• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

tomos mopedi

F

filipkc

Guest
imam ih 4 al ih moram poslikat nego tražim dijelove npr rezonantni auspuh mf power ako ko ima makar u lošijem stanju ako prodaje
 
B

BAGERISTA

Guest
filipkc kaže:
imam ih 4 al ih moram poslikat nego tražim dijelove npr rezonantni auspuh mf power ako ko ima makar u lošijem stanju ako prodaje
Za koji motor ti treba auspuh????
 
F

filipkc

Guest
imate auspuh mf power
za automatik ali ja nosač prepravim napravil sam si ja prirubnice
kolko hoćete za taj mf power i može slika
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav!
Pa jesam ti rekao da mi zipuješ jedan primerak, nebitne boje,,, i da mi pošalješ... :lol:
Ja obožavam A3,,,neznam zašto...al ih volem fest!
Jako mi se dopadaju...
Pozdrav Joe! :mrgreen:
 
F

filipkc

Guest
pa znam napisal si mi al nedam niti jedan ehheeheh
nego trebaju mi djelovi neki kužiš a nebi novo kupovo kad nisam baš s novcima
 
B

BAGERISTA

Guest
joekiki kaže:
Pozdrav!
Pa jesam ti rekao da mi zipuješ jedan primerak, nebitne boje,,, i da mi pošalješ... :lol:
Ja obožavam A3,,,neznam zašto...al ih volem fest!
Jako mi se dopadaju...
Pozdrav Joe! :mrgreen:

Ovako nešto bi ti,,,,,, 8) evo mrcine od klinaca.... :mrgreen: :mrgreen:



Uploaded with ImageShack.us
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Eeee baš takvo nešto bi ja.... :D

Nemogu moga da prežalim...ukrali mi ga neki huligani Kikinski pre 19-20 god...
Nije mu radila druga brzina uopšte...skrjala se opruga upita "?"...nekih 2-3 meseca!
Ja sam se zaletao sa njome, da postignem brzinu ...i u određenom momentu se oseti da je primila 2-gu brzinu, e tad skočim na nju...i teraj,,, tako sam se vozao tih dana! Matori mi nabavi novu oprugu, i malo prebrusili mesto za rolnice, da hvata, i montiramo je...
Tomos kao novi, ide kao Zmaj...taj isti dan(posle 4-5h) ja odem kod kolege, manem ga 5 minuta napolje...........................i nema ga više
Pozdrav Joe! :mrgreen:
 
B

BAGERISTA

Guest
joekiki kaže:
Eeee baš takvo nešto bi ja.... :D

Nemogu moga da prežalim...ukrali mi ga neki huligani Kikinski pre 19-20 god...
Nije mu radila druga brzina uopšte...skrjala se opruga upita "?"...nekih 2-3 meseca!
Ja sam se zaletao sa njome, da postignem brzinu ...i u određenom momentu se oseti da je primila 2-gu brzinu, e tad skočim na nju...i teraj,,, tako sam se vozao tih dana! Matori mi nabavi novu oprugu, i malo prebrusili mesto za rolnice, da hvata, i montiramo je...
Tomos kao novi, ide kao Zmaj...taj isti dan(posle 4-5h) ja odem kod kolege, manem ga 5 minuta napolje...........................i nema ga više
Pozdrav Joe! :mrgreen:

Stoka,,ič uzimat šta nije njihovo.......ali niš čudno bit če toga sve više...
Najviše mi se dopada,,,kad radiš od staroga -novo....kao u mom slučaju.. :mrgreen:
 
B

BAGERISTA

Guest
filipkc kaže:
imate auspuh mf power
za automatik ali ja nosač prepravim napravil sam si ja prirubnice
kolko hoćete za taj mf power i može slika


Misliš na original auspuh od matika...
 
F

filipkc

Guest
nee
rezonantni auspuh mf power
mf-power-auspuh-slika-743652.jpg

evo vaki
 
B

Bobo

Guest
BAGERISTA kaže:
filipkc kaže:
imate auspuh mf power
za automatik ali ja nosač prepravim napravil sam si ja prirubnice
kolko hoćete za taj mf power i može slika


Misliš na original auspuh od matika...

