• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Milan uzmi petlas 12platana i mirno se vozi po šumi i kamenju.
Ima i seha sa12pr ali je puno mekša smjesa.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
11,2/10-28
10-28 (prastara oznaka)
280/85-R28
320/70-28
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Razmišljam da odem po ove gume, trebam nekakve polovne za malog 540, ne radi puno, ali ove koje su gore se totalno raspadaju.

Ovo mi se čini zanimljivo.
http://www.njuskalo.hr/dijelovi-traktore/traktorska-guma-oglas-20256600

E sad dal bi kroz ovu pukotinu išel šlauf van ili ne...ove koje su sad gore imaju takvih 100 pukotina, ali još nigde nema šlaufa, valjda je samo gornji sloj popucal.


Evo i para :)
http://www.njuskalo.hr/dijelovi-traktore/traktorska-guma-12.4-r28-oglas-20663108


Kaj mislite, jest malo vozikanja, ali moglo bi poslužiti?!
 
Posljednje uređivanje:

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Koliko sam ja razumio oglas radi se samo o jednoj gumi i sta mislis sto je skinuta. Ovdje te 90% ceka slauf za dobro jutro, jer ovo nije puklo samo od sebe vec je rasjeceno. Ja se ne bi bakcao sa ovim.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Evo i para u drugom oglasu.

Za 600 kn bi išle obadvije.

Ne mora nužno biti da če šlauf van provirit, da vidiš kakve imam sad gume na tom traktoru, ima na svakoj po 30-40 takvih pukotina, neke stare TIGAR gume, ali u totalnom raspadu.

Ovu sa pukotinom treba ići pogledati, možda nije preko.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Ako ti nije daleko najbolje je da vidis sta je u pitanju. Mozda je i neki feler jer na jednoj slici se vide dvije pukotine na istim mjestima pored ripne.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Takve gume ima naš 540..
Isto su tak izrezane,i za sad nije bilo problema..Traktor ne radi puno..
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Ako nije velika pukotina, vulkanizer ti stavi kamionsku bajlagu za 200 kn i vozis ih jos par godina..
Meni je na zadnjoj 11,2 28, prvo na jednoj strani pukotina probusila slauf, i tu sam stavil bajlagu, onda za god dana na drugoj, opet bajlaga i evo drzi vec dvije god.
A guma se raspada tocno po spoju gdje je spajana..
Jos ima oko 30-40 % ripne, i dok skupim neke "nenamjenske" pare idu nove radijalke gore..
 

strsljen

Član
Tu od
27 Ruj 2014
Poruka
100
Ja sam na prvu razmisljao da ubacim bajlag, pa neki dan kad sam pitao za druge oznake mislio da vidim cijene polovnih vani, ali ipak prelomio i kupio nove cultor.
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1490712953298.jpg
    uploadfromtaptalk1490712953298.jpg
    30 KB · Pregleda: 93

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Razmišljam da odem po ove gume, trebam nekakve polovne za malog 540, ne radi puno, ali ove koje su gore se totalno raspadaju.

Ovo mi se čini zanimljivo.
http://www.njuskalo.hr/dijelovi-traktore/traktorska-guma-oglas-20256600

E sad dal bi kroz ovu pukotinu išel šlauf van ili ne...ove koje su sad gore imaju takvih 100 pukotina, ali još nigde nema šlaufa, valjda je samo gornji sloj popucal.


Evo i para :)
http://www.njuskalo.hr/dijelovi-traktore/traktorska-guma-12.4-r28-oglas-20663108


Kaj mislite, jest malo vozikanja, ali moglo bi poslužiti?!
Nebu ti se to uklapalo, jedna ima ribne, a druga ripne :(giggle):
Šalim se, ništ od toga, ako je pukotina nastala sama od sebe onda znaš kaj te čeka s tom gumom pod prvim teretom.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma fora je v tome kaj taj traktor više stoji nego radi, tak da nam se sad neće dati pare za nove gume pošto traktor još neide u komplet remont, a gume su mu sad totalno loše, nesmijem ih ni napumpat kak se spada budu se totalno raspale.

Za 50 rh godišnje kaj sad napravi ako su imalo dobre budu poslužile godinu-dve.
 

Dario12

Član
Tu od
13 Kol 2016
Poruka
38
Potrebne su mi gume za traktorsku prikolicu u dimenziji 7,5-16" ,kupio bih nove trayal d-62 12platni,ima li neko iskustva sa njima i kako su mu se pokazale,
ili prijedlog za neke druge do 700kn/kom

hvala!
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Imam ja te gume na prikolici i po meni solidne gume. Bez problema nose 2,5 kubika sljunka i 5 kubika sirove smrcevine u trupcima. Napumpane na 3,5-4 bara i ne primjeti se da ima ovaj teret na njima.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Imam i ja takve Trayal gume ne prikolicama i mogu reći da su stvarno dobre gume.
U odnosu na zadnje traktorske, ove za prikolice su im odlične.
 
Na vrh