• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorski cirkular

MAX

Član
Tu od
9 Ožu 2008
Poruka
126
trebao bih par slika cirkulara koji pokreće kardan, jer imam cirkular na struju pa bih ga prepravio da ga mogu prikopčati na traktor, zanim me samo kako je remenica učvršćena i kakva je.
:idea:
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Remenica ko remenica, mora biti dupla. Na osovini s 2 ležaja, 2 kućišta...
Prijenos si napraviš kako ti najviše odgovara, da nemoraš na velikom gasu to vrtit.
Stol okreneš tako da netrebaš kutni reduktor i sl. pizdarije.
E sad, koliki broj okretaja mora biti neznam...

Pitanje: zašto na kardan, na struju je jeftinije i lakše. Jedino ako tamo gdje režeš nema struje
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
evo jednog
cirkular%2001.jpg

cirkular%2002.jpg

cirkular%2003.jpg
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
mada mislim a to nije dobra ideja jer on moze da slomi traktor da ga upropasti,to je smrt za traktore,struja je bolja i jeftinija.........
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ma ne može on razderat traktor, bitan je omjer remenica i radi u redu, Traktorski je dobar ako nemas struje di piliš, mali8 gas i lijepo radi. Remeni ne smiju bit prešpanani zako da u slučaju da nešto zašteka da proklize
 

MAX

Član
Tu od
9 Ožu 2008
Poruka
126
Pitanje: zašto na kardan, na struju je jeftinije i lakše. Jedino ako tamo gdje režeš nema struje[/quote]


Imam struje ali cirkular se vrti ko lud tak da me sve strah stat ispred njega i nema kod njega da zašteka kad naiđe na tvrdo nego trga tak da hoće i izbaciti drvo iz pile pa te zvekne u trbuh, pa sam mislio da je na traktor možda bolje, ipak mu dam gasa koliko hoću i ne mora se vrtiti kao lud. :scratch
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
487
Ak se dobro sjecam starih SAM-ova za drvo bi trebala biti oko 60m/s obodna brzina.


Ak te zvekne u trbuh,ne radis nekaj dobro .

Najbolje se ostavi toga dok imas sve prste i cijelu glavu.
 
A

AGRIPLUS65

Guest
smanji remenicu na motoru ,a na šajbi povečaj pa buš dobil manje okretaje,dal stojiš ispred cilkulara kad rižeš,ja kad rižem stojim sastrane i do sad nisam na j....,dok sused stoji ispred i svaki put dobije po dva tri puta po čelenki :lol: :lol: :lol:
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
487
Moras drvo gurati tak da se rez otvara,palcima prema naprijed a krajeve prema sebi .Inace ti kad prijedjes polovicu pila pocne hvatalti drvo i dizati .

U petsto metara od kuce imam bar sedam ljudi koji su ostavili prst-dva , a jedan ima metalnu plocu u celu i fali mu oko .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,620
Nema ti veze brzina pile. Cirkular mora imati štitnik iznad pile.
Ako ti je i dalje brzina prevelika, smanji ju pretvaračem frekvencije.
 

Najnoviji postovi

Na vrh