• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

teretna vozila i OPG

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
zanima me može li se na obiteljsko poljoprivredno gospodarstvo registrirati teretno vozilo,kamion,ima li itko od vas tako nešto,za vlastite potrebe
 
M

MOCO

Guest
ja mislim da bi trebalo moći, ali za vlastite potrebe, znači nemožeš raditi usluge prijevoza i za njih izdati račun ako za to nisi registriran, a opg kao fizička osoba to nije. Druga stvar je ako ti je opg kao obrt, pa onda dopišeš i djelatnost prijevoza,transporta i...
Ovo je moje mišljenje, neznam jeli stvarno tako.
 

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
baš zato i pitam vas jel ima tko iskustava s tim jer meni to nedaju.Naime,sad traže da se izvadi potvrda kojom se djelatnošću baviš da možeš vršit prijevoz za vlastite potrebe i kažu mi da za OPG to nemožeš dobiti.Malo mi je to glupo jer ako si želim dovest hranu za stoke,sijeno,pa i drva za svoje potrebe zašto ja to ne bi kao OpG mogao legalno radit.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
ako registriraš vozilo za svoje potrebe za prijevoz hrane ili stoke to je normalno to rade svi koji imaju manje kamione pa čak i neki sa večim vozilima moraš imati zaljepljeno na vratima naljepnicu vlasnik, adresa itd. ništa ne dobiš s time da vozilo registriraš na opg,vlasnik vozila nebi bio ti kao pravna osoba več opg a opg nije firma ili obrt ne ostvaruješ olakšice jer nisi u sustavu pedevea a da jesi onda bi mogao ostvarivati olakšice poreza za kupnju voz
ila koje bi glasilo na opg ti možeš stviti naljepnicu kao:

VL.OPG Petar Petrović
Branimirova10
Zagrerb 1000

ali vozilo glasi na tebe a ne na opg...
 

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
da,ali sad obavezno u kamionu moraš imati izvod potvrde o djelatnosti kojom se baviš i po podacima sa te potvrde možeš obavljati prijevoz za vlastite potrebe,a meni nedaju tu potvrdu na osnovu potrba OPG-a,što je meni krajnje nelogično.Bez te potvrde nesmiješ na cestu.
 
M

MOCO

Guest
ako ti je opg u sustavu pdva,odeš u poreznu i dodaš u djelatnost još i transport za vlast.potrebe i onda izvadiš matični broj opga i s tom potvrdom o matičnom broju ideš dalje registrirati.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
ne mislim da si krivo informiran imam prijatelje koji imaju male kamione kao mercedes ili opel kombo teretni voze kao za svoje potrebe a nemaju niku potvrdu za to i prvi puta čujem da treba raspitaj se još u policiji ali mislim da ti netreba ako imaš opg onda imaš i karticu matični broj opg to ti je dozvola koju treba prihvatiti i policija na cesti ni jedan sudac te nebi kaznio za prejkršaj jer imaš čiste papire kartica gospodarstva ti je isto ko i obrtnica papir da si obrtnik...
 

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
mali kamioni ukupne dozvoljene mase do 3500 kg nisu obavezni imati tu potvrdu,ovi preko moraju.
 

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
ma stvar je u tome što sam ja silom prilika u kompenzaciji dobio kamion 11200 kg ukupne dozvoljene mase,i sad kad sam ga registrirao sad su se pojavili ti problemi,traže te papire.Kad sam vozio sijeno,htjeli su me kaznit zato što mi prikolica za traktor nije registrirana (samogradnja),rekoh ajd vozit ću s kamionom,sad nemogu ni sa njim.
 
Na vrh