• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uljana repica, sjetva-žetva 2007.-2008.-2009.-2010.

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
evo imamo oko 2 jutra zemlje koju smo proljetos iskrčili i poorali,pa sad mislimo posijat uljanu repicu,pa ju zaorat,za zelenu gnojidbu...
da li je to moguče u ovim rokovima,mislim,da li če uspjet???
 
R

Ratarko

Guest
Koji rokovi ?
Samo ti siji , bolje sada nego mjesec dana kasnije .
Sačekaj prognozu za kišu i posiji dan - dva prije !
 
P

Picek

Guest
Ratarko kaže:
Sačekaj prognozu za kišu i posiji dan - dva prije !
vjerojatno če se načekati u tom slučaju.. :?
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Samo ti posiji repicu pa to se i radi sada poslje skidanja zitarica,kada dodje kisa ona ce niknuti
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ahaa,nismo ju nikad sijali,a i ovo je samo radi obnove zemlje,jer je stajala desetak godina u korovu i šikarama zarasla...

hvala vam na savjetima.. :wink:
 
K

krx pozega

Guest
Moj bobo u ovakvoj godini vršaj bez onakvog hedera sa dužom daskom i kosom sa strane ne dolazi u obzir!!!!!

Normalno da je repica ove godine loša...o njenoj uspješnosti ovisi toliko faktora da je to čudo jedno...a ova zadnja kiša ju je ubila...jer dio mahune ispuca a vidio sam dosta i zelenjave...ma za popizdit
 
R

Ratarko

Guest
zvona kaže:
Cudno sto se repice tice tetak je imao odlicne prinose

Da i ja mogu potvrditi prinose od 40 t/h za ovu godinu , to je odličan prinos !
 
K

krx pozega

Guest
Zadnje navale kiša u mom kraju su napravile dosta zla..makar je jako ljepo promahunala tj. od korijena je bila pravo dobra...da se sve potrefilo do kraja bila bi odlična godina eto kao kod vas kao što kažete..
 
B

Bobo

Guest
Krx: Onaj gospodin M. iz Sumanovca nije htio dolaziti zbog 20-ak jutara repice. Kaze da mu se ne isplati.

A uz kombinat,. on jedini ima takav heder. Kombinat je vrsio svoju repicu, tako da jos uvijek ne bih dosao na red, a ona se mora vrsiti...


Sto se prinosa tice: Kombajn nije puno prosipao, i mi smo zadovoljni s prinosom.

Na, recimo, 5 hektara smo imali 115 000kg, sto znaci 23 000kg/ha.

Bilo je vise odlicnih komada, i jedan je bio uzasno slab, jer se repica vec osula bila... Prvi i zadnji put da ju sijemo, jer je bila ziva zajebancija naci bilo koga da ju vrsi, jer nitko nije htio...
 
R

Ratarko

Guest
Joj , koliko nuuuulaaaa
confused.gif


Sijem repicu na sve svoje površine ako je tako , hehe
zlatnizub.gif
 
B

Bobo

Guest
Hmmm, da... Stid me i sram bilo, a nisi ni ti nista bolji... 40t/ha?!?

Ja sam bolestan zadnjih dana, pa se meni moze i oprostiti ;) Tko zna, mozda i ti bolujes...

Dakle, 11.5 tona na 5 hektara, dakle 2 300Kg na hektar u prosjeku...
 
R

Ratarko

Guest
Haha , ti si sigurno gledao u moj prinos od 40 t/ha pa si nastavio u tome duhu .
Ako si skužio trebao si me odma baciti na tapetu srama , haha , naravno da smo pogriješili obojica , jedna nula viška ima kod obojice . Ja pak uopče nisam skužio da sam krivo napisao , da nisi rekao ne bih nikada skužio . Jesi siguran da mi nisi napisao onu nulu na moju četvorku pa da je ispalo četrdeset , ipak ti imaš administratorske ovlasti , ;) :lol: ;)
 
B

Bobo

Guest
Ipak je prvi slucaj u pravu...

Gledam tvoljih 40t/ha pa sam i ja tako nastavio pisati bez nekog razmmisljanja...

Eto, kriv sam i sta sad da radim :oops:

Dao bog da bude 115 000 kg na 5 hektara... mislim da bi njiva propala u zemlju od tezine sjemena ;)
 
M

marko

Guest
Kod mene u mom kraju je repica urodila 4,2 t/ha što sam ja vršio (to mogu garantirat) a čuo sam da su svi imali podjednake prinose!
 
R

Ratarko

Guest
marko kaže:
Kod mene u mom kraju je repica urodila 4,2 t/ha što sam ja vršio (to mogu garantirat) a čuo sam da su svi imali podjednake prinose!

Ja ti vjerujem .
Kod nas je bilo po 4 tone na hektar , za divno čudo ova godina joj je odgovarala.
 
M

marko

Guest
Neznam kad če se to ponovit mislim da je to rekordna godin!
 
R

Ratarko

Guest
marko kaže:
Neznam kad če se to ponovit mislim da je to rekordna godin!

Biti če opet , kod nas je jedan poljoprivrednik prošle godine također imao takav prinos repice .
 
Na vrh