• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Težina traktora zetor

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,673
@ZJ u pravu si, zetor je općenito spor traktor bez obzira na težinu, a ja, kao i uvijek, govorim iz svoje perspektive gdje ću radije malo sporije i malo duže se voziti cestom nego ostati negdje u blatu i tražiti nekoga da me izvlači.
 
  • Like
Reactions: ZJ

Marko7711

Član
Tu od
5 Velj 2024
Poruka
37
Naravno.
Ono kaj sam štel u prethodnoj poruci naglasiti je namjena.
5245 sa svojom relativno velikom masom je prikladniji za teške poslove, pri malim brzinama, dok su lakši traktori, poput spominjanog 549, prikladniji za transport i slične lakše poslove.
Njih se može opteretiti da budu teški ko 5245 i da mogu obaviti neke poslove koje može i on, no njega se nemre olakšati da bude dobar pri većim brzinama.
Samo da ti kažem da se imt 549 nemoze nikad opteretiti da bude kao zetor 5245
 

Marko7711

Član
Tu od
5 Velj 2024
Poruka
37
7745 sa prednjom je debelo ispod 4t.
3.5-3.6t ima sa kabinom bez ikakvih utega.
500 kg utega i eto 4 tone

Je, samo je radi toga crknuti konj na cesti.
Masa je dvosjekli mač. Lakše ju je dodati, a nemoguće skinuti.
Prijatelju dzabe brzine ako nemoze vući teret
Ako govorimo za imt 549 ili 542 on ide cestom dosta brzo ali prazan, ako mu staviš neku prikolicu od 5-7 tona nema od njega ništa a zetor će i dalje vući jednakom brzinom
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,289
5t bu vozil bez brige, za 7t nije ni napravljen.

Samo da ti kažem da se imt 549 nemoze nikad opteretiti da bude kao zetor 5245
Pa normalno. Zetor 52 je zetor 72 s amnjim motorom.
549 je 533 s većim motorom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh