• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL 833 DT turbo

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
loša kopija fiatove serije 94,čudovište od getribe i kotača.prve gume 28",zadnje34",u getribu i hidrauliku ide 60 litara,troši ko upaljač od 120ks,ima 4tone,dobar za oranje nikako za transport za kaj je navodno služil,velika mana mu je ako je kupljen kod leška,evo nabrzinu sam vjerojano još kaj zaboravil
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,163
loša kopija fiatove serije 94,čudovište od getribe i kotača.prve gume 28",zadnje34",u getribu i hidrauliku ide 60 litara,troši ko upaljač od 120ks,ima 4tone,dobar za oranje nikako za transport za kaj je navodno služil,velika mana mu je ako je kupljen kod leška,evo nabrzinu sam vjerojano još kaj zaboravil


lesko,mislis na onog u pacetini/zacretju??
svercer na veliko
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kolega i meni se taj traktor sviđa na oko, pratim ga več duže vrijeme.
Pitam se baš zakaj se prodaje...
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
po meni ovaj traktor ovako očuvan nemoguce da ima 12 godina i 2000r/h ili su slike kad je traktor kupljan ili je kompletno prefarban ovo na slici izgleda da uopče nije ništa radio!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa upravo tak i piše u oglasu, da su stavljene nove zadnje gume koje je poderao samo u transportu.
A vjeruj mi ima ljudi koji stvarno znaju očuvati traktor da nakon 10 god izgleda koda je kupljen nov neki dan. Vidio sam to na vlastite oči i poznajem nekoliko takvih ljudi.
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Sve 4 gume su nove!!

Ma traktor je neverovatno dobro očuvan!
I stvarno je lep, ma prelep...
fina rješenja ima...i nema elektronike, čista mehanika!al doslovno!!
rekel bi po slikama 100 SATI DA IMA!
smrdi mi zakaj se prodaje...

kakve veze ima kaj je kupljen kod Leška???
pa neje on bacil čari na njega....
tak svejdeno ko je bil zastupnik za traktore!
bitno je trenutno stanje!!


opet pitam: koji su motori gore??
 

MEDOLINA

Član
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
130
E dečki taj Univerzal je predivan ali samo za voziti vodu radnicima na njivu!
Znam sve UTB traktore od prvog dana od kad ih prodaje Dom Križevci i tamo je bio nekad ovlašteni majstor Rumun Mitika se zvao.
Sa njim sam razgovarao jako puno.
Samo da kažem još da su to na oko predivni traktori i mjenjač,diferencijal i prednja vuča su OK ali motor se raspada doslovno po cesti ispadaju djelovi,a brtva glave odlazi na 30 radnih sati......!
Mom jednom prijatelju je klipnjača izletila kroz blok bez razloga,ito na običnim a oni još stave turbo na to sranje!
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
E dečki taj Univerzal je predivan ali samo za voziti vodu radnicima na njivu!
Znam sve UTB traktore od prvog dana od kad ih prodaje Dom Križevci i tamo je bio nekad ovlašteni majstor Rumun Mitika se zvao.
Sa njim sam razgovarao jako puno.
Samo da kažem još da su to na oko predivni traktori i mjenjač,diferencijal i prednja vuča su OK ali motor se raspada doslovno po cesti ispadaju djelovi,a brtva glave odlazi na 30 radnih sati......!
Mom jednom prijatelju je klipnjača izletila kroz blok bez razloga,ito na običnim a oni još stave turbo na to sranje!

U pravu si, i u mom kraju su se svima "raspali motori" zbog loše kvalitete čahura klipnjače, a i opčenito materijal je bio loše kvalitete,. govorim o traktorima kupljenim u DOM Križevci.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,163
U pravu si, i u mom kraju su se svima "raspali motori" zbog loše kvalitete čahura klipnjače, a i opčenito materijal je bio loše kvalitete,. govorim o traktorima kupljenim u DOM Križevci.

ja neznam za vas al u mom kraju nijednome se nikad motor nije rasipao...govorim o 445,530 i 640
 

MEDOLINA

Član
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
130
445 je stari tip traktora i puno su kvalitetniji čak je moguće da imaju orginal Fiat motor kao i neki imt 540 koji su imali Fiatove motore. Tvoja adresa je neodređena pa predpostavljam da ti dobri Univerzali voze drva i kose livade što je ok ali da oru i tanjuraju sto problema..........!
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,163
445 je stari tip traktora i puno su kvalitetniji čak je moguće da imaju orginal Fiat motor kao i neki imt 540 koji su imali Fiatove motore. Tvoja adresa je neodređena pa predpostavljam da ti dobri Univerzali voze drva i kose livade što je ok ali da oru i tanjuraju sto problema..........!

iz zagorja sam,a i ima jedan 643 u selu al ak napravi najvise 10 sati godišnje...
rade oni di oces kod mene,u sumi,oranje,malčanje,frezanje,drljanje,sijanje...itd

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=q54bnlvPQkA[/YT]
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=5u18MD3Qepo[/YT]
 
Posljednje uređivanje:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,688
445 je stari tip traktora i puno su kvalitetniji čak je moguće da imaju orginal Fiat motor kao i neki imt 540 koji su imali Fiatove motore. Tvoja adresa je neodređena pa predpostavljam da ti dobri Univerzali voze drva i kose livade što je ok ali da oru i tanjuraju sto problema..........!

