• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tov pataka

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Pozzz, dali itko ima iskustva s tovom pataka, točnije zanima me kakvo je sad tržište, da li se teško dolazi do kvalitetnih malih pataka, i kakav je otkup. Baka i deda su mi se prije time bavili na veliko, i znam da je uvijek bio problem naplate u kooperaciji sa razno raznim klaonicama, jel postoji, ajmo to tako nazvat neko sigurno tržište u hrvatskoj za patke?? lijep pozdrav!!!
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Pozzz, dali itko ima iskustva s tovom pataka, točnije zanima me kakvo je sad tržište, da li se teško dolazi do kvalitetnih malih pataka, i kakav je otkup. Baka i deda su mi se prije time bavili na veliko, i znam da je uvijek bio problem naplate u kooperaciji sa razno raznim klaonicama, jel postoji, ajmo to tako nazvat neko sigurno tržište u hrvatskoj za patke?? lijep pozdrav!!!

u mojoj blizini ima jedan koji drži jedno 800 komada sad ima mladih po 10kn
 
H

Hrvach

Guest
Moja baka ima patke,ali to se ne može nazvati veliki uzgoj, ima cca. 30 komada. Znam da joj prodaja nikad nije bila problem i da je cijena više-manje uvijek dobra. Sad na ovak veliku količinu ne znam kakva je situacija pa ti neću ništa govoriti. Istina je da je danas teško nabaviti dobar materijal za tov ako nemaš nekog kod kojeg je provjerena kvaliteta.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
patke je najlakše uzgojiti one brzo rastu i nisu zahtjevne životinje jedino je upitan plasman kao i za sve ostalo ja inače nisam baš ljubitelj to mesa...
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Ma sve je to meni više manje poznato, jer baka i deda su mi se time bavili 25 godina, godišnje su proizvodili oko 20000 grla (nije nešto ekstra ali dovoljno), oni su zbog starosti i već neisplaćenih turnus odustali od toga i sad bih ja ponovno to pokrenuo ali sa većim kapacitetom i plasirao bih gotov proizvod, znači investirao bi u halu za tov kapaciteta 5000 komada za početak, i uz to bih imao klaonicu i hladnjaču. sve je to super lijepo krasno itd. ali neznam niti jednog otkupljivača dali imate možda vi neka saznanja o njima tj. tko od ovih naših kompanija otkupljuje patke tako da se raspitam kod njih i o plasmanu toga, pozzz
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
Ma sve je to meni više manje poznato, jer baka i deda su mi se time bavili 25 godina, godišnje su proizvodili oko 20000 grla (nije nešto ekstra ali dovoljno), oni su zbog starosti i već neisplaćenih turnus odustali od toga i sad bih ja ponovno to pokrenuo ali sa većim kapacitetom i plasirao bih gotov proizvod, znači investirao bi u halu za tov kapaciteta 5000 komada za početak, i uz to bih imao klaonicu i hladnjaču. sve je to super lijepo krasno itd. ali neznam niti jednog otkupljivača dali imate možda vi neka saznanja o njima tj. tko od ovih naših kompanija otkupljuje patke tako da se raspitam kod njih i o plasmanu toga, pozzz

e pa kad već misliš imat sve, ugledaj se u OPG Ružić, oni lijepo prodaju svoje piliće po placevima...i čini mi se da im dobro ide...
ili ako nećeš sam prodavat, na svakom placu ima par pilićara koji bi vjerujem jedva dočekali pokoju patku u svom asortimanu...uglavnom pametnije ti se s takvim ljudima podivanit nego todoriću gurat racu...:mrgreen:
 
D

Deirdre

Guest
sta mislite dali su dobre mošuone patke za meso ? imam ih mogucnost nabavit dok za neku drugu vrstu malo teze...

dakle imam kvocku koja se raskvocala sad se dvoumim dal stavi jaja od guske ili od te mošuone patke,sta mislite sta je bolje radi mesA ? i kolko jaja bi stalo pod kvocku i dal moram dizat kvocku da se jaja hlade i spricat vodom ili da ostavim da lezi kao da su pilici ispod?
 
D

Deirdre

Guest
koje su patke dobre radi mesa,znaci da brzo rastu da dodzu velike i da imaju ukusno meso. ?

isto tako i pitanje za guske i kokoske
 
H

Hrvach

Guest
Najpoznatije tovne patke su cherry valley patke, makar moja baka zadnje dvije godine ima domaće šarene patke i imaju bolji prirast od ovih tovnih. Meni se trebaju u utorak leći pačići ispod kvočke pa ću vidjeti kaj bude. Tovne pasmine guski su tu Kolos i one bijele. Kod kokoši nema prevelike filozofije, tovni bijeli pilići najbrže napreduju.
 
Na vrh