• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

torpedo 7206

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
cesce aksijalnim pomicanjem pogonskog zupcanika, rijedje podmetanjem pod zupcanik krune.
Zrak mora dobro izlomit koricu skolske biljeznice ali ju ne prekinut!
 

marci01

Novi član
Tu od
4 Stu 2014
Poruka
13
zasta su podmetaci sa strane kod semeringa na poluosovini i dali se lezaj stavlja na vruce
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Pajdo ne znam ti ja to na pamet, ali zvuci na ovo o ceme sam pisao...ja to sebi na bageru provjerim s vremena na vrijeme...
 

marci01

Novi član
Tu od
4 Stu 2014
Poruka
13
kod mene crko lezaj na poluosovini diferencila pa mora sve napole ako znas neku caku koko se vadi osovina pisi
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Podmetanjem i vađenjem onih pločica o kojima pišeš, a koje se nalaze ispod nosača ležaja. Budeš videl kad skineš anker ploču.
Ležajevi idu na hladno ali vrlo nezgodno
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
To je malo veča fešta za izvaditi.
Trebalo bi grijati onaj unutarnji ležaj ali je to problem jer onda trebaš dva. I unutarnji i vanjski.
Ako izbijaš na hladno onda obično strada samo jedan.
Evo ti par slika kak izgleda rastavljeno pa možda lakše skontaš jer ja ti nemogu objasniti gde treba lupati, a gdje napinjati. U svakom slučaju morate biti dvojica da vam bilo lakše, a onda možda i uspijete bez oštečivanja ležaja.



 

marci01

Novi član
Tu od
4 Stu 2014
Poruka
13
hvala na pomoci popravljeno je torpedo je 1979 godiste ide i ore odlicno.
prvi put popravljani diferencial.
 

marci01

Novi član
Tu od
4 Stu 2014
Poruka
13
pozdrav svima. imam prablem sa razvodom paljenja kod torpeda 7206 oznake na medu zupcaniku su jedna tacka,dve tacke jedna iznad druge i dve tacke jedna pored druge(zub pored zuba)bregasta ima oznake broj 1 i 2 a pumpa dve oznake (1 tacku pa posle sest sedam zuba 2 tacke )koje je pravilno uzubljenje?
 

Metalko

Član
Tu od
28 Stu 2013
Poruka
236
Radionički priručnik kaže ovako. ..............

razvod_motora_912_313.png
 

marci01

Novi član
Tu od
4 Stu 2014
Poruka
13
hvala za sliku ali na ovom razvodu su drukcije oznake. traktar je 79 godiste serija sa mahanickim volanom, a radilica nema kajlu nego odliveno kao gore na slici.oznake su kao gore sta sam napisao kad sastavim postavim sliku
 

marci01

Novi član
Tu od
4 Stu 2014
Poruka
13
pozdrav svima imam jedan problem posle generalne motot ima 60 sati i ceje se nesto na trecoj glavi kao meko zveckanje a nisu ventili.pritisak ulja drzi normalno od 4 do 5 bara,pali idealno,samo kad stisnem pedalu za gas molo izade kao plavi dim posle radi ok.ulje ne trosi i alspuh je suv.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Nije dobro stegnuta glava ili nije uslajfana glava.
 

marci01

Novi član
Tu od
4 Stu 2014
Poruka
13
glave su sve stegnute isto stepen kljucem jedino ova je bila peskarena jel moze biti to problem a ono zveckanje se cuje kad se motor ugreje.vuko je drljacu nije bio prablem snage ima,
 

Najnoviji postovi

Na vrh