• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktor Pulling 2008 CH

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
e možeš li malo pojasniti kao to natjecanje funkcionira...
znači šta se ocjenjuje,kakvi teret se vuče i tak malo opiši taj sport :p
 
J

Jadranko

Guest
marko hurlimann xa86 kaže:
e možeš li malo pojasniti kao to natjecanje funkcionira...
znači šta se ocjenjuje,kakvi teret se vuče i tak malo opiši taj sport :p

ovako na ovoj slici zetor vuce jednu nazovimo je prikolicu.
na njoj je jedna pokretna platforma na kojoj se stavlja teret.
i dok traktor vuce prikolicu naprijed teret se automatski pomjera ka naprijed i pritisce jednu
platu koja pritisce na zemlju i koci traktor.

klase su 3 4,5 6 i 8 tona
to je tezina koju traktor mora imati.to nije tezina koju on ima na toj prikolici.
oni nju natovare kolkio otprilike treba.
a cilj je full pull a to je 100 metara
imam jos koji video tamo se sve najbolje vidi.
odo prvo uplodat na youtube.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Steta sto mi sin danas nije zelio ici,mrzilo me ici samom, :? dali postoji drugi dio,neka izlozba traktora,neki prospekti i sl....
 
J

Jadranko

Guest
suljos kaže:
Steta sto mi sin danas nije zelio ici,mrzilo me ici samom, :? dali postoji drugi dio,neka izlozba traktora,neki prospekti i sl....
hehe
ja sam isao sa mojim jos je mali pa nezna reci NE :)
ima jos sutra cijeli dan 6 i 8 tona cini mi se.ja sam bio cijeli dan izgorio na suncu u P.M
to ti je u subingen kt solothurn.eh da sam znao da bi isao ja bi ti se nekako javio preko foruma ili sta ja znam.
evo ti link
http://www.ptwa.ch

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
J

Jadranko

Guest
evo i videa od
Zetor proxima 7441 normalno ima oko 70 - 80 konja
ovaj je tuniran i ima ravno 200 konja ali na videu se vidi da ima snage ali je prelagan.

[youtube:2o57pg1r]bHQ_7JC6Eok[/youtube:2o57pg1r]

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

ovi claas traktori sto vuku ovu prikolicu i sredjuju terene su od sponzora bilo ih je danas 7-8 komada
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
To je od mene udaljeno 60km ,ili 39 minuta voznje,poenta je u tome,dali ima jos nekih sadrzaja,sin ima 11 godina,i mozda mu se ne dopadne.
Planirali smo malo u brda(Davos 188km ),pa tko zna,u dogledno vrijeme i posjet muzeju od Mercedesa,pa krajem mjeseca okoberfest i td.

Volio bi uspostavit neke kontakte sa trgovcima traktora,ovi moji iz Bosne vrse pritisak da im dam sto vise informacija,novce imaju,ali uglavno je sve iz Francuske,Danske i Njemacke dovoze.
 
J

Jadranko

Guest
suljos kaže:
To je od mene udaljeno 60km ,ili 39 minuta voznje,poenta je u tome,dali ima jos nekih sadrzaja,sin ima 11 godina,i mozda mu se ne dopadne.
Planirali smo malo u brda(Davos 188km ),pa tko zna,u dogledno vrijeme i posjet muzeju od Mercedesa,pa krajem mjeseca okoberfest i td.

Volio bi uspostavit neke kontakte sa trgovcima traktora,ovi moji iz Bosne vrse pritisak da im dam sto vise informacija,novce imaju,ali uglavno je sve iz Francuske,Danske i Njemacke dovoze.
Evo jedan john deere
[youtube:2dgcylf3]MTgNDga32RI[/youtube:2dgcylf3]

[youtube:2dgcylf3]NKqSSA3xP5g[/youtube:2dgcylf3]

pa to je uredu sto uvoze iz tih zemalja.
Svicu mogu zaboravit ovdje ti traktor recimo fendt 78 godista kosta 7000 - 10000 chf
to je samo primjer i kazem otprilike ,,,ma znas i sam.
hocu reci PRESKUPI SU da bi se bilo sta pokusalo raditi.
tako ti reci svojima sunarodnjacima :lol:
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
V

Vujo

Guest
svaka čast jadranko!!! da mi je to vidjeti u živo gledao sam to preko satelita u njemačkoj ali nije to to
veliš tjunirani traktori he he he :D
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Ja sam gledo na jutubu videa i videa o tome...ja bi volio to vidjet uživo...

BTW:jadranko, jel riknio kome motor? znamda toga bude...
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Bilo je super,samo da me fotic nije izdao(beterija zakazale)imao bi stosta pokazati,mislim dasam malo i naucio kako tegliti takav balast.


Ovi skakavci od 2.5 t lete i odjendom stanu,dok ovi veliki polako tegle,kada im je tesko,samo popolove brzinu i nekako izvuku,na kraju su svi imali frke...ovi sto popravljalju pistu mozda malo zeznuli stvar,poravnaju,i jos malo nakvase,pa ti sada vozi.

Ulavnom,neki stari Ford,meni ruzan,kratak,a nekako visok je odnio pobjedu,zadivila me jedna zena(klasa 2.5 tone na Fordu,mislim 6600),ispocetka se skorom prebaci nazad,pa je ponovila i na kraju druga u toj klasi.
Kako vidim,svi su nesto frizirali,Dajc 10006 nema trubinu,a ovaj je imao,tek da vidite kako vjesaju tegove,citave betonske blokove(tako mogu da nastupe u dvije klase 5 i 8 tona).Neki su se ukopali,a neki krenuli u prevelikom stupnju prineosa,jednostavno im motor krepa pred ciljem...Steyr 9105 MT od 102 konja se u obadvi je voznje pred ciljem ugasio,valjda nema tih pola brzina.JD6100 se dobro dzao(kako vidim,taj ima samo 85 konja),pro sa je dalje u klasi do 5 tona.Dajc Agroplus 85 je to sve prosao kao od sale,vjerovatno je to sve nabrijano...
nisam gledao do kraja posto sam morao ici doma


Onaj Zetor sto onako pici,nije novi,nego neka stara grdosija,samo ima novu masku,kada se bolje pogleda,ima stare satove i mjenjac gore pore dvolana,kao 4911 serija
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Eeeeh, lako su drugi pobjeđivali kad nije bilo Ruseva... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh