• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
A gle za 14.9 ti treba i težine da bi grizle kak treba.
Uvjeti su za oranje večinom loši,ja kad idem orat uvijek popustim tlak na 0.9bara.
U tvom slučaju na 12.4 1bar i bolje grizeju.
Zato su za po bregima zakon utezi na felgama ili voda u gumama i imas puno jači grip...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Gle ne bacam novce neg izvlačim prekovremene iz firme ,jer mi ne plačaju u kešu nego u gumama,ak ništ ne uzmem,ostanem bez njih

Samo zemi gume. Ako niš drugo buš ih prodal.
Tak sam se ja nasanjkal :mad:::icon_redface: kaj nisam zel gume za auto jer su mi se videle skupe, a poslije nije bilo ni guma ni penez. :(devil):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
I z večim gumama ti treba špera, a samo buš više mučil motor z njima.
Ja i ne pomišljam orati bez špere (osim prašenja u proljeće)...da je neznam kakav traktor i gume.


Slažem se Iwanho-om: zemi gume i prodaj ih. Ili još bolje, zemi radijalne 12,4 ili 13,6 a prodaj ove koje imaš na njemu. Ak nemreš zeti radijalne, nemoj ove ni mijenjati.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Opet sam ja nekako misljenja da ako mi treba spera da nemam sta radit na njivi. Osim ove godine kad je bilo ekstremno tesko.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa sa šperom manje trpi dif i imaš max grip,znači iskoristio si max vučna svojstva.
Al po ravnom je druga priča dok su bregi priča za sebe.

Zj špera u principu netreba ako su dobro uglazbljeni plug i traktor i ako imaš bar 40% ripne i naravno da nije živa močvara.
Odabir krivog pluga mnoge dovodi da mišljenja da traktor nevalja...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dado, varaš se, ZJ ti je potpuno u pravu kaj se tiće dimenzija guma.

Šira, a niža guma ti je ekvivalent užoj, a višljoj gumi.

Evo pogledaj ovu tablicu i sve ti bude jasno.


Evo ti primjer.
Mi na našim traktorima imamo 380/85R24 i 420/85R34, a sad recimo kad bi iza htjeli staviti šire gume morali bi uzeti 480/70R34 da bi omjer ostao isti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Kotač u btazdi (desni za nas s običnim plugima) uvijek ima bolju trakciju, a lijevi uvijek malo vise kliže.
Čemu derati diferencijal, raditi sporije i trošiti više goriva?
Ddruga stvar je neki veliki vučeni priključak. Tam uglavnom ne treba.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Prekjučer sam oral 500 čhv oko dva i pol sata prednji lijevi kotač skoro cijelo vrijeme u zraku (u brijeg) gume prednje 11,2/24 zadnje 16,9/28 špera i prednja vuča stalno uključene koje bi gume bile bolje za oranje (Zetor 6945) ?? Plug imt 12 visoki .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Ma, nevalja ti traktor. To si bez pol muke mogel s 560-tkom izorati :D:
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Dečki zanima me , ako zna ko di ima u okolici koprivnice ima najeftinijih guma za traktor , točnije zanimaju me gume 12-4. 28 ? .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Vulkanizer na Peteranskoj cesti je imal jeftinije gume od firme iz KŽ-ca a od njih je uzimal ,.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Sreča tvoja kaj si na ravnom ja sam nakon izlizanih Barumki kupil Trajalke po blatu noveTrajalke nisu mogle izači gdje su izašle izlizane Barumke .
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
kad sam ja kupovao razlika izmedu trayala i cultora je bila minimalna, 6-16 nekih 30 kuna. pa zbilja mislim da nema smisla kupit trayal
kod zadnjih to opet nije milion
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Moral sam det nove gume , jer su na traktoru bile gume njegove orginalne s kojima je kupljen davne 1974 , i več je bilo kranje vreme da dobi nove gume , a zračnice su njegove još orginal made in rumunia , i v super stanju su nije bilo potrebe za novima .
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Zna li netko gdje ima u mojoj okolici povoljno prednjih guma za traktor 6.00-16? Mogu biti polovne ali da nisu previše potrošene. Moja lijeva več dugo ima bruh i sve je veči, smao čekam kad će roknut. Desna je dosta potrošena.

Jel bi se dalo staviti 7.50-16 na didicu?
 

Najnoviji postovi

Na vrh