• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus 904B

  • Temu pokrenuo zetor4718
  • Datum prvog posta
Z

zetor4718

Guest
Napišite svoja iskustva sa tim traktorom njegove prednosti i mane što se najčešće kvari itd...
 
Z

zetor4718

Guest
Naravno da mislim kupit zato me i zanima.Jel ti prodaješ?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Ne, ne prodajem, ali ima jedan čovjek u selu 902, samo neznam kakva je razlika između 902 i 904, on kaže da je dobar, samo da je malo lijen na gasu, pošto je težak, ali kad navuče da ide.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
902 ima samo zadnji pogon, 904 i prednji.

Preslab motor za tu tešku šasiju. Bolji je izbor 1004, isti traktor samo sa turbo motorom ili na 904 dodati turbo.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Meni je taj čovjek ispričao cjelu povjest...tjeo je on sa šrednjim pogonom, pa nije bilo, kupovali ga čim je rat počeo.......
 
Z

zetor4718

Guest
Ja se nebavim poljoprivredom trebam traktor za šumu.Jesu li skupi dijelovi za njega,kakav mu je mjenač,jeli velik potrošač i što mu je točno onaj multipower????
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Hm...neznam kakav je za šumu. Djelovi za Ursusa kolko ja znam skupi nisu. A za ostalo neznam.
 
Z

zetor4718

Guest
Taj ursus nije velik traktor za šumu jer sam ga vidio uživo i u usporedbi sa torpedom 75 i 90 koji se koriste u šumi po mojojoj procjeni je u prednosti a što se tiče dijelova znam da ursus nije skup klipovi,cilindri kao ni zetor,ali kad sam trebao kupit za svog zetora bočni poklopac ventilskih vođica(komad aluminijske ploče) on je koštao 500kn.Što se tiče limarije znam da komplet hauba,bočne stranice i prednja maska koštaju 500kn za ursusa 360 a zetorova prednja maska isto 500kn.Kada bi uzimao traktor odabir bi bio URSUS zbog navedenih stvari.Motor je od zetora kao i ostalo samo je jeftiniji za održavanje.U mom kraju nema tako velikih ursusa kao 904 ima dosta 335,355,360 ništa veče.Čuo sam se sa nekim ljudima u vezi tog traktora i svi ga hvale a ja mislim da je to dobar traktor samo ako je bio održavan i u pravim rukam!!!!
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Svaki traktor uz pravilno održavanje i pravilno korištenje bi trebao biti dobar, pa tako i Ursus, za kojeg se kaže da je od jeftinog materijala. U neke Ursuse sam čuo da se dosta djelova može ugrađivati od Zetora, koji su kvalitetniji, a i skuplji.

Ja imam Ursusa 355, '77 godište, jednom rađena polugeneralka kad je pukla radilica, davno prije. Na satu ima 3155 radnih sati, ali ima više, pošto sat nije jedno vrijeme radio, a nije ni mjenjan kad je generalna rađena. Jučer sam orao i u srednje teškoj zemlji ide dobro sa IMT 756 visokim, od 25-35 cm, u drugoj brzoj. Tata pre pun gas, oko 2200 okretaja a ja sam na 2000 okretaja.
Tako da ja mislim da Ursus nije loš traktor, a moj neradi puno zemlje tako da je i to razlog zašto je meni dobar.
[youtube:8suyj5w3]HfELAZqrvVo[/youtube:8suyj5w3]
[youtube:8suyj5w3]-KbIL0YIEro[/youtube:8suyj5w3]
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
o marko pa tebi to ide ko do šale :D :D :D
neznam zašto al ovo oranje mi se jako sviđa i brzina i sve svaka čast
 
Z

zetor4718

Guest
URSUS ti je pilana!!!Vidim da je plug IMT(ako se ne varam).IMT je najbolji proizvođač priključaka za traktore od plugova,sijačica....Ursus ti lijepo ide a i plug je dobro naštelan.Kod vas nije teška zemlja i ljepo se slaže brazda.Kod mene su brda i neka žuta tvrda zemlja.Koliko ti je velik plug???Mislim da moj stric ima takav od 12 cola.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Markane, jel si siguran da ti otac neide 3-ćom? Po ovom ispada da bi tu mogo još jednu brazdu zakvačit samo da nije ''balavo'' odozgo.. Doduše i moj komšo ore s 3x12 isto drugom, al men to nekako puno..
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Duga brza, on drži pun gas, a ja sam u drugoj na 2000 okr/min. Sutra ako se bude dalo orat probat ču u trečoj. Plug je IMT 756 Visoki Klirens, 12 cola, hvala pola širine traktora, dubina 25-30 cm, ja mislim da sam negdje zaorao i više od 35 ali onda prokliziva, zemlja dobra, ravno, milina!
 
L

lugesoko

Guest
mene interesira gdje je mislim u kom mjestu tako jeftina limarija od ursusa c-360 kod nas u BIH je to najskuplje,ostali djelovi su slazem se stvarno jeftini,evo ja sam neki dan kupio radilicu sa komplet lezajevima za 500km.....
 
M

Marko6480

Guest
evo ja imam ursus 904-b 1988g prvi vlasnik
koliko je proradio čudo da ide :lol:

za šumu je odličan jer je težak
mjenjač je dobar za onoga koji zna šaltati,jer ako neznaš kataszrofa :scratch
u tvrdim ilovačama bez problema vuče 3brazde 14 cola
motor je odličan jedinomu je mana hidraulika jer ako malo puštaju gumice ne radi fina hidraulika ali inače je jaka

za svojih 22g koje se je mučio na 80ha zemlje sam zadovoljan makar je bio mnogo puta u mehaničarovima rukama no nije niti čudo!! :D
i dalje ide makar više toliko ne radi jer imam novi MF6480 pa sada ursus ide u zasluženu mirovinu :lol: :lol: :lol:
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
stvarno čudo da ursus još ide...mada je več puno puta bio širom...neda se on
 
Z

zetor4718

Guest
ja sam htio kupit taj traktor i još dolazi u obzir ima 85ks i meni predivan traktor.Jel bi ga možda prodao???kako mu radi prenja vuča?jel se sama uključuje ili ne?
 

Najnoviji postovi

Na vrh