• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

'Tvornica motornih kotaca'!

gasha

Novi član
Tu od
12 Sij 2016
Poruka
4
pisem prvi post i odmah otvaram novu temu... Nabavio sam motokultivator proizvodjaca kao u naslovu tj. Tvornica motornih kotaca Zagreb'. Pretragom sam ustanovio da je u stvari u pitanju Staub model pp3. Ovo je verovatno neka donacija posleratnoj jugi.
Ima li neko iskustva sa ovim kultivatorima?
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
odma da ti kažem djelova za mjenjač nema,možda u nekom muzeju oldtimera u njemačkoj po astronomskim cjenama.inače stroj po slikama na netu izgleda solidno,motori vjerovatno jlo,hatz,sachs i slični kvalitetni švabe,isto teško za dijelove,ali mislim da na mjesto hatza ide lombardini(na bungartzu frnk gdje je inače hatz dizel sam vidio lombardini dizel 10 ks) .čim se pogleda količina ručica na njemu,vidi se da je masivan stroj,tako da ako je u dobrom stanju nisi loše prošao.
i naravno daj koju sličicu
 

gasha

Novi član
Tu od
12 Sij 2016
Poruka
4
hvala na misljenu! motor je " bernard moteurs" model w 110,po imenu bi rekao da je francuz! ima ih dosta na netu narucito na francuskom govornom podruciju . rucica ima 4 tj.menjac,blokade i podesavanje visine upravljaca. mislm da je motor u ok stanju a za menjac jos nisam 100 posto siguran jer sam ga jako malo vozao po dvoristu, ni 20 metara, ali dosta da vidim da su blokade ok. Iskren da budem ovo mi je treci kultivator (imam dve honde f42 i f600) i ovaj mi realno nije potreban, ali me je privuklo to sto nosi oznaku jedne stare fabrike "TMZ" za koju verujem 99 posto ljudi nije ni culo a ovi sto su culi nemaju pojma da su izbacili i ovakve uredjaje iz fabrickih hala. jos pored toga nosi i mali serijski broj (medju prvih 20) tako da za mene ima vise neku istorisku nego upotrebnu vrednost. slike ce biti sutra
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Dečki!
Molim vas, obrati pozornost na način svojega pisanja.
Rečenice počinju Velikim slovom, završavaju točkom (upitnikom...). Nakon točke ili zareza obavezno dolazi prazno polje (jedan razmak), pa onda se nastavlja druga riječ, jer ovak je nepregledno i teško za čitati. Ovo s tri točkice također nije u redu.
Osim toga, koristimo hrvatska slova č ć đ š ž.
Rečenice nek budu čim kraće, razumljivije i lakše za čitati.
Prethodne poruke ne treba citirati.

Nastavite li pisati gramatički neispravno, poruke budu brisane.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
TMZ je radila Motocikle , vatrogasne šprice , male motore za razne namjene ondašnja vlast ju je ugasila kao nepotrebnu zajedno sa tvornicom eksplozivnih naprava u Zadru . Ista vlast je kao nepotrebnu ugasila (puno kasnije) tvornicu traktora Štore .:x:
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
E željko_kz, ugašen je Štore, jer je i on bil tvornica explozivnih naprava za IMT :icon_rofl::icon_rofl::icon_rofl:
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
@ ZJ ... poštujem, koliko toliko, pravila pisanja na forumu, ali ... ne slažem se baš sa svim. Naime. ovo što ja osobno stavljam tri točkice ( kao sada), je tzv. zadrška misli, Ako me razumiješ/te !?
A i upitnik i uskličnik na kraju rečenice pokaazuje dvosmisleno značenje rečenice. Ista može biti upitna i zaključna.
Pa to je sasvim normalno u pisanju. Zašto nebi bilo i ovdje !?
 

gasha

Novi član
Tu od
12 Sij 2016
Poruka
4

Upali na zub, brzine ok, menjac malo curi ali cu ga pretresti kada dodje toplije vreme. Sve u svemu ja sam zadovoljan.
 

Najnoviji postovi

Na vrh