okolini na 30km nema ni jedan jedini.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Ali ruku na srce imt je daleko bolji od tafea.
Po čemu?
Za početak TAFE ima 4 brzine, jer je od novije licence, a IMT 3 po staroj licenci. Tafe je jedan od najvećih proizvođača (komadno) traktora na svijetu, a IMT-ova proizvodnja je bila "statistička greška" prema njima.
Uostalom, Tafe je kupil IMT, a ne obratno. Današnja kvaliteta je svima problem, a ne samo Tafe-u.

IMT je surađival s Tafe-om još tam negdje od 70-tih, tak da možda i ti imaš nekog maharadžu u kabini a da to i ne znaš. Samo pazi da te ne zgrabi za jaja ;) :hahah:
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Pa po onome kaj ljudi pričaju o tim traktorima, ljudi koji delaju, sad pusti moju zajebanciju 🙂oni su planirali da to bude bolje od imta, ali nažalost nije im taj cilj ostvaren, u Srbiji su se izjasnili ljudi koji rade bolje stari imt nego novi tafe.
I kak je objašnjeno kad se licence prodaju, svako tržište ima svoju kvalitetu.
Ja ko revijalni vozač rakete po selu kak veli @DARIJUS stvarno uživam u tom zvuku,toj sili, moći, a još mi draže kad vidim velke gazde kaj imaju kao bolje traktore a stalno nekaj šerafiju po njima, a ja pod punim gasom im potrubim🙂Ja sam stalno u pogonu, i sad kad napravim prikolicu glavni bum za vozit stvari ljudima. Jer ovi kakti veliki gazde nisu baš za pomoći susjedima, a ja jesam, mene to veseli.
Možda ja nisam mjerodavan za ocjenjivati raketu i tafea, ali siguran sam da su rakete dakeko ispred tafea, makar im tehnologija iz kamenog doba.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
zato i ja gonim samo vladimirce, imam punu garažu dijelova i većinu sam zamijenim u cijeni od par kuna...a gazde se vataju za novčanike i popravljaju islužene euroškartove u iznosima od više desetaka tisuća kuna na godinu...na održavanje svih mojih 9 krampova ne prođe ni približno koliko može na jednog "pravog"...
šogi je moral imat velikog, a svake godine na njega složi djelova u protuvrijednosti male rakete...
nekad je imal hrpu krava i doma su bili 533 i 558 i još je stigal uslugu delat, danas ima tri kravice i par svinja, ali masey 3060 je u dvorištu...nebu njega niko jebal...osim njega samog... 🤭
 
Na vrh