• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ulje hidraulike ursus 335

D

darko05

Guest
Zanima me dali se za hidrauliku ursusa 335 mora isključivo koristiti ulje super 90 ili može i neko rijeđe ?Malo mi stvara problem oko kipanja prikolice tijekom hladnijeg vremena.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
daniels kaže:
pa kaj nejde transhidrol? :scratch


Kolike ja znam Ursus za hidrauliku uzima ulje iz getribe u kojoj je hipenol 90
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Ako ima zajedničko ulje za hidrauliku i mjenjač mora iči transhidraol(INA) ili neki drugi proizvođač sa istum karakteristikama,hipenol nikako nevalja.
 
D

darko05

Guest
Mala ispravka,krivo sam napisao.Hipenol 90 mi je u getribi i ujedno i za hidrauliku.Koliko ja znam i po saznanji od drugih koji imaju ursusa svi imaju u getribi hipenol.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
darko05 kaže:
Mala ispravka,krivo sam napisao.Hipenol 90 mi je u getribi i ujedno i za hidrauliku.Koliko ja znam i po saznanji od drugih koji imaju ursusa svi imaju u getribi hipenol.

Upravo tako darko05 koliko i ja znam svi mali Ursusi maju hipenil u getribi kojeg ujedno koriste i za hidrauliku.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Ne, nego imaju transhidrol, a hipenol ide samo u bočne reduktore... Kao i na 355-360.. Tako piše i u knjižici koja se dobije s traktorom
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
petar kaže:
Ne, nego imaju transhidrol, a hipenol ide samo u bočne reduktore... Kao i na 355-360.. Tako piše i u knjižici koja se dobije s traktorom


Ja sam napisao što ljudi koriste u mojem kraju, što mi je i bilo malo čudno :?: !
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
čini se da krivo ulje koriste. Hipenol je isključivo za mjenjače, reduktore.., ali ne i za hidraulične sisteme.

edit: Isprika Željku, ipak ide hipenol 90.. A za 360 ide transhidrol 90 u mjenjač i hidrauliku, a reduktori hipenol


Ko treba upute za korištenje na hr jeziku imam, pa dajte email i šaljem.
 
D

darko05

Guest
Ako netko ima knjižicu za 335 pa mi skenira taj podatak o ulju u getribi,ako nije problem.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
darko05 kaže:
Ako netko ima knjižicu za 335 pa mi skenira taj podatak o ulju u getribi,ako nije problem.

:D već učinjeno.

Popuni profil da vidim odakle si, da znam jel stajem na :partyman: ili ne!
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
petar kaže:
čini se da krivo ulje koriste. Hipenol je isključivo za mjenjače, reduktore.., ali ne i za hidraulične sisteme.

edit: Isprika Željku, ipak ide hipenol 90.. A za 360 ide transhidrol 90 u mjenjač i hidrauliku, a reduktori hipenol


Nema potreba za isprikom!
Meni je u početku bilo čudno što ide hipenol, a ne transhidrol;
pošto se hipenol koristi isključivo za reduktore i hipoidne zupčanike!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,622
zbalija kaže:
petar kaže:
čini se da krivo ulje koriste. Hipenol je isključivo za mjenjače, reduktore.., ali ne i za hidraulične sisteme.

edit: Isprika Željku, ipak ide hipenol 90.. A za 360 ide transhidrol 90 u mjenjač i hidrauliku, a reduktori hipenol


Nema potreba za isprikom!
Meni je u početku bilo čudno što ide hipenol, a ne transhidrol;
pošto se hipenol koristi isključivo za reduktore i hipoidne zupčanike!
Bez brige, neće mu škoditi Transhidrol, a hidraulika bude sigurno veselija. To su jednostavni i nezahtjevni traktori.
 
D

darko05

Guest
Hvala Petru na skeniranoj knjižici.Bit će od velike pomoći.Pozdrav svima.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ako ima zajedničko ulje za hidrauliku i mjenjač mora iči transhidraol(INA) ili neki drugi proizvođač sa istum karakteristikama,hipenol nikako nevalja.

O ovome se već razglabalo u temi Ursus 335.... I baš je kontra ove tvoje teze bilo rečeno, a i po knjizi ide Hipenol, a nikako ne Transhidrol !
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,622
U vrijeme dok su ti Ursusi bili novi, Transhidrola nije ni bilo...
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Tocno ! Neču puno filozofirati, nisam stručan, al znam kaj je meni ovdje na forumu rečeno kad sam postavil isto pitanje. Ja imam Hidrol i hidraulika radi ko zmaj !!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
U malog možeš i jestivo staviti i on bu radil. Bitno da ni zepter...
Ako koristi kiper izvod pa radi eventualnih mješanja ulja, onda trans ili slično. Ako ne onda mu je hipenol zakon.
 
Na vrh