• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Niti ja nisam još čul da bi iskakal. Veliki nekoji imaju te probleme, većinoma 360, 355 nešto manje. Za mojeg velikog recimo nisam nikad bil u brizi da bi iskočil pod bilo kojim teretom tak da nisam na to niti obračal pažnju. Jedanput mi je samo ostal blokiran u brzini, tad sam poskidal utvrđivače da ga izbacimo iz brzine, vidli da su kuglice i letvice ok, vratili na mjesto i peglaj dalje. Jedino jedno kućište utvrđivaća sam moral mjenjat jer sam ga pretegnul pa mi je puklo.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,426
Dobro je ako ne iskaču, jer ga planiram najviše koristiti na brdskom terenu.
Imam nekoliko livada i šumaraka koje trebam iskrčiti i održavati pa sam htio saznati kakvu mi je strategiju za razviti - gajba ili prikolica...
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Jako zanimljivo i privlačno, samo je cijena ugradnje malo ....velika. Barem po mom mišljenju.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ne izgleda loše,samo mu fali još težine naprijed,i bolje gume...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,031
Tam gde malom medi treba prednja vuča je jako, jako grdo i tam ne treba baš taj moment iči.
Barem ja tak mislim.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ne služi prednji pogon samo za blato i breg,ja na svom palim prednju vuču čim se spustim na zemlju,bez obzira kaj radim i kakvi su uvjeti,traktoru je odmah lakše.
Nekad sam mislil da na tako malom traktoru prednja vuča nema smisla,ali promijenil sam mišljenje. I budimo realni,je da je Medek dvoklipac,i ima malo konja na papiru,i da je trom,ali kad se zalaufa,ide,i tu bi mu prednji pogon samo povečal iskoristivost...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,031
Ne velim ja da bi mu školdilo, ali cijena ugradnje, njegov i inače težak volan, sama vrijednost, pa onda kad u toj vuči nekaj prdne (a prdnulo bu) .... to sve skupa tom traktoru ne treba jer on i ovakav kakv je ide na mjesec i u teškim uvjetima.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
To je druga stvar,tko puno radi,taj traktor mu je premali,tko radi malo,njemu je svejedno,jedino ako je nekakvi entuzijast u pitanju. Sad,kakva je trajnost toga svega,ne znam...
Imam pajdaša koji je prije par godina kupil malog Medu da si obradi dvije rali zemlje,i onda sam mu štelal plug kad je trebalo prvi put orati,bilo je malo mokro,i dođeš u situaciju kad traktor počne šlajfati,dosta mu je samo da ga jedan čovjek odiza gurne,i traktor krene dalje,tak da bi za nekaj takvoga prednji pogon dobro došel...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
Ne služi prednji pogon samo za blato i breg,ja na svom palim prednju vuču čim se spustim na zemlju,bez obzira kaj radim i kakvi su uvjeti,traktoru je odmah lakše.
.

Šta napriča?????:confused:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
...da je traktoru lakše sa prednjom vučom čim napustiš cestu??
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ne,nego čim dođem na zemlju nešto raditi,odmah palim prednji pogon...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
Ako nema potrebe za njime onda je suvišan i ''naporan'' za traktor , pogotovo na okretanjima.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Za okretanja ti neću proturiječiti,vjerojatno si u pravu,ali na primjer kod rada s rotodrljačom,po suhom i ravnom, kad u radu uključim prednji pogon,okretaji motora porastu bez diranja gasa,i brzina kretanja,a kad ju isključim,dešava se obrnuto,tako da ima smisla...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
Ok , razumijemo se , za RD je daleko zgodnije imati prednju vuču , i ja je koristim često samo što imam i automatski režim koji je najbolji za to.

Malo si nedefinisano rekao pa sam te razumio da uključuješ DW odmah pri silaski sa ceste nebitno šta radiš.
A za okretanja sam 100% u pravu. :icon_e_wink:
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Automatski režim uključivanja (ako na to misliš) je najgori po tom pitanju,toliko čujem od iskusnijih ljudi. Imam kolegu koji se bavi stočarstvom,kaže da mu traktor lakše radi s uključenim prednjim pogonom i kod košnje i baliranja,a to nije toliko opterećenje što se tiče vučne sile,također sam primijetio da traktor lakše ide s 4WD prilikom malčiranja,i najobičnije vuče sijačice za kukuruz,zato više ništa u polju ne radim bez prednjeg pogona. Ovo ostalo se podrazumijeva,naravno da ne koristim prednji pogon na poljskom putu,makar,s obzirom na stanje istih,uskoro će i to biti praksa,ali to je za neku drugu temu...
 
Na vrh