• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tomo Vinković 732 - pumpa hidraulike

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

stivenu

Novi član
Tu od
5 Svi 2013
Poruka
9
POzddrav Društvo ,

Imam problemcic pa ako imate koji savjet bio bih zahvalan .

Pumpa slini ulje kroz donju rupicu koja ničemu ne služi . Sa 3 vide je zavidan nastavak a kroz donju , četvrtu , slini.
Nije mi toliko da gubi ulje ali kapa pa zaprlja cijelu garažu.

Koliko vidim pumpa je bila rastavljana ( Ljepljena crnim "silikonom ")

Da li da probam zavidati samo jednu vidicu u tu rupu sa malo kemije ili da idem rastavljati cijelu ?


Da li je netko rastavljao pumpu ili ili riješio takvu zajebanciju ?

LPS
 
G

GROF

Guest
Re: Pumpa hidraulike TV 732

., lip TI pozdrav NOVI i nadasve ponosni, korisniče - valsniče traktora tome!, dobro nam došal; stivenu! ...

., ovako napamet teško je bilo ča dobro reć - napisat, moguće da je šaraf - vida ispal iz te i takove rupice i onda na nju curi - slini - kaplje ulje hidraulike., ja TI predlažem da lipo poslikaš tu svoju pumpu hidraulike iz svi stran da se točno vidi kakova je pumpa i ča sve ima nakalemljeno - našarafljeno na sebi., odma ću ja ili već neko od nadasve cijenjeni forumaša - znalaca sa sigurnošću moć reć o čemu je reč - problem? ... :icon_scratch: ...

., l.p., Bog!, čitamo - pišemo - pomažemo se ...
 
Posljednje uređivanje:

stivenu

Novi član
Tu od
5 Svi 2013
Poruka
9
Re: Pumpa hidraulike TV 732

Evo slikice

prva je sa strane pumpe gdje je sve ok a vidljivo je prijašnje ljepljenje.
označio sam rupu gdje pušta samo sa sruge strane



Uploaded with ImageShack.us

druga slika je gdje ulje curi , dodatno sam zabrtvio spoj da budem 100% siguran da pušta iz rupice a ne sa spoja



Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
G

GROF

Guest
Re: Pumpa hidraulike TV 732

., lipo fala stivenu za slikice ke divanidu tisuću reči!

., očito je iz ovi rupica ispal šaraf - vida, po mogućnosti vidit da li tu uopće ide šaraf ili se samo tu pokazalo ulje iz hidraulike ko se sljiva od spoja pumpe hidraulike i samoga motora., ja preporučavam i predlažem da sve ove šarafe, matice - vide dotegneš, NE prejako da ji polomiš, ALI da ji dotegneš jer se "one" znadu odpustit usljed grijanja, trešnje, vibracija, ... ., svakako preporučavam da onaj lančić ča drži haubu?, premestiš - izmjestiš na neko drugo mesto i svakako da i taj šarafić - vidu dotegneš, dosta često se desilo meni i mojim susedima - komšijama!, da je baš toteka pušćal ulje iz razloga ča se taj šarafić - vida slabo mogal dotegnut zbog lančića.-

., takodjer savjetujem da taj lančić ča drži haubu - pokrov motora kad se otvori hauba, da hauba ne padne skroz na zemlju!, na taj lanči navuci crevo da TI lančić ne zvoni, zvonca, trese, treska, buči., da TI ne rulji farbu,...

., predpostavljam da su TI ovi šarafi - vide 99% otpustili, kada ji dotegneš?, nebude više curilo - slinilo ulje iz hidraulike.- ... :icon_pray: ...

., l.p., Bog!,, čitamo - pišemo -pomažemo se ...
 

stivenu

Novi član
Tu od
5 Svi 2013
Poruka
9
Re: Pumpa hidraulike TV 732

Hvala Grofe,

mislim da nije bio nikakav šaraf u rupici , jer nema ni s jedne ni s druge strane šarafa a nema šanse da ispadne jer je blizu ovo koljeno pa mu neda.
Hvala na info za kanac od hauge , napravit cu si to .

Sa strane gdje pušta sam dobro zavidao vide i stavio "kemiju " ovo crveno da budem 100% siguran .

Probati cu staviti vidicu u rupu pa vidjeti sta se događa , valjda ne bi trebalo nista pogoršati .
Ako to ne upali probat cu sve otvoriti pa kud puklo da poklo.

Kada probam , poslikam , javim

JOš jednom THNX
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Re: Pumpa hidraulike TV 732

Evo slikice

prva je sa strane pumpe gdje je sve ok a vidljivo je prijašnje ljepljenje.
označio sam rupu gdje pušta samo sa sruge strane




http://imageshack.us

Pozdrav i dobrodošao!

E što volim kad je netko mjastor,
a nema pojam što popravlja i gdje se koji brtveni materijal koristi

Ovaj silikon obavezno treba očistiti jer ne služi ničemu istoga razloga i curi ulje,
Na onom 4 provrtu gdje je navoju ulje ne curi jer to je navoj za vijak kad se prirubnica preokreće na drugi položaj.
Dakle kad sinete silikon, sve dobro očistite,
kad skidate prirubnicu dloe pazite da vam prljavština ne upadne u tijelo pumpe.
Sa priubnicom otiđite u malo bolje autodjelove i neka vam po uzorku dadu O-ring prsten.
Njega namžite sa mašću malo i sve namontirajte gore..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Re: Pumpa hidraulike TV 732

Ovaj silikon obavezno treba očistiti jer ne služi ničemu istoga razloga i curi ulje,
Na onom 4 provrtu gdje je navoju ulje ne curi jer to je navoj za vijak kad se prirubnica preokreće na drugi položaj.
Dakle kad sinete silikon, sve dobro očistite,
kad skidate prirubnicu dloe pazite da vam prljavština ne upadne u tijelo pumpe.
Sa priubnicom otiđite u malo bolje autodjelove i neka vam po uzorku dadu O-ring prsten.
Njega namžite sa mašću malo i sve namontirajte gore..
:icon_thumright::icon_thumright:
 
G

GROF

Guest
Re: Pumpa hidraulike TV 732

Pozdrav i dobrodošao!