Misli na MF POWER... rezonantni auspuh, "Sportski" s kojim automatik ako ima poliran usis i rjedji filter zraka ide i preko 70km/h... takvog sam imao i na njemu doktorirao TOMOS mehaniku. sredili smo ga do zadnjeg detalja... slick gume, auspuh, klip 39L, poliran usis, sportski filter zraka, nozna kocnica, prekidac protiv kradje, ma 100 cuda mu je radjeno. na kraju ga prodam za 1900kn deckima koji su u njaga tocili cisti benzin, jer im je neki treci kolega rekao da ce ici brze... kasnije su mi ga rastevljenog prodavali za 500Kn a ja budala ne uzmem, jer je sve ostalo na njemu bilo novo...

NIKAD ga prezaliti necu. NIKAD...
 
F

filipkc

Guest
bobo slične smo pameti ja sam isto lud za tuningom tomosa sad imam apna i stavil sam cilintar od tomos umo 6 od kosilice ali sam morao karter širit jer cilindar ne sjeda i piksu zam zvadil i proširil na 12 mm sa rauberom sad aspuh treba i ima da leti još mi paljenje fali ali složil sam mu akumulatorsko prima okretaje ko ludo ali dok malo ide na breg odma gubi sangu jer nema magneta nego samo srce magneta da otvara platine pa nema zamajca nikakvog pa stane sad bum del običnog magneta opet gore i karburator je od tomosa bt-a bing 18 mm usis je proširen sa svake strane za 1mm ali nije poliran kanali i karter polirani do kraja i ispuh podignut za 1 mm,širen za 1mm sa svake strane i ispoliran
bum poslikal dok se bum vozil pa stavim slike dok bu u pogonu da vidite kaj je zver nije baš ono da bi bil ko novi po izgledu ali za po polju i zezancije je dobar
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ne znam , možda niste znali ali postoje motori s više od 50 cm . !00 naprimjer , 150 , 500 čak i 1000ccm-a :mrgreen:
 
B

BAGERISTA

Guest
filipkc kaže:
nee
rezonantni auspuh mf power
mf-power-auspuh-slika-743652.jpg

evo vaki

a takav nemam,jer nisam nikad koristio takve,,,kod nas smo stavljali marmite :mrgreen: :mrgreen:
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Evo da se malo uključim u temu.Nije Tomos ali....
Na tom sam ja doktoriral 2-taktnu mehaniku.

100_1330.jpg

Pripazite samo na ripne na cilindru ;)

Evo i jednog originalnog...
Zundapp-82-ZD20.jpg
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Joj kad se sjetim tih vremena. . . :rolfer: :rolfer: :rolfer:
da smo bar znali kak nam je ljepo
 
B

BAGERISTA

Guest
To su bili dani,,,nezaboravni,,,,, atek da dijeca današnja ni neznaju šta je kliker,,,a kamoli da su mijenajče ili radilice mijenjali po motorima..........

Još nekako i vide nešto ako su na selu ili da imaš doma,,,ali ova gradska gotovo,,,ništa ih nezanima samo i-pod plyke itd...........

Bez uvrede ali to je nažalost tako,,,i da su malo zainteresirani,,,ali ništa,,,zato ja vučem moje neka vide ,nek se uče i da probaju , i obaveze da imaju,,,tako da im neke gluposti ne padnu napamet,,,ipak su dijeca,,,ali opreza nikad dosta.. 8)
 
F

filipkc

Guest
mene inače jako zanima mehanika makar imam 15 godina ali od malih nogu sam s ocem šerafao po autima traktorima i sad idem u školu za automehaničara
 
K

kakan991

Guest
ja ih sad trenutno ima 3 ali je samo jedan u voznom stanju imam tomosa bt-a 50s na njemu je ve orginal osim auspuha imam rezonantni mf power cobra imam jos apn 6 na njemu pak je sve preradeno dale vilice falege satovi volan obt-a cilindar od t15sl-a kosi usis (lagano prosiren usis) ferga bing 21 od ctx-a amortizeri od elektronika slik gume i takoder mf cobra i jednoga atx-a razjebanog kojega slazem za ponorevanje
 

Najnoviji postovi

Na vrh