• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kupujem Tražim smještaj za studente

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
Dva mladca, upisana na Visoko gospodarsko učilište u Križevcima trabaju smještaj...
ako imate mjesta ili imate kontakt nekog tko ima mjesta (i volje) da ih prihvati (naravno, čak bi i platili 🤭 ) molim u pp...
Hvala
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
izmoga studenskoga iskustva stan ispod 1000kn mjesečno nema. plus drugi troškovi. pošto imaš dva studenta u problemu i uzmeš prosjek studiranja 8-9 godina možda ti se više isplati nabaviti kamper ili jaki lijepi kombi.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
Križevci su sad puni radnika sa strane, pa je većina iznajmila njima, ali oni stalno fluktuiraju (mijenjaju se svakih 7 dana) pa možda kaj još iskoči ovaj tjedan...
danas smo bili tamo, pogledali neke stvari, ali još uvijek nisam vidio nešto dobro...
lova i nije presudna stavka u tome... ;)
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
704
Jeftinije ti je kupiti neki stan i poslije ga prodati nego pet godina plaćati najam za dva studenda.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
nisam tak razmišljao, ali ta mi se matematika ne sviđa...blokiram si 300-400 tisuća kuna plus režije na pet ili više godina?...nisam siguran da je to isplativije od najma...
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
704
Pa računaj si sam...
2 x najmanje 1000 kn mjesečno x 12 mjeseci x 5 godina u slučaju da daju sve na vrijeme = 120000 kn ili 16000 eura

Kupiš neki manji stan, vjerujem da ih tamo ima već za 30-40k, i nema šanse da na njemu izgubiš više od par tisuća eura, a kamo li 16k kao što bi izgubio na plaćanje najma. Veća je šansa da će stan još više vrijediti za pet godina nego sada. Možda se dečkima tamo i svidi i ostaviš im stan, a možda i ti iznajmiš novim studentima pa kroz 10-20 godina povratiš investiciju.
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Samo što matematika zna bit k.... 2014. sam kupio u kzu stan od 45 m2 novogradnja, kljuc u ruke, energetski stedljiva zgrada, lift... za 1250e/m2. Isti sam prodao 2017. za istu cijenu, s tim da sam imao 5 ljudi koji su ga odmah htjeli kupiti.. Prodao sam ga isti dan... A danas se cijene stanova krecu oko 1500 - 1600e/m2... I morate ih traziti svijećom. Pogotovo ove male...Ove cijene mi rekao moj bankar koji je u 5. mjesecu radio ljudima kredite za stanove. Vjerojatno je sad i viša cijena....U samom gradu je tesko ista kupiti... Dok moji u okolnim selima prodaju skoro đabe kuće i niko ih nece.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,475
Ja sam imal ponudu za novogradnju u 12. mjesecu prošle godine za 1100€…
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
704
Ja svoj stan u centru Osijeka ne mogu prodati za 1000 eura/m2, tj. kada sam prodavao, sad ne prodajem dok ne završim kuću.
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Tržište diktira cijene... Ako nekretnina nema, cijene su visoke 👍pogotovo manjih stanova. Veci stanovi se daju nac za manju cijenu po kvadratu... Teze se prodaju... Primjerice u Crikvenici sam u proljeće kupio stan za 2000e/m2 novi, sto nije prevelika razlika po kvadratu naspram kza za stan iste kvadraturi.. . A more je more 😉
 
Posljednje uređivanje:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh