• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uređenje travnjaka punog korova

Neznalica123

Novi član
Tu od
6 Ruj 2019
Poruka
15
Pozdrav,

znači imam travnjak od oko 500m2 koji je većinski u korovu. Nisam siguran da li je od svega toga ostalo išta trave. Ako i je ne mogu je prepoznati. E sad htio bih imati uređeni travnjak. Što napraviti? Herbicid? Frezanje pa iznova sadnja? Buđet je ograničen što znači da komplet struganje, ravnanje i sadnja mehanizacijom ne dolazi baš u obzir. I imam more krtičnjaka koji koliko god puta da ih uništim dolaze novi.

Može li se herbicid kupiti bez dozvole u ljekarni? Koji? Hoće li to riješiti problem?

Uglavnom ne znam što radim, a htio bih lijepi travnjak imati, a ne ovo što trenutno imam jer mi je to više muka i kositi.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Moje mišljenje je da struganje i ponovna sadnja neće baš riješiti taj problem, opet će tu biti korova.

Je li to bio zapušteni travnjak, pa se sada kosi, ili je redovno košeno, ali svejedno ima korova?

Ako je bilo zapušteno, mislim da bi redovno košenje trebalo dosta smanjiti problem s korovom kroz neko vrijeme.
 

Neznalica123

Novi član
Tu od
6 Ruj 2019
Poruka
15
Bilo zapušteno i kosi se redovno već drugu godinu. Ali nisam siguran da je išta trave ostalo tamo. Po izgledu bih rekao da se redovno kosi korov. Možda prozračiti i nasijati novu travu pa nastaviti kositi u nadi da će nova prevladati?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Ako se već dvije godine uređuje, trebalo se malo riješiti.

Ja bi pokušao sa sijanjem trave preko toga, malo prozračivanja i što češće košenje.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,531
Koji korovi prevladavaju,uskolisni ili širokolisni.
Koje trave hoćeš da prevladavaju.
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Total, frezanje i ponovno sijanje... Samo problem su krtice. Njih se jako teškjo riješiti
 

Neznalica123

Novi član
Tu od
6 Ruj 2019
Poruka
15
Kupio sam herbicid (Boom effect). Može to pa grabljanje da se vidi zemlja i sađenje preko da preraste korov? I jel kasno to raditi sada u jesen
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Ma nije kasno. Iz mog iskustva najbolje je posijati travu sad u jesen. Malo krene do zime i onda na proljeće već imaš mladi travnjak. Jedino bi mogao biti problem to izgrabljati bez frezanja ako je jako tvrdo...
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Totalu treba 21 dan da odradi do kraja pa tek onda obrada i sjetva.
 

Neznalica123

Novi član
Tu od
6 Ruj 2019
Poruka
15
Totalu treba 21 dan da odradi do kraja pa tek onda obrada i sjetva.
I mislio sam pustit 30 dana da radi. I tek onda počistit. E sad. Gledam malo cijene kopačica, ali mi ne ulijevaju neko povjerenje da bi mogle tako tvrdu zemlju obradit bez da riknu. To nije obrađivana zemlja. To je dobro utabano dvorište. Može li to kopačica iz primjer peveca od 2-3 tisuće kuna prekopati? Pa da onda pograbljam korov što ostane ili mi za to ipak treba jači motokultivator(ili čak traktor).

Ili da se najbolje ja držim ovog prvog plana. Toatlni herbicid + grabljanje na najjače i sadnja nove trave preko.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Zar nije isplativije nekome platiti uslugu, nego kupiti kopačicu za jedno frezanje?
 

Neznalica123

Novi član
Tu od
6 Ruj 2019
Poruka
15
Zar nije isplativije nekome platiti uslugu, nego kupiti kopačicu za jedno frezanje?
Iskreno ne znam ni koliko bi to koštalo ni da li bi netko uzeo frezat tako tvrdu podlogu? Znate otprilike cijene? (500 m2) je u pitanju otprilike
 

Neznalica123

Novi član
Tu od
6 Ruj 2019
Poruka
15

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Bacanje novaca bi rekel.
Radije kupi rabljenu MIO Hondu 400 serije.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Radije prišparaj pa kupi pošteno, nego da kupiš smeće na 24 rate.
Tvoji nofci, tvoj izbor, tvoje kajanje...
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Imam ja takav sličan stojček mislim da je baš brigsov. Meni za nić ne služi... Stari uzeo ko fol za okopavanje oko vinograda, samo nikad nije korišteno za to hahaha Nema se vremena s tim zahebavati. Općrnito stroj stoji već 2 godine, koliko je i star. Tu i tamo se upali samo da proradi.

Ne znam odakle si, ako si zainteresiran za pazar, sve se da dogovoriti. Samo odmah da kažem, nije to neki stroj bog zna šta...
 

Najnoviji postovi

Na vrh