• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tv serije 700

tomgor

Novi član
Tu od
7 Pro 2022
Poruka
3
Ili je tomo vinković 732 dovolno za 1ha travinja, 25 arov njive za oranje, frezo, obračalnik i sakupljanje sjena
 

bing2008

Član
Tu od
16 Sij 2022
Poruka
57
Ovisi i kakav je teren, jeli brdovito ili ravno, jeli sve na hrpi ili je raštrkano..
IMT se vjerojatno može naći i za manje novce od Tome ali obzirom da je površina relativno mala ja bih radije izabrao Tomu, no ja sam možda i subjektivan jer i sam sam izabrao Tomu na opće čuđenje okoline :)
Nikako mi nije žao što je prevagnuo Tomo jer je primjereniji za moj brdoviti teren i vožnju između stabala u voćnjaku. Površina na kojoj se Tomo vozika je oko 4,5 ha al od tog je večina pašnjak koji povremeno treba pokositi roto kosom. Vrt koji orem je zanemarive površine i njega obrađujem (orem i frezam) sa starim Tomom PE18. Ostalo radim sa Tomom 730
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Ako ti je Štore 404/504 jeftiniji od TV732, ja bi radije njega.
Naravno ako imaš mjesta.
 

tomgor

Novi član
Tu od
7 Pro 2022
Poruka
3
Sve je u ravnini, ili je bolja nakladalka ili kockasta balirka za tomo vinković
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Ako ti je Štore 404/504 jeftiniji od TV732, ja bi radije njega.
Naravno ako imaš mjesta.
Ako znaš za kakvig 404/504 sa papirima ja sam kupac
a da je jeftiniji od Tome. Baš takvo neš tražim oko 50 ks 4x4(nemora biti ni štorkan).

Ili je tomo vinković 732 dovolno za 1ha travinja, 25 arov njive za oranje, frezo, obračalnik i sakupljanje sjena
Sve ovisi kakav je ternn, mi radimo puno više sa svojim TV 730S,

Godišenje napravimo oko 250 - 300 rh.

Trenutno pogoni:

- plug 1x 12"
- plug 2 x 8"
- frezu 120 cm
- prskalicu KŠK 200 l sa 5 metara granama
- kosu strižnju gramip 140 cm
- balirku visoktlačnu za kockaste bale Claas Markant 40
- kalač za drva 18 T.

Što se tiće izbor balirke/ samoutovarne. Balirka ti je teška oko 1t ide bez problema.
Ima brda i svakavog terena kud se balira.
Utovarku ako uzimaš obavezno razmisli o nekoj kočnici u radu niz breg jer kardan radi trzaje na svim traktorima + povečava se težina kako se punim teretni prostor. Tekško udete zadržavati pravac rukama modelima sa mehaničkim volanom.
 

iwar

Novi član
Tu od
16 Ruj 2022
Poruka
20
Bio je negdje, ne znam gdje je sad. Žašto? Što mogu napraviti ako ga nađem?
 

iwar

Novi član
Tu od
16 Ruj 2022
Poruka
20
Koliko je to posla? Treba li biti iskusni majstor i što sve treba raskopati?
 

floion

Član
Tu od
18 Ruj 2013
Poruka
163
Pa treba ga rastaviti na pola, odvrnuti par sarafa i skinuti zeger (ako me sjećanje dobro sluzi). Moze se to zavariti, ali treba neko sa iskustvom i poslije zube narezati. Odgovorno tvrdim da moze, ali isto tako i tvrdim da se ne isplati jer novo vratilo je do 40€
 

Mikišumar

Novi član
Tu od
12 Lip 2023
Poruka
2
Pozdrav svima,

Poslednjih par meseci pratim objave na forumu i uspeo sam da nađem uglavnom odgovore na većinu problema koje sam imao sa mojim tv-730. Međutim konkretno ovaj problem nisam mogao da nađem pa zato otvaram novu temu.

Elem traktor sam nasledio od dede, kako je održavan i šta mu je rađeno nisam siguran i proteklih godinu dana ga deo po deo popravljam. Konkretno na istom klipu gde sad curi ulje imao sam problem sa diznom i bakarnim prstenom koji se nalazi između klipa i ventila, sve je zamenjeno i stavljeno novo. Traktor pali bez problema i radi normalno, samo imam problem jer gubi veliku količinu ulja kad radi i kad ne radi (iscuri mu oko 1.5-2l ulja preko noći). Problem sa curenjem kad ne radi sam rešio tako što sam stavio silikon za auto (valjda su neke zaptivanje gumice otišle i zbog njih slobodnim padom je ulje izlazilo). Nakon toga nije curilo ulje uopšte, međutim pre koji dan opet vidim crnu baricu ispod traktora dok sam ga koristio. Tada je i snimljen snimak koji sam postavio.

Moje pitanje je da li neko zna šta je problem, da li je motor zreo za generalku ili mogu to nekako sam da rešim?

Generalno se ne razumem u mehaniku baš najbolje ako do sada to nije bilo jasno, ali polako učim. 😅
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ako pali nije za generalku , ali je za jedno generalno pranje .
nakon pranja prati gdje curi ulje , tek tada možemo pristupiti popravku
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Pardon, evo ga link:


Pozdrav!

Nevidi se najbolje na videu dali pušta na cjevima od podizača ventila (tamo su gumice)
ili na spoju blok- cilindri (tu se nalaze bakrene podloške sa kojima se regulira visina kompresionog prostora.

Iz tog razloga nije motor za generalku, već za treba zamjentiti brtve.
Nikako vaditi klipove iz cilindra jer je karike izgubiti putanju i motor će izgubiti kompresiju.
Cilindre podići zajedno sa klipovima i klipnjačamam, odvojiti na radilici.
PODLOŠKE STAVITI ISTE MJERE (debljine) obavezno!.
 

Najnoviji postovi

Na vrh