• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Umjetna gnojiva

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,530
Pogodil si u sridu. (y) Ali tak je nažalost od navek i sumnjam da se bu ikad zmenilo u korist proizvođača. :(
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,954
Znaš da je kod nas tržište takvo da kada cijene padaju,naše cijene "spavaju", a kad rastu,e tu nema "spavanja" ,mora se reagirati na vrijeme.
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
683
Cijena uree na svjetskom tržištu je 372$/T u SAD. Rekordno je bila 1200 u 5.mj prošle godine. Znači cijena je pala 3x, dok se kod nas (i u Europi) prodaje po cijeni po kojoj se prodaje(2x manjoj). Hmm, netko dobro zarađuje. Zato ne treba kupovati još gnojivo, moje mišljenje.
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,632
Trgovci podobrano neopravdano drze cjene. Ja sam danas za jedno gnojivo uspio sa 16030 kn ladno spustiti na 12500kn. Znaci moze se
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
Ja isto čekam. Ureu za prvu prihranu i kukuruz imam. Imam i nešt za drugu prihranu. Ako ne spuste cijene čak razmišljam sijati bez PK. Možda digestat ako se bude moglo…
 

ratar990

Član
Tu od
9 Velj 2016
Poruka
62
Kad je sve ovo krenulo oko dizanja cijena znali smo da čemo pojest g***o! Prvu godinu smo prošli dobro jer smo kupili po niskim cijenama umjetno, a merkantila ošla gore. Naravno da sad dvije godine trebaš raditi đabe da bi to opravdao...sad kad na jesen vrate cijenu merkantile na staro, a cijene gnojiva ostanu kakve jesu
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
683
I tako se čuje: lako je vama seljacima ili da bar ja imam poljoprivredu.

Jel radio tko s Geo2?
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,883
To je ona priča od ovih iz 'štoktona', prp sol
Nisam probao, preuvjerljivi su. 😆
Trebalo bi riskirati i isprobavati.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Predlažem za umjetno raspitati se kako je u našem okruženju.
Ja sam kupovala u Sloveniji, u Ormožu kod Jurkovića, uvijek je bilo jeftinije i to poprilično, no, zadnjih godinu - dvije nisam u toku.
Držali su slovensko, kutinsko, talijansko, austrijsko i još neko, pa predlažem da se raspitate.
Telefon im je - valjda treba i slovenski pozivni, ne znam koji je, lako ga je naći, pa sljedi:027400168
fax: 027700171
ili mail: jurko-trgovina@siol.net
Trgovci su ljubazni, najbolje je zatražiti cjenik preko meila jer što čuješ u jednom trenutku, dok dobiješ sljedeću informaciju prvu već zaboraviš. :)
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,650
Petrokemija
1300 radnika, vec godinu dana ne rade a mi i dalje kupujemo npk...po kakvoj cijeni 🫣🫣🫣
Nek mi netko objasni kako 1300 radnika prima placu ako oni ne rade???? Jer jebena drzava pumpa pare u njih...ja radim kod.privatnika i nebrem si dozvoliti 1300 minuta bez posla jer firma nebi imala za place...🤮🤮🤮🤮🤮
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
558
Petrokemija
1300 radnika, vec godinu dana ne rade a mi i dalje kupujemo npk...po kakvoj cijeni 🫣🫣🫣
Nek mi netko objasni kako 1300 radnika prima placu ako oni ne rade???? Jer jebena drzava pumpa pare u njih...ja radim kod.privatnika i nebrem si dozvoliti 1300 minuta bez posla jer firma nebi imala za place...🤮🤮🤮
Iz Bugarske uvezu gnojivo odmah pakirano u jumbo vreće Petrokemija kutina i tako se doveze u Hr.i to je to.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Ima i iz Turske, uzeli Kan za prihranu i piše mase im Turkye. A ni sastav nije kakav je bio prošle godine dok je bio iz Petrokemije, slabiji je nego naš.
 

Najnoviji postovi

Na vrh