• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ULJA I OSTALA MAZIVA

  • Temu pokrenuo seljaček
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
Kad silkolene pro 2 gori u pravom trenu na okretajima u pravilno podesenoj smjesi goriva i zraka.... ufff
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
Ja koristim fam nikakve razlike a ni modričin nije loš.
Svaki jeftin je dobar.
Ma za lanac nije bitno a za motor je.
Ne bi se složil s tobom.
Neka ulja imaju čudnu viskoznost i mazivost, pa mi se par put lanc zacvikal.
Probal sam i sintetički Castrolov 'hipenol" SAE320 i nije bilo dobro
S Lancolom ST200 nikad problema. Definitivno najbolje ulje za lance.
S njim sam podmazival i lance na beraču i ni jedno mu ulje i u toj primjeni nije bilo ni blizu.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,137
Nez ja sam sva tri koristio i nisu loša bila.
Od modriče je plavkast, fam žut kao ina.
Tu gledam cijenu netreba ga puno 10 tak litara godišnje.
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,562
Ja nabavljam neko ramdino-neka trgovacka marka 13 kn/l. Koristim oko 5-6 l tjedno. Sasvim dobro dobro ulje. A za za mjesavinu samo husqvarna xp.. stvarno ima razlika izmedu ulja. A motorke su stihl ms 280,husqvarna 555 i husqvarna 572 xp❣️
 

Zdenko80

Član
Tu od
17 Pro 2020
Poruka
92
Dečki,kupio sam imt 539 dli i sad bum radil komplet servis zamjenu svih ulja i filtera,imam imt 550.11 i u njega točim super turbo i stavio sam jcb filtere,a u 539 mislim stavit frad ili perkins filtere e sad frad filtere je malo teže naći ja sam na starom 539 u gudovcu na sajmu 6 komada filtera fradovih,zvao sam u par trgovina i nemaju....U motor mislim točit ina super 5 ili super turbo,vidio sam da ima super turbo max i super 5 delta koja je razlika tih ulja
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
Super 5 ili super turbo su ti ok izbor ulja za taj traktor.
Ne razmišljaj previše o ostalima, stavi mu turbo, bolje mu netreba a petica mu je isto ok ulje.

Fradove filtere neznam gde bi kupil.
 

Zdenko80

Član
Tu od
17 Pro 2020
Poruka
92
Pa tak sam i mislil jer super turbo je ipak malo bolje ulje nek super 5,naručit ću ih iz srbije filtere
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
U srbiji ih najvjerojatnije ima.
Ako moraju biti Fradovi naruči
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
485
Trebam osposobiti jednu transportnu traku koja nije radila godinama.Pogon preko varijatora

Ulje ESSOLUBE HDX 40 su prodavali u metalnim kanticama dok je vrag bil mali dečec

Kaj da natočim
varijator.jpg
 

Zdenko80

Član
Tu od
17 Pro 2020
Poruka
92
Natoči sae 40 ulje unutra bilo koje ali da je sae 40,sjećam se tih kantica bilo je žutih i zeleno bjelih dok sam još išo na praksu u autopoljostroj
 

Najnoviji postovi

Na vrh