• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

LIKA MM

Član
Tu od
29 Lip 2023
Poruka
96
Hvala .E sad imam drugo pitanje ,imam ponudu iz nizozemske za takav traktor.Bas i nisam stručnjak, na tom traktoru su zadnje 34 a prednje 28 . Dali je moguće da tako funkcionira ,da sve radi ,jer kroz priče sa ljudima kažu mi da to nije dobro zbog prednje vuče, i na kraju više ništa ne znam .Šta vi mislite o tome jel to valja ili ne ,taj gazda tvrdi da je to original na njemu ,a ja više ništa nisam siguran ,pa molim vaše mišljenje. HVALA
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Agro Bulls

Novi član
Tu od
19 Svi 2024
Poruka
3
Pozdrav, koje gume predlazete za John Deere-a 6630, trenutno su na njemu Michelinke 2015. godiste, ripna na 90 posto, ali nazalost ispucale...
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,278
Ima kakvih iskustva sa TIRON gumom?
Jeftinija čak i od doTrayala 🤔
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,119
S obzirom da je iz Juzne Koreje, vjerujem da je dobra.

Inace nemam iskustva

Pozdrav, koje gume predlazete za John Deere-a 6630, trenutno su na njemu Michelinke 2015. godiste, ripna na 90 posto, ali nazalost ispucale...
Ostecene ili od sunca?

Ak je od sunca, jbt mi gledamo kupiti neke srot marke tursko srpsko indijske i pitamo se kak brzo ce ispucati i ak ispuca za 20g, katastrofa.
Ti imas Michelinke 9g. Ispucale...straaasno
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,357
Veliki problem kod guma je samo korištenje istih i zato će uvijek biti različitih iskustva. Ja sam imao Contintental prvu ugradnju na novom traktoru, 200-300 sati godišnje, na 4000 sati ripna skoro ko nova, a počele pucati bočno dok znam neke korisnike istih koji rade puno više sati godišnje i izdržale do 8000 sati potrošene do kraja skoro, ali bez pucanja. Općenito svaka guma voli da se što više koristi u što kraćem vremenskom roku. Najčešće sam vidio Trelleborg, Pirelli i Michelin da su dolazile na uvoznim traktorima potrošene do kraja, a one su i najskuplje, naravno ima izuzetaka...
 

4340

Iskusan lik
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
445
U pravilu gume bočno pucaju zato jer je premali tlak u njima. Ljudi godinama ne kontroliraju tlak u gumama, a to bi trebalo raditi skoro svaki mjesec dana.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,326
To vrijedi za dijagonalne.
Radijalne se ionak bočno savijaju, koliko god da ih napumpaš.
 

4340

Iskusan lik
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
445
Da, savijaju se uvijek, ali puno manje ako su napumpane nego kad su prazne. Ispod 2 bara radijalne gume nebi smjele biti. Ja ih tak pumpam i još su ko nove a imaju 2000 rh i to dosta kilometara po cesti.
 

Prilozi

  • IMG_20240812_193145.jpg
    IMG_20240812_193145.jpg
    67.1 KB · Pregleda: 33

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,558
Kaj potreban tlak u gumi ne zavisi od dimenzije i opterećenja. Ja sam za svoj traktor pronašel dvoje upute s različitim podacima. U jednim uputama je 1,6 bar, a u drugima 2,0 bar. S 1,6 bar dosta legnu, a s 2,0 su krajevi ripna u zraku, samo je sredina ripni u zahvatu na asfaltu. Zato sam ja izabral 1,8 bar.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,820
Već smo raspravljali o tome. Za asfalt i tvrde površine, transport itd. Se koristi veći tlak zato što se manje kida guma i bolje drži na čvrstoj podlozi.

Za teren i bolji grip se koristi niži tlak da guma što bolje legne.

@iwanho ja prednje pumpam na 2, stražnje na 1.6... I zadovoljan sam.
 

Najnoviji postovi

Na vrh