• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

universal dt 445

nik_vž

Novi član
Tu od
18 Pro 2011
Poruka
16
dobra ideja,,razmišljal sam o tome kad smo sve pošpricali i sastavili,,al neisplati mi se sad još jednom špricati krov samo zbog izgleda,,,dobro bude i ovak..
 

ivan123

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
55
pozdrav!

Moj tata ima univerzala 445 dt 86g. ima samo 3000 radnih sati, pa stoga mislim da se isplati ulagati u njega. Želio bih ugraditi kabinu na taj traktor, te je zatvoriti kako bih ubacio i grijanje(webasto). Pri tome volio bih kvalitetnu kabinu, te time i montažu ako ne bih imao vremena sam se time baviti. Ja sam iz Krapine, te Vas stručnjake molim za savjet, te ukoliko znate majstore u zagorju da im se obratim!
 

nik_vž

Novi član
Tu od
18 Pro 2011
Poruka
16
uh,uh dugo se nije pisalo,,bio sam odsutan zbog rada na terenu pa ću sad staviti par novosti,,

stavljen je hidraulićni volan



nove gume



inaće do sad je sve bilo ok s traktorom jedino se poćelo javljati neko kao zveckanje dok je traktor u 1. brzini pa smo rastavili traktor na pola da bi riješili problem



e sad se tu javio problem što nemožemo getribu skinuti dolje,,pa bi zamoilio ako je neko skidal getribu da reće kako ju skinuti jer smo skinuli sve šarafe i sve šta bi moglo smetati a onda jednostavno neide dole,,sad dali postoji koji "skriveni" šraf koji se ne vidi ili se sve jako zapeklo pa neide,,,stvarno neznam pa bi zamolio za pomoć ako netko zna kako ju skinuti,,,hvala
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
Nisam siguran 100% ali mislim da ti getribu drzi spojnicka sto pogoni kardansko vratilo al ne onaj dio sto ulazi u lamelu vec onaj sto ide ka prikljucku za kardan. Davno sam rasklapo jednog Universala 445 i skidali smo getribu pa se ne mogu sjetiti .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Ako je isto ko na 453 mogu ti slike iz kataloga postaviti
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Kad na Univerzalu ( a i na drugom sttroju ) dodje do puknuca klipnjace i bloka motora .... usljed cega se to dogodi ?? A dogodilo se mom susjedu pa on tvrdi kak je traktor odruzavan ( a svi znamo da jedino na njemu odrzava gas do daske ) ....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Obično se odpusti ili pukne šaraf na klipnjači i onda se ona nagleda kroz blok, a blokova više nema ili su jako rijetki za pojedine vrste univerzala
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Navodno da ga je kupil za 6000 kn .... I navodno generalka 3000 E....
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
Kad na Univerzalu ( a i na drugom sttroju ) dodje do puknuca klipnjace i bloka motora .... usljed cega se to dogodi ?? A dogodilo se mom susjedu pa on tvrdi kak je traktor odruzavan ( a svi znamo da jedino na njemu odrzava gas do daske ) ....


Meni je na kombajnu je desilo da su se odvrnuli sarafi na jednoj klipnjaci i tada mi je probila blok. A uzrok odvrtanja sarafa je bosch pumpa. Regulator koji se nalazi u bosch pumpi se pokvario tj. izgubio sam kontrolu nad njime dodao je jednostavno preveliki broj obrtaja. Radi se o Torpedovom motoru koji je do tada radio perfektno.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Ako gde zapnete imam katalog rezervnih djelova od 445, našel sam ga.
Mogu ti poslikati iz njega kaj buš trebal

Za to malo djelova za zamjenu tolko raskapanja :icon_e_surprised:
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
nik_vž
Pozdrav, zanima me šta si napravio sa starim blatobranima kada si stavljao kabinu?
Si ih prodao ili?
 

Najnoviji postovi

Na vrh