• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tlak u gumama

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Za traktore koji idu sa teretom do 30km/h sa teretom tak svejedno.
Skuplja izrada sigurnija kod busenja i trpi malo veca naprezanja,al na traktoru su se i dijagonalke pokazale trajne i izdrzljive.
Kupi sa puno platana i recimo 12 i izdrzat ce jako puno tereta i naprezanja a nece se raspast i popucat,al opet svaka guma propada i trune s vremenom,e kolko je onda radialna isplativa?
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Gume sam vec kupil - Petlas 8 platana ( ima i oznaku PR, a neznam kaj je to ?? ) . Traktor je kod mene od 08/2011. Od tad sam napravil cca 250 sati rada .... Jel ti jos kaj moram rec na to ??!!
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
oznaka PR ti je ply rating. broj platana.
inace, kod mene na ferku su zadnje gume oko 1bara. ako je visi tlak, jako skace na asfaltu. da su nove gume ili u boljem stanju vjerojatno se nebi toliko osjetilo.
kada kopcam malcer ili neki drugi tezi prikljucak onda pumpam na 1,2-1,3bara
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
ne radi se to tako cesto. barem ne kod mene. nekad ostane visi tlak pa razbijam bubrezni kamenac na asfaltu, nekad ako nejdem daleko sa necim teskim ostavim da se zmicu gume ali uglavnom ferko barem sa mojim poderanim gumama nevoli isti tlak za sve.
sa vecim rodjacima je druga stvar.
 

Najnoviji postovi

Na vrh