• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

upletena griva na konju

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Jeste li imali slucajeva u svojim krajevima dok su jos konji bili u uporebi, da ujutro konj osvane sa ispletenom grivom, kako to objasnjavte. Moji to stalno pricaju da se desavalo (prije nekih 30-ak godina), ko je to radio niko nije znao, osim sto se nagađalo
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
to se moze vidjeti na konjima koji su invadirani sa ektoparazitima.pošto to konja iritira,on se češe a tako upetlja grivu.takvi su svi konji na veterinarskom fakultetu...
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
za ovo su govorili da je upleteno u pletenice, i objasnjavali da su navodno nekakve vile to radile, a konje cijelu noc jahale, a potom ih vratile u staju,. jeli bilo slicnih prica u vasim krajevima.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
hehe...jesu ih bar namirile i napojile? :D

nisam kod nas cuo takvih prica..
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Zanimljiva prica tj. legenda.
Ostavi zenu sa konjima u stali i ujutro ima pletenice nemoras placat frizerku :mrgreen:

Ali to je najcesce od parazita,od ne ciscenja,od nebrige
 
M

MOCO

Guest
abrkili kaže:
to se moze vidjeti na konjima koji su invadirani sa ektoparazitima.pošto to konja iritira,on se češe a tako upetlja grivu.takvi su svi konji na veterinarskom fakultetu...

Ovo me se posebno dojmilo:" takvi su svi konji na veterinarskom fakultetu..."

I onda ovi kad završe faks trebaju doći meni u dvorište i lijećiti moje blago, a nisu u stanju ni konje otimariti!
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Znas kako kazu: Kod postolara najgore cipele 8)

Mene to isto cudi,kak to da na veterinarskom tako ne drze do njih.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
MOCO kaže:
abrkili kaže:
to se moze vidjeti na konjima koji su invadirani sa ektoparazitima.pošto to konja iritira,on se češe a tako upetlja grivu.takvi su svi konji na veterinarskom fakultetu...

Ovo me se posebno dojmilo:" takvi su svi konji na veterinarskom fakultetu..."

I onda ovi kad završe faks trebaju doći meni u dvorište i lijećiti moje blago, a nisu u stanju ni konje otimariti!


da,žalosno ali istinito...Neću pokazivati fotografije.Konjska ,kao i goveđa štala imaju savršene uvjete,tako da je nemar samo na odgovornima za to blago.Jedan pastuh kojeg se još da sredit uvijek bude počešljan,ali ga češljamo mi studenti,kao i goveda u slobodno vrijeme.
 
Na vrh