• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ugradnja kočnica na motokultivator

ses01fer

Novi član
Tu od
13 Srp 2020
Poruka
2
Pozdrav svima,

evo imao bi jedno malo specifično pitanje, pa otvaram novu temu. Znači trenutno imam Motorised hand tractor Jansen MGT-270, 9HP i sve stima s njime, ali ono sto mi sad treba kod njega su kočnice koje nema. Znaci uzeo sam si vozičak s nožnom kočnicom, nepogonsku prikolicu s nožnom i ručnom kočnicom i sad bi trebao nekako smisliti kako da kočim sam motokultivator kad idem nizbrdo/uzbrdo. Pretpostavljam da same kočnice koje imam na vozičku i prikolici neće biti dovoljne da zakoče mene i sam motokultivator. Da li postoji mogucnost ugradnja kočnica ili da se napravi neka improvizacija kočnice ručne izrade (npr. da se koči pritiskom na zemlju). Koja je uloga ovdje diferencijal kočnica (pošto dotični motokultivator pruža navedenu opciju)?

Hvala na prijedlozima i uputama. :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
To je MTK male mase i ne trebaju mu kočnice. Kočnice na vozičku budu dovoljne.
Inače, tko to proizvodi? Izgleda kao Grillo. Pa ako je njihov, mogu se kupiti originalne kočnice.
 

ses01fer

Novi član
Tu od
13 Srp 2020
Poruka
2
Ovaj MTK prozivodi bas njemačka firma Jansen (Jansen Mailorder), jasno sve je to manje vise slicno. A tko u Hrvatskoj prodaje dotične orginalne kočnice, pa da provjerim s njima da li bi pasalo za doticni model?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Pa pitaj firmu za kit. Koliko vidim nemaju ni katalog, pa pogledaj piše li ikaj u uputama.

Meni ta firma izgleda trgovac rebrandiranim proizvodima, poput Würtha ili Foercha.
 
Na vrh