• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Urezivanje navoja u poluosovinu ?

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Ovako, imam zadnju poluosovinu koju sam kupio za Barigelli 4x4 i sad u sredini trebam urezat navoj jer su majmuni u tvornici u Italiji ocito zaboravili. Lokalni tokari ne mogu jer je poluosovina kaljena. Zna netko ko bi to mozda mogao odradit u Zg ili mozda Os ? Nesta su spominjali neke dijamantne ureznice ili da se zagrije pa se ureze pa opet zakali. Uglavnom, jel zna netko neku firmu koja radi takve gluposti ?

Tnx
 
B

Bobo

Guest
UH, jel u obzir dolazi reklamacija?

Tesko da ce ti se itko htjeti uhvatiti takvog posla, jer je to velika pizdarija...

A ak se smije znati, sto ce navoj na poluosovini?
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
A valjda ce moc reklamacija, ako gosp. Bertok to uspije odradit sa talijanima, bio bi red jer kosta 500 Eura.

A sad za navoj ti ne znam sta ce, stara ga ima a nova nema, nisam bio kad su raskopali reduktor. A onda mi ostaje samo cekat kad ce zastupnik odradit svoj posao, nadam se brzo.
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Kao što Bobo pita ima li uopče potrebe za tim navojem,pitaj majstora koji je to raskopavao ili onog ko će ti sastavljati.
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Ima potrebe, majstor je glavni zastupnik za Barigelli u Hr tako da ipak zna da nije bezveze to, stavio bi i bez toga da moze. Uglavnom, ima rupa, samo treba urezat 16mm navoj u rupu koja je zakaljena.

@Puknuti: :lol: tnx ali oni rade vrata i to, tesko da mogu ista napravit sa ovim. Al mozda ih nazovem...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Tek sad vidim :scratch , rupa je u pitanju ...zaboravi to ..
A kaj drži vijak kroz tu rupu?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
puknuti kaže:
Tek sad vidim :scratch , rupa je u pitanju ...zaboravi to ..
A kaj drži vijak kroz tu rupu?
Drži kotač da ne ispadne. Pretpostavljam da je ta poluosovina iza planetara prema kotaču.
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
A one satelite valjda tj. trkace u reduktoru, nebi reko da je kotac, on je na drugom kraju...dali su mi broj za Mitar firmu u VG, zvao i kaze da donesem al da misle da bi mogli. Jer izgleda nije problem ugrijat i urezat navoj al je problem zakalit kako spada da se ne okruni navoj kasnije...ustvari on pita jel to cementirano ili zakaljeno, otkud bi ja to mogo znat ? Il je to ista stvar ?
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
ako je cementirano onda ti jepovršina siva,a ako je kaljeno površina crna,to je odokativno,kale se većinom probijači,izbijači i sl,a cementiraju dijelovi koji mogu imati i torziona naprezanja,vlak i tlak.postoji i indukciono kaljenje
npr.krajevi kardana
 
B

Bobo

Guest
Znaci, nekome se ipak s time da zezati? Svaka im cast, ali u takvim slucajevima kad ti iz Zupanje ides u VG da ti urezu navoj zanci da si, ajmo tako reci, ocajan pa pazi da i cjena ne bi bila, da tako kazem, ocajna...
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
zvonis01 kaže:
ako je cementirano onda ti jepovršina siva,a ako je kaljeno površina crna,to je odokativno,kale se većinom probijači,izbijači i sl,a cementiraju dijelovi koji mogu imati i torziona naprezanja,vlak i tlak.postoji i indukciono kaljenje
npr.krajevi kardana

A cijela poluosovina je srebrna, valjda je onda cementirana, mislim da su svi sastojci reduktora takve boje...
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Bobo kaže:
Znaci, nekome se ipak s time da zezati? Svaka im cast, ali u takvim slucajevima kad ti iz Zupanje ides u VG da ti urezu navoj zanci da si, ajmo tako reci, ocajan pa pazi da i cjena ne bi bila, da tako kazem, ocajna...

A reko je da ce probat a ja sam mu reko da svakako idem u Zg iduci tjedan, sto je istina, pa da cu mozda naic da on to pogleda. Jer ako cu otic tamo samo radi toga to je 500 kn i jos da me odrapi 1000-1500 il neka bolesna sifra, onda cu kupit noci za 500 E i imam original a ne krpanje...al odma cu ga pitat posto bi to bilo ako mu odnesem dio na uviđaj...
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Ako si kupio poluosovinu kod lokalnog kovča onda ga pitaj nek ti napravi navoj,a ako si je kupio u bilo kojoj trgovini onda je vrati nazad i nek ti daju ispravnu.Za odkaljivanje i kaljenje treba imati uvjete i ako si nešto platio traži da plačeno dobiješ,nema smisla kupovati nove djelove i onda ih doma prerađivati osim ako nisu extra jeftini.
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
radio sam 25 god.u MIO Standardu na izradi alata i često smo cementirane površine obrađivali bez problema(sa adekvatnim alatom)a ako je trebalo narezati naknadno navoj ide ti napuštanje,narezivanje navoja pa potom cementiranje,kaljeni navoj puca kao staklo,možda da pokušaš nazvati alatnicu MIO kažeš problem pa ćeš znati,pozz
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Covjek u Velikoj gorici mi je rijesio i reko mi da radi sve vrste zupcanika i prijenosnika, kaljenje, cementiranje, sve u kontroliranim uvjetima, ostao sam ocaran kad sam vidio kakve sve strojeve ima i sta sve moze napravit. Eto, urezao mi je navoj u kaljenu poluosovinu kao iz tvornice,sve sam reko :D

http://www.dd-mitar.hr/

Ako nekome ustreba nekad neki zupcanik, slobodno se moze pozvat da ga je preporucio Bušić iz Županje.

Pozz
 
B

Bobo

Guest
Ajd, drago mi je da si uspioto rijesiti...

Ako se moze saznati cjena tog posla?

Ako nije neka tajna, jel...
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Da ti kazem iskreno, skoro pa nista pa vlasnik rekao aj 100 kn za pice ! Taj vlasnik/direktor je legenda, ja sam s njim razglabao u uredu dok su to majstori probavali i jedno sat vremena su radili i kad je reko 100 kn ja ostao paf ! Mislim, isao je da mi pomogne jer je vidio kako su me sjebali, ne mislim da mu je to cijena rada ali sam i rekao da cu sve zupcanike pravit kod njega a ne u SET Bjelovar jer mi je reko sta sve radi i kome i odokativno cijene i definitivno idem kod njega za sve. A i vidio sam sve sta pravi, prijenosi i reduktori, nove peci za kaljenje...Ispao je pravi covjek jer mi je pomogo kad niko nije mogao i to nije ni naplatio.

Sve preporuke !
 
B

Bobo

Guest
Onda je covjek stvarno OK, jos ako je to napravio sve kako treba, nemas brige...

Moj lokalni majstor nije nesto skup, al odradi dobar posao, nekada zna oderati, al vecinom puta ne uzme puno, a napravi puno ;)
 
Na vrh