• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TV 732 i cjepač svrdlo

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

stivenu

Novi član
Tu od
5 Svi 2013
Poruka
9
Da li ima netko iskustva?!?
Možda koja slikica

Uzeo bi si jedan polovni ali kažu da traktor ima malo konja te prilokom rada mora raditi u rivercu što mu smanjuje učinkovitost , te bi se često gasio.

Drvo bukva , hrast do 60 cm promjera

Ne bih uzimao hidraulički jer ga zajedno sa prikolicom nemogu odvesti u šumu.

Svi savjeti dobrodošli. :cool2:

Hvala
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Re: tv 732 + cjepač svrdlo

mogao bi radit ali trebalo bi napravit redukciju okretaja kardana.....

šteta je tomeka mučit takvim strojem, iskombiniraj nekako hidraulični da ga možeš vozit na kotačima....
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: tv 732 + cjepač svrdlo

Ovakvog bi ja preko inverzije da može radit u sporima a kardan sa kvačilom za svaki slučaj.I ja sam više za hidraulični neg za ovo čudo jer je opasan za radnika i getribu.L.P
.
2daa.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

stivenu

Novi član
Tu od
5 Svi 2013
Poruka
9
Re: tv 732 + cjepač svrdlo

Eh , baš takav , za ovakve sitne nije problem ali kada dođu veći komadi i počnu gasiti motor. ?!?
Kažu da i IMt od 40 konja gasi .
Da li ga netko koristi više godina ?

Koliko dodje inverzija ? i kardan sa kvačilom ?!

LP

S
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
Re: tv 732 + cjepač svrdlo

izađe te toliko sve skupa da ti je isto ko i hidraulični,a sa njim bar nebuš ostal bez ruku,nogu i glave
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Re: tv 732 + cjepač svrdlo

Eh , baš takav , za ovakve sitne nije problem ali kada dođu veći komadi i počnu gasiti motor. ?!?
Kažu da i IMt od 40 konja gasi .
Da li ga netko koristi više godina ?

Koliko dodje inverzija ? i kardan sa kvačilom ?!

LP

S
gasi on i traktore 50-60ks...
ne moj se igrat s time, bolje sakupi para pa kupi /napravi hidraulično...
 

ferdo1

Član
Tu od
30 Sij 2011
Poruka
46
Re: tv 732 + cjepač svrdlo

" Kažu da i IMt od 40 konja gasi .
Da li ga netko koristi više godina ? "

Koristim ga nekih 15 godina. Gasi on IMT od više konja...

"gasi on i traktore 50-60ks...
ne moj se igrat s time, bolje sakupi para pa kupi /napravi hidraulično... "

Gasi i Zetora 5911 (59KM), a i opasan u radu. Brzo ti stradaju prsti ili ruka. Hidravlični je zakon, a ne treba da je velik i težak... Idi i pogledaj one hidravlične, koji so pogonjeni elektromotorom... Napraviš takvog, a pogon na kardan.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Gasi 85 konja!
Zetor i kardan preko mjenjača uključen u prvo brzino sa 400 okretaji vratila ,vratilo zastoji ,lamela proklizava i smrdi ali motor ne gasi.
Ali tako dosta puta ne bi izdržala-sada vidiš. Unutar se zašraufa,ali sveder van više ne dobiješ.
Uključiš na zetoru rigverc i konica svedra ostaje u trupcu.Trebaš imati još jednog rezervnog,da izkalaš prvog.Ovaj cjepač je fejk.Imam ga ali više nikad ga ne bih kupio.I 5x opasniji je nego hidro na cilinder.

Ali dobra mu stran jer je povoljniji i na malim promjerima trupaca do 30 cm po izkustvih vlastnika pokaže se na kraju rada da je brži. A gdje ima govora o večem promjeru tad te spasi samo hidravlični nad 15 T.
Ak si spreman trupac u prvo prosjekniti na pola onda možeš i sa svedrom raditi.

Ja cjepio sa Ferrari 26 ks 2 cilindra na sveder i-bože nedaj više.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Osobno sam svinuo u 8-micu izlaznu osovinu kardana na zetoru 4712. Zator se da isprešaltat da na ful gasu ima možda 200 okretaja kardana (preko getribe u spore) ali onda sve ostalo pati. Taj cjepač je jednostavno loš za bilo koji traktor i zdravlje onog koji radi na njemu.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh