• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

troškovi u uzgoju svinja

BJONDA

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
208
taj izračun koji si vidio je ok ako nije umanjio troškove za poticaj koji je dobio u kešu i bez plavca:vragek:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
cizmesinkin:Slažem se da je nelegalno.Zar je legalno sve što je po zakonu,misliš da to sve valja?Ja iza svog proizvoda stojim.
A vidim da misliš da će pastir stajat sam od sebe bez održavanja.Postoje sustavi za svinje,za ovce,za perad i svako ima svoju namjenu.
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
znam da je tako,ali inspektori ti neče dat mira,šta se tiče pastira kad nalete divlje svinje sve potrgaju pred sobom.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
sad sam stigel sa placa u gorici,išel uzet ječma.
pšenica,zob,2kn/kg
kuruza 1,80-2
ječam 2,20
cijene su sam takve,i kaj je najgore nema robe samo trojica i to slabo imaju doslovno prazni.
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
sad sam stigel sa placa u gorici,išel uzet ječma.
pšenica,zob,2kn/kg
kuruza 1,80-2
ječam 2,20
cijene su sam takve,i kaj je najgore nema robe samo trojica i to slabo imaju doslovno prazni.

e pa sad mi recite koliko košta kila smjesa sa tim žitaricama?
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
to bi ispalo nekak ovak


kukuruza 100kg =200kn
ječam 50kg =110kn
pšenica 25kg =50kn
zob 15kg =30kn
ražene posije =50kn
sano vreča 25kg =143kn
ukupno kg =245 =583kn

i to da ne računam mljevenje i mješanje al ajd 50kn kaj je 633kn÷245kg=2,58kn

jedan prasac pojede oko 350kg da dobi 100kg kaj je 904kn
odojak ak ga kupuješ 25kgx15kn =375+904=1279kn
i po tom da ima 110kg kila žive vage bi bila 11,62kn
i da tu nema struje,vode,objekta,mene.
cijena bi trebal bit po meni 13-14kn/kg
a neznam da ju baš tko može postić.

ispravite me ak sam kaj krivo izračunal.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
:rolfer::rolfer::rolfer: sad te nemoram ispravit,kad znamo šta se događa al je situacija kakva je,,,,,, :drinkers:
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
ti ko stari svinjogojac mi davno nisi vjeroval u matematici dok nisi probal delat po mom receptu.

a u najboljoj situaciji da je i tvoja hrana,odojak nemreš preč ispod 1000kn.
jel treba onda računat krmaču od dana pripusta pa do tog krmka od 110kg.
naravno bez veterinara,uginuča,bolesti i ostalih problema.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Učim dok sam živ, poslušam svaki savjet pa odlučim šta kako,,,,,,i opet bedast ispadnem,,,,,, dvije glave su pametnije od jedne.
Jedno sam primjetio, evo baš prateći forum, primjenio sam mnoge recepte i mogu vam reć da mi je lakše radit a nemam puno brige sa svinjama.
Dam čevape ispeć ak netko donese........
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
Učim dok sam živ, poslušam svaki savjet pa odlučim šta kako,,,,,,i opet bedast ispadnem,,,,,, dvije glave su pametnije od jedne.
Jedno sam primjetio, evo baš prateći forum, primjenio sam mnoge recepte i mogu vam reć da mi je lakše radit a nemam puno brige sa svinjama.
Dam čevape ispeć ak netko donese........

očeš od mojih svinja ili uvozne,uvozni su bolji ko od gume su:lol:
 

Najnoviji postovi

Na vrh