• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tv 521

flayer

Član
Tu od
6 Velj 2015
Poruka
36
Pozdrav ekipa,
ima li neko možda dimenzije pluga koji ide na tv521.
Kako znat kad kupuješ plug da je baš za tu seriju? Pretpostavljam da ih ima različitih dimenzija...
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
579
Uzmi jednobrazdni za "staru seriju" i to je to, nema tu puno mudrosti, isti plug je i za 418
 

flayer

Član
Tu od
6 Velj 2015
Poruka
36
U čemu je razlika između stare i nove verzije pluga? ako tražim od stare serije koliko kužim Tv 730 je isto stara serija pa valjda ima veći plug od onoga koji ide na 521.p.s.nedavno sam nabavio traktor, pa imam dosta nepoznanica...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

flayer

Član
Tu od
6 Velj 2015
Poruka
36
Molim info do čega bi moglo bit ako traktor teže pali, tj jako teško počinje verglat i kad ubrza verglanje onda normalno upali.Repariran je anlaser (bile loše piksne) i stavljen novi akumulator od 75ah.Nakon šta upali najnormalnije radi, vuče, ne dimi.
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Ako anlaser sporo vergla, može biti da su loše četkice ili zaprljan kolektor na rotoru, provjeri i napon akumulatora, nema veze što je nov ako je duže stajao nekorišten.
Kako vergla kada uključiš dekompresor (ako ga ima).
 

flayer

Član
Tu od
6 Velj 2015
Poruka
36
Vergla bolje kad uključim dekompresor.anlaser je servisiran.jel može bit do faze?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,171
Da li kablovi ili spojevi griju negdje dok verglas? Stanje akumulatora?
Neznam sta mislis pod "fazu"?
 

flayer

Član
Tu od
6 Velj 2015
Poruka
36
Ma krivo sam se izrazio, mislio sam na pomicanje leptira di se šteli paljenje (imam traktor tek nekoliko dana pa nemam nikakvog iskustva).Spojeve san sve dotega, a akumulator je novi.Al da je loš spoj onda nebi kasnije ubrza u okretanju anlasera? Još jedna stvar, ako ne dam gas neće da upali?
 
Posljednje uređivanje:

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Popusti vijak M10 koja fiksira pločicu ispod leptira (Faze :)), tu se šteluje trajanje ubrizgavanja, pa pomeraj levo-desno, probaj startovati pa ćeš videti kako ti odgovara najbolje. Ako ga makneš u jednu stranu skroz, ne pitaj me u koju...ne sećam se, pali na zub! Pa pomalo vraćaj nazad na neki optimum, da dobro prima gas, i pali po tvojoj želji! I naravno pritegni vijak i osiguraj da se ne pomiče!
Ja sam kod mene podesio da okrene 2-3 kruga sa povučenom 2/3 ručice gasa, pa tek onda da upali, ne žurim se nikud, a i malo uljna pumpa da progura ulje i podmaže...
pozzz joe
 

flayer

Član
Tu od
6 Velj 2015
Poruka
36
Pozdrav forumaši,
evo mene opet
Ok, hvala na objašnjenju.pokušat ću, pa šta bude...
Evo pokuša sam ali ništa posebno nisam dobio.Da bi traktor upalio, mora se dat ful gas i potegnit dekompresor i onda odma upali.E sad, primijetio sam kad izvadim šipku od ulja na motoru da se dosta dimi i da baca ulje.Traktor normalno vuče, ne troši ulje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh