• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uredjivanje kombajna

B

Bobo

Guest
Ne treba ni hidraulika, kad mu stavis jedan feder koji imaju kombajneri iz mog kraja... samo ju malo mrdnes i cjev se otvori 2/3 pod djelovanjem federa, a ostatak ju ti rukom mrdnes i ide bez problema.

Hidraulicno otvaranje tvornicki je ugradjivano na 143 i kako cujem, sistem odlicno radi.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
dok nismo nabavili Z142 radili smo sa Z132 i na njemu me ubijalo kada sam trebao vrtiti onu ručku za cijev,dok sam na Z142 prve godine kad je bio lijepo ošprican i sav blistao cijev sklopio na topolu :madmana:,stari mi je odmah posijedio. :blackeye
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
ja sam na 142 imao dorađeno to otvaranje na hidrauliku, funkcioniralo odlično. isto kad sam ga kupio napravio propuh u njemu, nova sabirna ravan, cijeli dio ispod sita je rađen novi jer je bio trul, i cijeli je bio ofarban. i prodam ga prije 6 godina kad sam kupio JD 1188. i sad je zmaj u stanju kakvom sam ga kupio, nije vidio garažu otkad sam ga prodal.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
a čuj važno je da je tebe služio jer si ga i uredio,a sada nek ovaj gazda što ga je od tebe kupio razmišlja kako će odraditi posao sa njim.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
josip123 kaže:
dok nismo nabavili Z142 radili smo sa Z132 i na njemu me ubijalo kada sam trebao vrtiti onu ručku za cijev,dok sam na Z142 prve godine kad je bio lijepo ošprican i sav blistao cijev sklopio na topolu :madmana:,stari mi je odmah posijedio. :blackeye
jel se nemože to složit na motor od bisača, staviš samo zubčanik umjesto ručke i prekidač ljevo desno. Ako i neide brže bar nemoraš vrtit, al možeš i u hodu sklopit ili rasklopit tako da nema čekanja.
 
B

Bobo

Guest
Volio bih vidjeti taj motor od brisaca koji ce s punim bunkerom otvoriti cjev na zmaju 132/133 ;) Mislim da se takav jos nije rodio.

Nabavio sam si servo cilindar s IMT 577 (dvoradni cilindar s ugradjenom komandom) i spojit cu ga u seriju s razvodnikom ulja. Hod mu je taman onoliki koliki treba biti, a komanda ce se nalaziti iza kabine i bez pronblema ce se moci otvarati i zatvarati cjev za kipanje.

Proslo ljeto sam poludio, jer su njive nepristupacne, iako su relativno blizu jedna drugoj, al sam stalno morao cjev zatvarati, i to me izludjivalo. Prijasnji vlasnik je izvadio onu rucku i navoj, te se sad cjev otvara "na zgance". Pa izlazi iz kombajna, otvaraj cjev, iskipaj, opet izlazi van, zatvaraj cjev...

Prije pocetka ove sezone ide hidraulicno otvaranje, pa makar zadnju kunu za to dao.

Ak se mene pita, bitnije je kombajn preraditi da si olaksas posao, a tek na kraju kad ti se svidja kako radi i kad ti je srce na mjestu, onda tek na red dolazi farbanje, lickanje tapeciranje kabine (ovdje pricam o ZMAJ-u).
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
Prije dvije godine sam imao priliku pomagati kolegi sređivati DF 3580 i to više nikad nikome neću pomagat radit nešto slično tome"
Jedna stvar je kombaj oprat miniwashom i prefarbat a sasvim je drugo to napravi kak spada !
Kombajn nije auto da ga izmatiraš za dva sata lako je vanjske limove sa brusilcom izmatirat ali ima pun kufer toga što moraš na ruke. Navečer ti ruke izgledaju ko da su bile u čekičaru , svako malo zapneš za neki klinac !
Nas dvojca smo to radili 50 sati svaki još on sa kumom oko 50 i sam oko 100 a
čovjek je auto limar koji to sve radi ko metak. pa ako neko ima želju svako dobr mu želim !
 

Najnoviji postovi

Na vrh