• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uređaj za nadziranje pečenja rakije

R

rakija

Guest
Za potrebe jednog studentskog projekta, molim vas da kratko odgovorite na ovo pitanje (ako imate i dodatni komentar, prvo se izjasnite s DA ili NE).

Smatrate li da među proizvođačima rakije postoji potreba za jednom višenamjenskom mjernom stanicom (za mjerenje temperature pojedinih komponenti, jakosti alkohola, protoka i količine proizvedene rakije) kako bi osoba koja peče rakiju mogla napustiti prostoriju, a mjerene podatke nadzirati iz druge prostorije u kojoj boravi na posebnom uređaju?

Unaprijed hvala!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,391
Za potrebe jednog studentskog projekta, molim vas da kratko odgovorite na ovo pitanje (ako imate i dodatni komentar, prvo se izjasnite s DA ili NE).

Smatrate li da među proizvođačima rakije postoji potreba za jednom višenamjenskom mjernom stanicom (za mjerenje temperature pojedinih komponenti, jakosti alkohola, protoka i količine proizvedene rakije) kako bi osoba koja peče rakiju mogla napustiti prostoriju, a mjerene podatke nadzirati iz druge prostorije u kojoj boravi na posebnom uređaju?

Unaprijed hvala!
Pečenje rakije iz druge prostorije ti je kak seks preko telefona: nit kaj vidiš, nit kaj doživljavaš :rolfer:
 
S

Sliva

Guest
DA!
Meni se čini kao odlična ideja! Bilo bi vrijeme da se malo moderniziramo.
Ono fora je.. dobiš SMS da ti je temperatura preniska i da treba bacit drva :) lol!
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
da, a pogotovu ako uspijete naci nekog veceg proizvodjaca koji bi to financirao
 
Tu od
17 Lip 2009
Poruka
174
Hmmm kako je krenuo zakon protiv obicni
ljudi i rakije bice uskoro potrebno sve vrste
aparatura pa ce morati svaki seljak koji ima
slivu imati i privatnu destilaciju.
e aparata i uredzaja ima i sad akoji olaksavaju
poso... ali nemoze ga narod sebi prijustiti
 
S

Sliva

Guest
Zar ima? Koji su to uređaji? Ja sam dugo tražio na netu nešto o tome ali bez uspjeha. Jel to netko proizvodi u RH ili izvana?
 
Tu od
17 Lip 2009
Poruka
174
ma u bosni imaju u bosanskoj kotlovnici covijek koji
radi kotlove i to savemeno tesko da taj zagori,,ja koliko
sam cuo da ugradiva i na plin sa mehanikom za okretanje
sa regulisanjem nema kot toga vise da koto zagori. ali kad
ih on odradi na prikolicu to je milina za pogledati. a ti mali
karafeka termostata i sondi i to ko je sposoban izmisliti
nace i nekoga ko ce mu to napraviti i poriktati.
 

Najnoviji postovi

Na vrh