Mislim da Fiat motori imaju promjer cilindra fi100, dok motori stavljani na U-445 imaju fi 95 mm.
Kod mene nema previše Universala ali oni koji jesu svi voze i kolko znam nemaju nekih većih kvarova, pogotovo im se motori ne rasipavaju. Moj U-445 je kolko sam se uspio informirat najstariji u bližoj i daljoj okolici. Znam za dva U-453 dt sa nekih 4000rh i voze bez ikakvih kvarova. Ima i jedan U-550 dt(barem mislim) negdje 1977 god. otprilike i još uvijek je prva mašina na njemu. Znam da je bilo nekih modela koji su izlazili polovicom 90-tih i sa njima je bilo problema, to su bili motori sa 3 cilindra i oko 60-65 ks. Mislim da je tu i bio najveći problem jer ta 3 cilindra nisu mogli dugo pokretat taj traktor a bio je poprilično težak. Ovo sam sve sad pisao onak po sijećanju i iz glave, probat ću pronać konkretnije info. pa ću stavit ma forum
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
ma sve prije 1990, je druga priča od ovih novijih,još do 2000 nešto i valja i to ovi modeli do 60-ak ks dobro, a sve preko toga se doslovno raspada.
Universal se proslavio na modelu 445 i to mu je najbolji model ikad napravljen, znam dosta primjeraka koji su napravili preko 5-6000 r/h bez ikakvog problema.

Jedan čiko kodmene ima 683 dt, čovjek ima blizu 70 godina i sigurno ga ne uništava, niti muči, vuče 2x12", frezu od metar i nešto samo da trag pokriva, ima blizu 2000 sati i motor se doslovno raspada, iz njega dimi ko iz parne lokomotive.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
ma sve prije 1990, je druga priča od ovih novijih,još do 2000 nešto i valja i to ovi modeli do 60-ak ks dobro, a sve preko toga se doslovno raspada.
Universal se proslavio na modelu 445 i to mu je najbolji model ikad napravljen, znam dosta primjeraka koji su napravili preko 5-6000 r/h bez ikakvog problema.

Jedan čiko kodmene ima 683 dt, čovjek ima blizu 70 godina i sigurno ga ne uništava, niti muči, vuče 2x12", frezu od metar i nešto samo da trag pokriva, ima blizu 2000 sati i motor se doslovno raspada, iz njega dimi ko iz parne lokomotive.

Motori novijih serija stvarni pucaju klipnjače kolega mi radio u DOM u znam Rumuna osobno no samo jedan blok totalno uništen ostli pokrpani i idu dalje .
 

masni 6200

Član
Tu od
18 Sij 2013
Poruka
67
Sto se tice univerzala imali smo dva tj. jednog jos uvek imamo,kupili 96g. 530 dtc napravil je nekih 5 do 6 tisuca sati,s tim da zadnjih 5-6 godina radil s rotobranom 2,5m,malcerom 1,80, i svakakvim strojevima,sve to je napravil bez veceg kvara odlican traktor,dan danas mi zao sto smo ga prodali,na temelju ovih iskustva 2003 g kupili 453 bez prednjeg pogona,na 300rs izmjesao ulje motora i mjenjaca,na 900rs slagali glavu motora sicevi ventila losi,malo kasnije opet mjesanje ulja itd. katastrofa.stric je imal 643 95g i napravil traktor 8000rs u sumi pod vitlom 80%,sve bez greske tak da mislim da je kod tih traktora sve stvar srece:?
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Daj me nemoj zezat da si sa Universalom 530 teral rotobranu 2,5m kakvu onda zemlju imaš i kako ti je Universal nosio tu rotobranu,dali ti nije hidraulik možda procurio ispod sica?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dado, imaš takvih lagani izvebi rotobrana s običnim cjevastim valjkom da bi se začudio i bez problema radi i nosi traktor 50-tak ks s 2,5m
 

Matija6

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
55
Daj me nemoj zezat da si sa Universalom 530 teral rotobranu 2,5m kakvu onda zemlju imaš i kako ti je Universal nosio tu rotobranu,dali ti nije hidraulik možda procurio ispod sica?

ima jedan u mom kraju univerzal 340 kaj dela sa rotobranom 2.20 lakše nego sa frezom od 130
sam kad ima tu rotobrau neko malo ˇjačiˇ mu mora bit na prvom kraju
 

Najnoviji postovi

Na vrh