• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

Raplinović

Novi član
Tu od
26 Svi 2014
Poruka
17
Evo jednog primjera kvalitete, traktor ima malo više od 7600 radnih sati, a još uvijek su na njemu prve gume. Češki Continental AC 85 je u pitanju, a evo i slika.

20E8A466-17CB-497B-92E3-5CC80787D351.jpeg B6DB0A29-EB56-420E-9FB9-461A7A2D7214.jpeg 0EFBAAE2-84FD-4AE7-8928-F96142E99FEE.jpeg
 

Raplinović

Novi član
Tu od
26 Svi 2014
Poruka
17
A kaj je Same izdržal toliko sati?
S koliko kvarova?
Iskreno, ne znam. Traktor je na OPG-u na kojem radim, al nedavno je mijenjana lamela i sad se konačno normalno ušalta u 5. brzinu jer do sad je to bila lutrija. Zašt ne bi izdržo? Već duže vrijeme on ne radi ništ drugo osim što tera mikericu i vozi silažu kad je siliranje iz razloga što je prelagan za svoju konjažu. Uglavnom, gume nisu nigdje ispucale osim što su na pol potrošene.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,964
Jel vračena keramička lamela?
Koji je to OPG, može i na pp odgovor.
 

Raplinović

Novi član
Tu od
26 Svi 2014
Poruka
17
Nego, oće mi ko preporučit neke dobre radijalne gume il ne? U pitanju je IMT 539 i isključivo me radijalne interesiraju. Gume na onom Sameu što sam sliko su na ripnama izdrapane iz razloga što su puno na betonu tj. u silosu pa kad se s miksericom zaletava u silažu, normalno da kotači prokližu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,964
Nisam siguran, al mislim da je stavljena obična, al velim da nisam siguran.

OPG Piškorić, Trema
Nije, keramička je.
Taj gazda je jako nezadovoljan tim traktorom, rekel je da je to traktor samo za miksericu vuči po ravnom..... nezna gde se izgubilo tih 90-tak konjiča. Zbog toga je kuplung i otišel u vječna lovišta.

Inače jako pažljiv gazda prema strojevima (y)
 

DeutzFahr69

Aktivni član
Tu od
4 Svi 2017
Poruka
154
Nego, oće mi ko preporučit neke dobre radijalne gume il ne? U pitanju je IMT 539 i isključivo me radijalne interesiraju. Gume na onom Sameu što sam sliko su na ripnama izdrapane iz razloga što su puno na betonu tj. u silosu pa kad se s miksericom zaletava u silažu, normalno da kotači prokližu.

Vidi BKT gume, jedan blizu mene stavio na 539 ali 12.4, super mu stoje, a i zadovoljan je njima.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,964
Ja gume za traktor nebi nikad kupil po izgledu ili kak mu stoje. Meni bi relevantniji podatak bil kakav imaju grip i kolko dugo traju.
 

matabab

Član
Tu od
12 Lis 2016
Poruka
57
Pozdrav, imam na 577dv zadnje gume speedway 15.5 38, a naprijed 9.5 24...
Zanima me, dali prijenosni omjer za prednji pogon dozvoljava da stavim naprijed 11.2 24
 

Raplinović

Novi član
Tu od
26 Svi 2014
Poruka
17
Nije, keramička je.
Taj gazda je jako nezadovoljan tim traktorom, rekel je da je to traktor samo za miksericu vuči po ravnom..... nezna gde se izgubilo tih 90-tak konjiča. Zbog toga je kuplung i otišel u vječna lovišta.

Inače jako pažljiv gazda prema strojevima (y)
U pravu si, pito sam ga jučer i reko mi je sa je vraćena opet keramička. Uglavnom, traktor je ipak prelagan za svojih 100 ks, a strojevi se održavaju redovno.

Vidi BKT gume, jedan blizu mene stavio na 539 ali 12.4, super mu stoje, a i zadovoljan je njima.
Ne bi 12.4 tj. 320/85r28 iz razloga što bi traktor s njima trebo bit malo brži, a malo slabiji. Stavljo bi isključivo njegovu oroginal dimenziju znači 280/85r28. Vidim da ljudi hvale BKT-a i da su zasovoljni s njim, uostalom njihove radijalne gume su prva ugradnja na nekim Same traktorima, kolko sam vidio u “Poljo-plus” firmi.

Ma niš bkt bolji je taurus ako ćemo o kvaliteti.
Ima kod oblaka u Sloveniji
Kod Oblaka u Sloveniji je Taurus u toj dimenziji trenutno 2.800,00 kn po komadu, al ne znam jel mu dostava besplatna il se plaća. Neki su pisali da je besplatna, neki da su platili…
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Možeš staviti 320/70r28, koja je šira, a 2,5% niža od 280/85r28. Dobiješ bolji grip i robusniji izgled, a ne gubiš na snazi. ;)
 

Raplinović

Novi član
Tu od
26 Svi 2014
Poruka
17
Možeš staviti 320/70r28, koja je šira, a 2,5% niža od 280/85r28. Dobiješ bolji grip i robusniji izgled, a ne gubiš na snazi. ;)
Vidiš, nisam razmišljo o tome… Baš me zanima kak bi to izgledalo na 539, zapravo se nadam da bi bilo dost mjesta do blatobrana s unutarnje strane

Možeš i SEHA radijalne. Vrlo solidno izgledaju.
Sehu ipak ne bi, Mitas il Taurus radijalne.

Pozdrav, imam na 577dv zadnje gume speedway 15.5 38, a naprijed 9.5 24...
Zanima me, dali prijenosni omjer za prednji pogon dozvoljava da stavim naprijed 11.2 24
Iz kojeg razloga bi mijenjo dimenziju? Vjerovatno ima veze.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,617
Sehu ipak ne bi, Mitas il Taurus radijalne.
Ima kolega @Tommy sve 4 radijalne Seha na Zetoru, pa ga pitaj za dojmove iz prve ruke.
Pogledaj malo njegve šumske aktivnosti ... a na gumama se baš i ne vide preveliki tragovi od rada (po mojem dojmu).
Naravno, ako je cjenovno mala razlika do "imena", onda kupi one s imenom.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,138
Besplatna je dostava u većini slučajeva.
Gume su super
Mislim da je pisalo Mischelin Mađarska kad su stigle.
Evo ih već par godina i super su.
Na još jedan traktor će ići one.
 

Najnoviji postovi

Na vrh