• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

tomo vinkovic 523

D

delagano

Guest
Pre dva dana mi je pukla poluga ispsnog podizaca ventila, zamenio je novom, a za usisni ventil ostala stara koja je bila malo iskrivljena. Ventili nastelovani i radio dobro (nisam puno radio u od tad jedno 5-6 sati sto oranja sto freziranja) kad danas puce i ova druga poluga usisnog ventila. Interesuje me sta moze biti uzrok pucanja ovih poluga ventila?
Cekam brz odgovor
 
D

delagano

Guest
Jel ko nedavno otvaral razvod?

Nije niko evo 15 god od osvezenja motora(tad menjane karike i jos nesto nesecam se tacno sta)
od tad do pre 2 dana radio super
i kad sam zamenio ovu sipku sto je pukla nastelovao ventile na 0.20 i proverio polako da ne udaraju u klip i nije bilo problema. a sad pukla sipka od drugog ventila i primetio sam da se povecao zazor na ventilu ovom sto je ostala sipka zdrava
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,932
Štekaju ventili u vodilicama
Možda čahura na klipnjači ima lufta
Štekaju klackalice
Zamor materijala na šipki podizača

Kaj to uopče ima za razvod? Lanac ili zupčanike?
 
D

delagano

Guest
Štekaju ventili u vodilicama
Možda čahura na klipnjači ima lufta
Štekaju klackalice
Zamor materijala na šipki podizača

Kaj to uopče ima za razvod? Lanac ili zupčanike?

klackalice su ok za ostalo neznam .
a za razvod ima zupcanike
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,932
Samo ne zaboravi da se usljed zagrijavanja motora svašta u njemu događa.
Ako ima zupčanike onda taj dio možemo metnuti na stranu.
 
D

delagano

Guest
Sutra cu zameniti sipku pa da vidimo dal ce ponovo da pukne to mi je za sad najlakse ako ne predlazete nesto drugo ? i dali je uredu da se ventili steluju naa 0.20 ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,932
To probaj pitati Grofa, Arnu, Firemana ili Yoea u temi o Tomi.
Oni znaju
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
ventili idu oba na 0.20, je predlazem da izvadis glavu i da poctistis celo klipa i ventile
 
D

delagano

Guest
ventili idu oba na 0.20, je predlazem da izvadis glavu i da poctistis celo klipa i ventile
a cime da ocistim celo klipa i ventile, i dali je obavezno menjanje dihtunga glave , posle skidanja?
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Celicnom cetkom cistis, a ako uopce ima dihtung nemoras menjati samo ga treba omeksati tako sto ga zagrijes i potopis ga u ladnom vodom jer je bakren, mada bolje bi bilo nov
 
D

delagano

Guest
evo sad gledao onu zdravu sipku i primetio da oni nastavci metalni se lako odvijaju tj onaj jedan je vec bio odvijem malo. cime da blokiram da se ne odvija dali moze silikon za toplotu ili nesto drugo.
takodje sam primetio da se sipka iskrivila malo a stavljene je pre 3 dana dali je normalno da se iskrivi?
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
upotrebi malo logiku, hoces da saznas sve na gotovo
http://www.animatedengines.com/otto.html
rockeranim.gif

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=ZmwZB7A3-0Y[/YT]
 

floion

Član
Tu od
18 Ruj 2013
Poruka
163
Re: tomo vinkovic 522

klip se ne cisti celicnom cetkom, nikad ali nikad. cistis brusnim papirom tzv nularicom, a klip polijevas vodom da se necistoca skine. mozes i hemijski ocistit sto je jos bolje nekom jakom kiselinom ili obicnim domacim sircetom od jabuka, pri hemijskom ciscenje ne mozes ostetiti klip, a stangice tj to sto ti se dvija mozes rijesiti tako da malo stuces navoj, a razlog krivljenja je pogresna podesenost. ja jesam novi ovdje al TV 522 imam od 1982g. kupljen nov. :icon_winkle:
 

Najnoviji postovi

Na vrh