• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Turopoljska svinja

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Jako zanimljiva ideja

Pitaj ekipu iz plemenite općine jel zanimljiva ideja.
Dok se ne stvori ekipa mladih ljudi uzgajivača koji će sa srcem kreniti u taj poso ništa od toga.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Pa ćemo biti neprijatelji, nadobudni Slavonci koji Turopoljcima žele oteti njihovu svinju... :D

Vid' njega sad, pa ne vidim ni svoje fajferice dok imam obaveze na faksu, polako. Radije bi uzeo podolca, a turopoljke nek čekaju.
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Pa ćemo biti neprijatelji, nadobudni Slavonci koji Turopoljcima žele oteti njihovu svinju... :D

Vid' njega sad, pa ne vidim ni svoje fajferice dok imam obaveze na faksu, polako. Radije bi uzeo podolca, a turopoljke nek čekaju.

Podolci naručeni.
 
B

brljam

Guest
Super vam je ideja da u okviru već postojeće udruge se pokrene akcija i za turopoljsku pa se utvrde sekcije rada.
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Super vam je ideja da u okviru već postojeće udruge se pokrene akcija i za turopoljsku pa se utvrde sekcije rada.

Da bi ta ideja bila ostvarena treba postojati određeni broj uzgajivača Turopoljske svinje sa određenim brojem grla koji bi bili zainteresirani za ulazak u takvu udrugu ili osnivanje svoje. Mislim da je bolja ideja da autohtone pasmine svinja budu pod okriljem jedne udruge zbog identičnog vođenja uzgojno selekcijskog rada. Sada trenutno taj posao odrađuje HPA ali neće još dugo. Za CSS postoji Udruga koja će raditi taj posao jer je takva praksa u EU ali i kod nas za konje npr. već dugo godina.

www.sshp.hr
http://www.ssuuhh.hr

Pitam se tko će to raditi za Turopoljsku svinju a potreba će doči jako brzo.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Kod mene je jako mali broj uzgajivača zanemariv tak da je to malo problem a Plemenita općina Turopoljska je jedna vrsta udruge koja se bavi očuvanjem svinje tak da još neka udruga neznam jeli bi imala smisla a ko zna u skoroj budućnosti ako bog da
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Kod mene je jako mali broj uzgajivača zanemariv tak da je to malo problem a Plemenita općina Turopoljska je jedna vrsta udruge koja se bavi očuvanjem svinje tak da još neka udruga neznam jeli bi imala smisla a ko zna u skoroj budućnosti ako bog da

Gle i CSS ima Udrugu uzgajivača Vukovarsko srijemske već 15 godina pa nisu ni k napravili ( i isto tako su se prozivali - sami sebe - krovnom udrugom ). Čak se nisu u tih 15 godina sjetili obratiti Ministarstvu da dobiju Rješenje za uzgojno selekcijski rad. Mi čim smo se osnovali podnijeli smo zahtjev i dobili Rješenje. Sada kad vide kako se kvalitetno radi spajaju se sa nama. Tako da to ništa ne znači što postoji udruga koja je "nadležna" za Turopoljku. Nadležna je ona za koju Ministarstvo kaže da je a ne oni sami.
 
B

brljam

Guest
Kak vam se sviđaju praščići i pošto sam nov kakvu dokumentaciju trebaju imati da bi kasnije sve papirnato štimalo oko potomaka i poticaja
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Kak vam se sviđaju praščići i pošto sam nov kakvu dokumentaciju trebaju imati da bi kasnije sve papirnato štimalo oko potomaka i poticaja

Pračići nisu rasplodni materijal tako da trebaju imati samo prigojni broj na lijevom uhu i naravno "veterinarske" papire.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Šta je? Nema niko ništ za reč?

Nema se šta za reći treba se prihvatit posla pa onda če biti i nešta za reći pametnog valjda če biti neke mudrolije iz svega skupa...
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Neznam jeli treba sve to komentirati mislim da je dosta pogledati nastanbe i kuružnjak i sve je pomalo jasno a trebalo bi biti sve ko bombonček....
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
pict0519t.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
pict0509a.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
pict0503b.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
pict0513n.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
pict0503s.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 

Najnoviji postovi

Na vrh