• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ukidanje ministarstva .

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
422
Pošto naš ministar Jakovina na ništa nemože utjecati jer kaže da je tako ispregovarano s E U . Moj prijedlog je da se to ministarstvo ukine i tako u proračunu uštedi nešto novca .
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Ja nisam za taj prijedlog pa koliko če ljudi ostati onda bez 15,000kn plače:lol:
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
422
Nije to revolucija nego čista matematika . Zašto plaćat nešto ili nekog ako nije potrebno ?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Nažalost puno previše ljudi sjedi po raznim ministarstvima i prima debele plaće za nerad, tako da bi ukidanje jednog ministarstva bilo samo kap u moru.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Ma ne jednostavno je došlo do ludila na ovom svijetu tak da se ja dobrovoljno javljam za prvu misiju na Mars pa ču ostatak života tam brojati kamenje..
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
5. Ministarstvo poljoprivrede nije sudionik pregovora oko otkupne cijene mlijeka i ne smije biti jer tako nalažu pravila Europske Unije.
Cijena mlijeka stvar je dogovara između udruga proizvođača i prerađivačke industrije. Dio udruga proizvođača prihvatio je prijedlog mljekara da otkupna cijena bude povećana za oko 28 lipa na 2,43 kune. Dio udruga koje nisu prihvatile ovaj prijedlog cijenu trebaju dogovarati direktno sa svojim mljekara bez posredovanja Ministarstva.

To mi nekako dođe kao dođeš na benzinsku pumpu i tankaš gorivo po 10 kn / l. Dođeš na blagajnu i daš trgovcu samo 5 kn / l i kažeš plaćam Vama i Vašoj kompaniji gorivo a za državu i akcize ne. Nisam im ja kriv što nisu konkurentniji, što ne proizvode više, a kamoli da ih još zbog toga nagrađujem kroz natprosječna hrvatska primanja i plus članstva u nadzornim odborima. Kažeš još da trgovac nije kompetentan da pregovoara oko državnih akciza jer je on samo trgovac na blagajni. Poz
 
Posljednje uređivanje:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
ali, meni je nejasno...
cijena mlijeka se dogovara između proizvođača i otkupljivača, a to se ne smije raditi jer nema dogovaranja cijena...8)
jel to hebe glup zbunjenog?:vragek:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Svaka čast Darijus! Kartel! Monopol! Strogo zabranjeno! A što bi sa zakonom ponude i potražnje...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Sve kod nas otišlo u krivo,politika je ta koja vuče po političkoj podobnosti a ne gleda se ono što ima korist i što donosi dobit ali mene politika ne j..e jer bih puknuo davnih dana,najosnovniji problem ovog ministarstva kao i drugih što oni nisu sami sebi isplativi ,troše državni novac a javnost nije upoznata sa time ,oni misle da te potrošene milijarde su sve završile u seljačkim đepovim a istina je sasvim drukčija,što se tiče cijene mljeka ona bude definitivno išls gore ali samo iz razloga što bude došlo do masovnog rasprodavanja krava,što nije samo slučaj kod nas več i u EU:mad::mad:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Jao sram me bilo ,više neču loše o ministru i jatacima,kako je on danas ljepo u plodovima zemlje nama objasnio šta se sve radi za naš boljitak,živio naš seljak :partyman::partyman:,dolje ministar i vlada,uuupssssssss,dobro ništa nije uvredljivo:finga::finga::vragek::vragek:
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
ministar navija samo za velike tvrtke i novim zakonom ih podupire a ni na jedno pitanje nije dao pravi odgovor..ali se "ispricao" sto je zaboravio prijaviti firmu u dugovima.

dole jakovina !!!!!!
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
ja mislim da bivša ministrica Holly nije došla na ideju da se "ispriča" za svoje nagovaranje nekog tamo da neku tamo ne otpusti, i da je ona jedna bezobraznica i muljatorica...
Jakovini su oči skoro iskočile od ispričavanja, a zraka jedva stiže udahnuti koliko ga troši u objašnjavanju...pa čovjek djeluje uvjerljivo, zar ne?8)
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
oni se samo ispričaju ,ako se sjete i opet nikome ništ /"pojo vuk janje"/,a da netko od nas ima sličan slučaj (ustvari nemožeš ni dogurati tolki neplačen porez jel te porezna odma pojede),odma ti sjedaju na imovinu,žiro račun,tekući i propadaš -nemaš vremena naći dobrog kupca kao on
 
Na vrh