• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uljana repica, sjetva-žetva 2010-2020

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
635
Butisan i Kalif odma nakon sjetve i repica je čista da nema travke, samo treba špricat dok repica nije izašla... jedina mana je kaj je problem ako repica iz nekog razloga ne izađe, na toj parceli se nesmije sijati strne žitarice tu jesen, tek u proljeće kuruza ili soja... i nikako ne duplirati prilikom špricanja jer i repica nastrada onda...

Charlip

Aktivni član
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
554
Od herbicida Teridox i Reactor odma poslije sjetve i nikakve brige s ničim.

komer

Dobro znana faca
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
2,885
Gledao sam na yt mađare kako imaji test na 36 i 72 ja mislim posijano,nisam našao rezultate,ali baš me zanima rezultat.

AntonioJD

Dobro znana faca
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
2,114
Vidim u Srbiji, a i sve više kod nas da se sije kukuruznim sijačicama na 50 cm. Hibridi imaju tu osobinu grananja i kod nas jedan je isto probao, kao da je bolje, pa ću probat tu neku malu površinu čisto radi pokusa na tih nekih 36-37 cm.

jlukaci7

Aktivni član
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
918
Tak nekak sam i posijao u subotu 10 rali oko 6 hektara. Negdje malo rijeđe a negdje malo gušče pa čemo vidjet kako bu to u jesen izgledalo.
5 rali na orano a 5 sa gruberom i sve lagano poravnato sa roto drljačom.

markach

Dobro znana faca
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,132
Nekad kad je znalo pofalit raoule sam isto posijal repicu, bilo je dobro. Bit je u tome da neš raste a da nije korov. 😀

cena

Član
Tu od
28 Srp 2019
Poruka
47
Pozdrav, jučer je bilo lijepih oborina, a narednih 15 dana nije najavljena nikakva kiša. Da li bi bilo bolje posijati sada dok ima vlage ili čekati još? Da li je pre rano?

AntonioJD

Dobro znana faca
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
2,114
Samo sij čim zabijeli malo odozgo. Nije prerano, a ova kiša će pomoć da bude što sipkije jer to repica i voli.

cena

Član
Tu od
28 Srp 2019
Poruka
47
Dal bi joj smetalo posijat i povaljat ima dosta vlage... I da kisa ne padne 10 dana? Msm da bi trebala imati vlage za nicanje...

Najnoviji postovi

Na vrh