E što volim kad je netko mjastor,
a nema pojam što popravlja i gdje se koji brtveni materijal koristi

Ovaj silikon obavezno treba očistiti jer ne služi ničemu i stoga razloga curi ulje.
Na onom 4 provrtu gdje je navoju ulje ne curi jer to je navoj za vijak kad se prirubnica preokreće na drugi položaj.
Dakle kad skinete silikon, sve dobro očistite,
kad skidate prirubnicu dole pazite da vam prljavština ne upadne u tijelo pumpe.
Sa priubnicom otiđite u malo bolje autodijelove i neka vam po uzorku dadu O-ring prsten.
Njega namžite sa mašću malo i sve namontirajte gore..


., lip TI pozdrav dragi moj forumski ALI i pravi prijatelju zbalija!

., ma lako meni kad si TI majstor!, ALI, čaćeš kad nas ima ovde SVE prisutni ki nismo majstori, već smo obični smrtnici., a TI si sve ovo lipo i dobro objasnil., ALI prije zamjene ili kupovine bilo čega?, neka najprije dotegne te i takove šarafiće - vide., nemora odma značit da je nešto otišlo ili se pokvarilo???...

., napominjem uvik pa tako i sada, ljudi ono malo ča znadu napravit - popravit?, to je dobro, ALI, ako treba bilo kakovo servis, recimo ko sada oko ove pumpe hidraulike?, ja predlažem da se svakako čovik javi majstoru za hidrauliku!, jer kada bi MI svi skupa SVE znali?, pa Narode moj!, onda nam netreba ni doktora ni majstora, o popu da nedivanim.- ... :(wait): ...

., lip pozdrav svim forumašima, poseban pozdrav Novom i preponosnom vlasniku - posjedniku - korisniku traktora tome!; stivenu! ... :icon_pray: ...

., Bog!, čitamo - pišemo - pomažemo se ...
 

stivenu

Novi član
Tu od
5 Svi 2013
Poruka
9
Re: Pumpa hidraulike TV 732

Hvala na pomoći i savjetima ali 100% pušta iz rupice tj kroz navoj nije do gumice ili labavih vida

Okrugla Gumica, o-ring , stoji unutra ali sam dodao "silikona" da budem siguran , druga strana tj, slika 1 ima samo gumicu i nepušta .

Probao sam kupiti i deglju gumicu ali svejedno pušta jer pušta iz rupice .

Da li je moguće da je probilo iz pumpe kroz taj navoj i kako bih to mogao pogledati provjeriti ?

Probati cu staviti jedan vijak unutra pa javim što se dešava .

Kada sam stavljao O-rind nisam stavio masti , da li to velika greška?

Da ponovim ?!?

LPs



LPs
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Re: Pumpa hidraulike TV 732

A da ti nije oštečen priključak u koji dolazi O-ring?
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Re: Pumpa hidraulike TV 732

Hvala na pomoći i savjetima ali 100% pušta iz rupice tj kroz navoj nije do gumice ili labavih vida

Okrugla Gumica, o-ring , stoji unutra ali sam dodao "silikona" da budem siguran , druga strana tj, slika 1 ima samo gumicu i nepušta .

Probao sam kupiti i deglju gumicu ali svejedno pušta jer pušta iz rupice .

Da li je moguće da je probilo iz pumpe kroz taj navoj i kako bih to mogao pogledati provjeriti ?

Probati cu staviti jedan vijak unutra pa javim što se dešava .

Kada sam stavljao O-rind nisam stavio masti , da li to velika greška?

Da ponovim ?!?

LPs



LPs

Pozdrav!

nekako se bojim da vam se gumica presjkla kod montaže
ili kako veli kolega muhanicar možda je oštečen dosjed O-ringa na prirubnici,
na provrtu nema šanse da pušta, jedino ako je puko tjelo pumpe,
a onda nema pomoći nego samo zamjena cjele.

skinite silikon, jer kroz njega za propustiti ulje i nabavite novu gumicu
 

stivenu

Novi član
Tu od
5 Svi 2013
Poruka
9
Re: Pumpa hidraulike TV 732

Eto da se pohvalim :) popravljeno.

Kako ? Nikako bez Vas ! :icon_pray:
Sve sam očistio, u provrt stavio LOCKTITE crveni i stavio vidicu (glavu vide odrezao na pola jer ne bi legla prirubnica,

Sačekao 2 sata, spojio ponovno vratio O-ring (sada sa masti)
Kresnuo tomicu i gle čuba ne pušta .

KOliko me pamet služi prije je domah curilo , probao malo dizati hidrauliku, radi . Ja nikada sretniji.

E sada dilema , po svoj prilici pušta na provrtu tj. malo veći trošak kada rikne slijedeći put ( nova pumpa)

Slikice kada nadjem kabel od aparata :-(

LP s
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh