• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tomo Vinković 523 - podizač ventila

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
D

delagano

Guest
pre dva dana mi je pukla sipka podizaca ispusnog vetila i zamenio je a danas ova druga tj. usisnog ventila. koji je problem sto pucaju sipke ?
tv 523
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Re: sipka podizaca ventila

Onako na prvu (nisam baš prevelik stručnjak) da slučajno ne dobavlja klip ventile, što je veoma opasno ili da kojim slučajem nisu zaribale klackalice na osovinici klackalica ili ventili u vođicama. Uglavnom može biti desetak razloga. Ovi su mi pali na um. Pozzz.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
D

delagano

Guest
Re: sipka podizaca ventila

pre 2 dana kad mi je pukla sipka od ispusnog ventila i kad sam je montirao stelovao ventile (na 0.20) i bilo je sve ok. a bio sam primjetio da je ova sto je dans pukla malo kriva.
mada posle toga radio jos jedno 4-5 sati ( freziranje i oranje) i danas kad sam nesto frezirao nakon 15-tak min freziranja i pukla druga sipka od usisnog ventila.
koji je problem ni predstavu nemam. svaki savet je dobrodosao kao i moguce resenje problema.
 
Posljednje uređivanje:
I

izmjestadvjesta

Guest
Re: sipka podizaca ventila

pre dva dana mi je pukla sipka podizaca ispusnog vetila i zamenio je a danas ova druga tj. usisnog ventila. koji je problem sto pucaju sipke ?
tv 523

problem može biti taj da ventil udara u klip da dolazi do savijanja šipke ili pucanja jer je ona najosjetljivija. znači da nije nešto ok naštelano kod motora to je moje misljenje jer slican primjer sam imao i ja kod motora jer mi je klip udarao u ventile i motao ovu šipku a ja sam to riješio time da sam podložio diktung po mjeri ispod cilindra a te diktunge sam dobio u kompletu digtunga za motor. ja sad neznam šta ste vi radili kod navedenog motora šta ste skidali dolje al kazem primjer kod sebe da sam podlagao diktung ispod cilindra i od tata traktor radi kao sat. s time normalno da sam nastelao ventile na 0.20 po pravilu kako piše u knjizi za štelanje tih motora.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh