• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktor papiri

Nikanata

Novi član
Tu od
17 Svi 2020
Poruka
4
Pozdrav svima

Imam Problem sa mojim traktorom
Kupili smo ga prije 13 godina
Traktor ima papire Stare RH na ime Vlasnika ,Mi smo kupili traktor od njegove Cerke,ona ga je nasljedila,.izmedju nje i nas imamo Samo ovjeren kupoprodajni ugovor kod javnog biljeznika,sad bi Mi da prodamo Traktor Pa nas zanima Dal je dovoljan taj taj ugovor ili Mora biti i dokaz o nasljedjivanju

Hvala svima
Pozdrav
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Pa ako imate ugovor s njom, onda prepišite na sebe i onda prodajte. Ako taj ugovor ne važi, onda kćerka mora pokrenut postupak naknadno pronađene imovine i nasljedit traktor, onda ponovno napravite ugovor s njom i prepišite na sebe. Treba pazit da ne bi još netko imao pravo nasljedit traktor...
 

Nikanata

Novi član
Tu od
17 Svi 2020
Poruka
4
Imamo ugovor ovjeren
SVE normalno,potvrdu o nasledjivanju je zadrzao javni biljeznik i pohranjena je poslje pet godina,ja bi sad da prodam Traktor a da nemoram na svoje ime SVE papire nanovo raditi,Dal je to izvodivo Samo sa ugovorom ili treba i ta potvrda o nasljedjivanju ili nemora??
Pozdrav
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Jel traktor bil registriran i na vaše ime?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Da je bil regan imali bi prometnu a ne ugovor i nebi imali problem.
 

Nikanata

Novi član
Tu od
17 Svi 2020
Poruka
4
Nije,Traktor se u starim papirima vodi na njenog Oca ,poslje njegove Smrti ona ga nasljedila i prodala nama,Mi smo od javnog biljeznika prije 13 godina dobili primjerak ugovora a papire o nasljedjivanju je javni biljeznik zadrzao i sad bi ja da prodam traktor dalje Al Imam Samo ovjereni ugovor izmedju nje i mene,mogu Li sa Tim ugovorom da ga prodam dalje a da ga ne prebacivam na moje ime ili treba i potvrda o nasljedjivanju ??
Hvala Puno
Svaka informacija je Jako bitna.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Možeš ga prodati ali buduči vlasnik bude imal problem traktor registrirati jer nema papira o nasljedstvu a vlasnik je pokojnik.
Možda nasljednica čuva papire od ostavine.
 

Nikanata

Novi član
Tu od
17 Svi 2020
Poruka
4
Zvali smo javnog biljeznika i on nam je rekao da takvi Dokumenti se cuvaju do pet godina i poslje se salju u arhivu i nisu dostupni
Ako je svaki ugovor ovjeren od strane javnog biljeznika nebi trebao postojati nikakav Problem za prebacivanje na moje ime ili otudjivanje dalje,Dal je to SVE Tako kako on kaze neznam
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
zemi papire od traktora i na prvi tehnički, reci im da bi ga htel registrirat i provjeri dal može...ako možeš ti, mogal bu i sljedeći vlasnik..
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Isti slučaj imao sam i ja sa svojim traktorom, ovjereni ugovor sa gospođom mi nije ništa značio jer oni traže dokaz o vlasništvu, a javni bilježnik nije upisao da traktor nakon smrti ostaje supruzi iako je u oporuci tako pisalo. Oporuka je bila na sudu od 1993 od kad je čovjek umro i zabadavo kaj je tam pisalo kad ovaj to nije upisal, trebalo je pokrenuti postupak za naknadno pronađenu imovinu da ona poslje opet može sa mnom napraviti ugovor.
 
Na vrh