• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Umjetna gnojiva

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
932
Jel zna neko gdje ima u Sl. Brodu i okolici 12-52-0 map i kojamu bude cjena?
 

domac1986

Član
Tu od
19 Sij 2012
Poruka
33
evo ovako vidim da su neki prenjeli iz slovenije male količine umjetnog gnojiva (100 - 200 kg). Dakle zakonom je dozvoljeno to prenositi. e sada što mene zanima smije li se prenjeti umjetno gnojivo u prahu (folijarna prehrana) kao što je npr mortonik? kod nas je ako se ne varam 110 kn, u susjednoj državi je 55, a yarin je 35 kn. to je pakovanje od 2 kg tj dovoljno za hektar. dakle jel itko zna nešto o tome? smije li se ili ne smije?
 

Riis

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
155
smije, ja kupujem špriciva i sjeme u slo, i nema nikakvih problema, samo trebaš račun da dokažeš porijeklo, a možeš vozit kolko očeš(ovo mislm na slo-hr, za bih neznam kolko se smije)
 
Posljednje uređivanje:

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
933
Sad ste u eu, sve mi je jasno samo kak kupiš škropiva mi nije. Kod nas je več više od 5 godina obavezan fitofarmacevtski izpit - dobiješ izkaznicu da možeš to kupit u apoteki.
 

Riis

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
155
nesmiješ neka, posebna, a za ostalo nema problema, škropivo sam kupovao u lani u 5 mjesecu i nije bilo nikakvih problema, a mislim da nema ni sad, sam mislim da su neka zabranjena za prodaju bez tog izpita, ali ja nisam imal slučaja da mi nisu dali,(kupujem samo manje količine za svoje domačinstvo)
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
933
nesmiješ neka, posebna, a za ostalo nema problema, škropivo sam kupovao u lani u 5 mjesecu i nije bilo nikakvih problema, a mislim da nema ni sad, sam mislim da su neka zabranjena za prodaju bez tog izpita, ali ja nisam imal slučaja da mi nisu dali,(kupujem samo manje količine za svoje domačinstvo)

Ni važno kolko kupiš, dobil si dobil na šverc:(whew):.
 

independent

Član
Tu od
17 Pro 2012
Poruka
161
Sad ste u eu, sve mi je jasno samo kak kupiš škropiva mi nije. Kod nas je več više od 5 godina obavezan fitofarmacevtski izpit - dobiješ izkaznicu da možeš to kupit u apoteki.

Od januara 2015. morali bi imati iskaznicu za kupnju pesticica, a do onda "slobodna" kupovina1
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
933
Od januara 2015. morali bi imati iskaznicu za kupnju pesticica, a do onda "slobodna" kupovina1

Da kod vas, u Slovenijo do mislim da 2008, sad prave obnovu znanja, mislm da na 5 godina.
 

domac1986

Član
Tu od
19 Sij 2012
Poruka
33
hmm to sam pitao za srbiju, samo što mi kažu da kao pogranična zona (7 km sam udaljen) smijem uvesti za osobne potrebe, a kad sam ga pitao da definira osobne potrebe. rekao je djelatnik samo osobne potrebe i pitam ga nešto u stilu 1-2 vreće rekao je tako nekako.... e sad jeste vi sigurno da npr smijem 1 litru dnevno nekog herbicida ili pesticida prenjeti?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,480
Iso bi u mađu posto mi je puno blize ako je jeftinije. Ako ga mogu pravdat ili vratit isplatilo bi se.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,186
Kaj mislite, jel bude umjetno pojeftinilo, poskupilo ili bude ostala sadasnja cijena?
Mislim da se vise nema kaj cekati s kupnjom..
A i psenici treba dati prvu prihranu, a traktor nesmije pomisliti na njivu od vlage. Neznam kaj bude s tim..
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Bude ostalo isto...
Barem kod nas u Hr ;-)

Ja sam sve dopeljal... Opet visoke cijene, to je tak...

A za prihranu žitarica, osim KAN- a, samo folijarna prihrana... To je moja topla preporuka...

Kaj drugo da vam velim nego SRETNO!

Živjeli!
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Kakva su vasa iskustva sa Yarom Complex (mikro elementi), taman sam slozi sta uzet kad ono dojde prijatelj kaze susjed mu prije 4 godine gnjojio za kapulu s tim i razocarao se totalno...sad me zbunio skroz!
alternativa mi je 7:14:21 ili 7:20:30 + MgSo (al ga ne mogu nabavit)...
 

azram

Član
Tu od
20 Velj 2012
Poruka
172
Može li mi netko reči kojom brzinom i na koliko mora biti otvor na rasipaču gnojiva za ječam da se baci 250 kg na ha?
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Otvoris manje i voziš se dok neiscuri
tesko je to izracunat to je samo iskustvo iako ja izbjegavam bacanje
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Pretpostavljam da je post sa cijenama gnojiva u Sloveniji obrisan radi reklamiranja trgovine, ako se varam ispravite me, pa bi molio doticnog koji je napisao taj post da mi se javi onda u PP sa cijenama gnojiva tamo. Hvala
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,186
Onda dok je taj forumas napisal post sa cijenama gnojiva u Slo, ja sam si racunal da bi se meni s traktorom i prikolicom isplatilo otici po moje 3 tone gnojiva u Sloveniju..
Mislim da je razlika u 100 kg uree i 3x15 bila 50 kn naspram nasih trgovina.
U jednom smjeru bi imal 120 km, znaci 240 km i za to bi potrosil cca 30-35 l plavca.
Istina da bi se navozil i potrosil cijeli dan za to, ali bi mi ostalo 1000 kn u dzepu..
Dobro, moze se dogoditi i neki kvar na putu pa se mozda na kraju i nebi isplatilo, ali treba nekad i riskirati..
Ove god budem kod nas kupil umjetnjaka, ali ako bude slicna situacija na godinu mozda se i uputim preko granice sa traktorom i prikolicom.. :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh