• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tomo Vinkovic Transporter

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Juce na otpadu ugledaj ova dva diferencijala od tome,nevidi se najbolje posto nisam mogao blize da pridjem,intresuje me dali je ovaj donji od transportera ili dampera tv D600 posto mi se cini da je prekratak za transportera.
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Juce na otpadu ugledaj ova dva diferencijala od tome,nevidi se najbolje posto nisam mogao blize da pridjem,intresuje me dali je ovaj donji od transportera ili dampera tv D600 posto mi se cini da je prekratak za transportera.

U pravu si prekratak je za transportera, a vidi se i da su kraće zadnje trube sa osovinama, one su kod transportera znatno duže. Šteta što je daleko mislim da to vrijedi dobrih novaca.
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Nešto nas slabo na forumu:

Evo i transporter stigao na uređivanje, zamjenu filtera itd. itd., a našlo se svašta





Očistio i podmazao anlaser, da ga odložim na stranu uz misao evo bar on završen kad ugleda ovo.



Probat ću riješiti zavarivanjem.

Primjetio sam da kvačilo ne odvaja dobro, rastavim kad, vijak što drži capicu se oštetio i popustio, te je i to riješeno.





Uz sve to ide ugradnja alternatora, sređivanje instalacije i ako se stigne i malo farbanja. Najgore što fali vremena.
Imam podosta radnih sati sa njim, sad ga goni buraz, ja ga koristim jednom ili dvaput godišnje, ako idem tamo gdje idu samo koze.
On se ubio za toga. Gdje ovaj moj 420 vozi praznu prikolicu, on ide pun, a uz to ne razmišljaš da li će stati. Jedino se treba paziti poprečnog nagiba i prevrtanja.
 

Izulj

Novi član
Tu od
26 Sij 2021
Poruka
21
Poštovani,
novi sam na forumu.
Sastavljam jednuu kombinaciju od tri tipa tomo vinković.
Detaljnije ću pisati naknadno

Molim vas ako znate jel tko ima zadnji kraj ili cijeli transporter tomo vinković tv 1518 ili tv 1521 (ima dva kardana)!
Unaprijed zahvaljujem uz lijep pozdrav!
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Prodavo se na fejsu jedan u osrednjem stanju za cca 13-15tkn transporter jedan klip
 

Izulj

Novi član
Tu od
26 Sij 2021
Poruka
21
Sastavljam samohodni atomizer za vinograd od 750L.

TV 600 sam rastavio (ima rukavce od TV 730), a kotači, zglob i motor od TV420.
Ugradit ću motor LDA 672, 30ks (TV730), kotače 10.00/80 R12 (TV 319K) da smanjim zbijanje na tlo kg/cm2 i još trebam rudu-most od TV1518 ili produžiti postojeću za cca 84cm koja je kod dampera 59cm (poslao sam upit strojobravaru) kako bi stala bačva od 750L koju bi dao izraditi po mjeri. Traktor bi trebao biti širok cca 105cm, dugačak sa priključenom pumpom i deflektorom cca <405cm, mase <1.2T...
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Ovo bi moglo biti zanimljivo kako će to ispasti.
A možda neko jednostavnije rješenje, atomizer na kotače sa pumpom (pogonjenu) kardanom i sve to vući nekim od TV.
Ili na TV Transporter, skinuti sanduk i montirati rezervar, Diferencijal transportera ima izlazno vratilo (koje bi se moglo) koristiti za pogon pumpe.
 

Izulj

Novi član
Tu od
26 Sij 2021
Poruka
21
Treba dosta posla (vremena i novaca) da se sve uklopi u cjelinu. Trenutno je rastavljeno, a i nemam sve dijelove pa se nadam da ću možda ovdje dobiti preporuke gdje tražiti osim dostupnih oglasa pa ću staviti fotografije. Zašto ne atomizer od cca 750L na osovinu, odnosno ima i takvih (cijena+5000EUR), prvenstveno što je kompaktni samokretni atomizer kraći (manji radijus okretanja, uži, za TV730 mislim da je lakše nositi nego vući uz još pokretanje pumpe i propelera... Već imam kako sam i naveo dampera koji je masivniji od transportera samo mu fali dužine...

Transporter je i širi od dampera (nepovoljno) te zadnji kraj ne odgovara na prednji od dampera zbog razlike u prijenosu rukavaca...
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Pitam se pitam, koliko vinograda i na kakvom terenu imaš da si se odlučio u ovako avanturistički projekat, svaka čast za ideju i nadam se da ces uspijet
 

Izulj

Novi član
Tu od
26 Sij 2021
Poruka
21
Trenutno 3ha+2ha=5ha vinograda na ravnom terenu. Inače obrađujem sve sa dva TV 732 (jednim orem, a drugim apliciram SZB sa atomizerom od 300L + 200kg masa atomizera.(ide i sa 1/3 gasa u trećoj reduciranoj) Sedamnaest godina radim sa tim traktorom, bilo je dosta kvarova, najčešće u rukavcu poluosovina redukcije, zupčanik sa unutrašnjim uzubljenjem i ležak (nisu preskupi), ali na motoru sam samo mijenjao ulje, filtere i dva puta AC pumpu goriva. 1000 kn godišnje za toliki posao nije puno. Više košta dolazak servisa za samo pregled novog traktora...
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Dosta mojih prijatelja je dobilo poticaje za nove, ti bis proso sigurno sa tom kvadraturom, bilo bi ti lakse radit, a ni novi se ne kvare ako radiš sa njima kako treba i održavaš, ali i dalje je ovo za atomizer dobar projekat jer nebiš morao mješat toliko puta zaštitu i ne moraš selit priključke, ja imam jedan za sve ali i manji površinu oko 1ha
 

Izulj

Novi član
Tu od
26 Sij 2021
Poruka
21
Kad sastavim ovaj samokretni atomizer bit će "novi", jer mijenjam sve osim kućišta i neoštećenih zupčanika i osovina te nova: pumpa, deflektor, crijeva, rezervoar, motor generalno uređen. Košta će me pretpostavljam materijala 4000EUR, ali samo vučni atomizer košta više...
Na EU natječaje ću se javit ako bude subvencija min 70%, jer u protivnom sve je skupo u odnosu na kvalitetu. Ovako urađen vinograd nisam vidio kod upotrebe novih traktora... Ne tvrdim da se ne može, jer traktor je samo jedan od ključnih faktora u uspješnosti/učinkovitosti obrade... Nije da se hvalim IMG_20190508_093218.jpg IMG_20190508_092940.jpg IMG_20190426_191234.jpg
 

Izulj

Novi član
Tu od
26 Sij 2021
Poruka
21
Kad sastavim ovaj samokretni atomizer bit će "novi", jer mijenjam sve osim kućišta i neoštećenih zupčanika i osovina te nova: pumpa, deflektor, crijeva, rezervoar, motor generalno uređen. Košta će me pretpostavljam materijala 4000EUR, ali samo vučni atomizer košta više...
Na EU natječaje ću se javit ako bude subvencija min 70%, jer u protivnom sve je skupo u odnosu na kvalitetu. Ovako urađen vinograd nisam vidio kod upotrebe novih traktora... Ne tvrdim da se ne može, jer traktor je samo jedan od ključnih faktora u uspješnosti/učinkovitosti obrade... Nije da se hvalim View attachment 32335 View attachment 32334 View attachment 32333
 

Najnoviji postovi

Na vrh