• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

traktor na plin

P

pixa93

Guest
u kutini jedan covjek radi na tome da pocne igradivat plin u traktore,motor bi koristio 30 posto plina a 70 posto plave nafte ko i inace ali bi se motoru i pojacala snaga za 30 posto zbog plina.znaci plin se ubrizgava konstantno unutra.mozda cem oj traktor biti prvi u hr s time
 
P

pixa93

Guest
nebi znao.to sam danas nest s tatom prico.iduci tjedan bi trebo doc vidjet traktor taj tip pa da vidi jel bi se dalo to
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
pixa93 kaže:
nebi znao.to sam danas nest s tatom prico.iduci tjedan bi trebo doc vidjet traktor taj tip pa da vidi jel bi se dalo to

ok, kad saznaš ko je to, javi mi, a pogotovo ako budete ugrađivali plin, jer bih to volio vidjeti, a blizu sam kutine...

btw, na koji to traktor misliš ugrađivati(marka, konjaža,godina)???
 
P

pixa93

Guest
ma jos se nemisli nist.to je smao onak.sve ce se vidjet dok on dode iduc tjedan ako dode
lindner geotrac 103 .103 ks,2005 gdina
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
ja sam negdje gledao o tome al na kamionima,i taj sistem je mnogo skup i treba 1 ili 2 godine da jedan kamion ,koji tako reci radi non stop,otplati taj sistem i onda tek da pocne stediditi na tomeee i tu koju paru zaradjivatii,ako me shvatate
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Kad sam bio u Ukrajini i Rusiji vidio sam mnogo kamiona koji voze na plin, prvenstveno onih starije proizvodnje UAZ, KAMAZ... možete ih prepoznati po tome što imaju baterije onih uskih visokih boca montiranih iza kabine. Mislim da u slučaju sudara da koja i ne eksplodira, kabinu zdrobe u potpunosti tako da ti dođe na isto...

Rusi rade i traktore na plin, proizvodi ih Vladimirski Traktorski Zavod, popularno VTZ.

http://www.koncern-traktor.ru/vtz-2048.html

a njihov model na plin imate i na YT:

http://www.youtube.com/watch?v=ZZ0JBvpwFYw

pozdrav,

Nikola
 

Najnoviji postovi

Na vrh